Třídní akce

Pořádáme třídní akce a moc nás to baví!

Karneval

karneval002V úterý 6. 2. se na půdě školy konal Malý dětský karneval. Zúčastnily se jej třídy 1. A, 1. B, 1.C a 2. A. Žáci i učitelé přišli v nejrůznějších maskách a kostýmech. Na programu dne byly kolektivní soutěže, hry s balónky, taneční hrátky a nechyběla ani promenáda v maskách. Všichni zúčastnění si to moc užili.

Číst více...

Vánoční koncert pro seniory

Vánoční koncert_pro_senioryV loňském roce se započala krásná tradice. I letos vybrané žákyně 9. ročníku pod vedením paní učitelky Wandy Velebové zavítaly do Domova pro seniory v Třebíči, aby vánočními melodiemi zpříjemnily adventní čas babičkám a dědečkům, kteří zde bydlí. I tentokrát s sebou přivezly i ručně vyráběná vánoční přáníčka. Radost z příjemně strávených společných chvil byla oboustranná.

Číst více...

Mikuláš

mikulas012Dne 5. prosince všechny malé děti netrpělivě očekávaly příchod Mikuláše a jeho družiny andělů a čertíků. Těšily se na nadílku, některé se i trošku bály.

Letošní 9. C zamířila do MŠ Demlova a do Denního rehabilitačního stacionáře.

Číst více...

Setkání se spisovatelkou

spisovatelka1Kniha pocitů, Každý bulí nad cibulí, Žvanda a Melivo, Nauč Edu abecedu, Dům za mlhou, Největší přání, Až se ucho utrhne, Aport, Fousku! Ó, ó, ó, vajíčko! A pak se to stalo! Autorkou těchto knih pro děti, a mnohých dalších, je paní Ester Stará.

Číst více...

Exkurze osmého ročníku

antropos1Každoroční návštěva brněnského Technického muzea a Anthroposu proběhla letos dne 14. listopadu 2023. Žáci osmého ročníku zahájili svou exkurzi technikou a fyzikou při prohlídce expozice výpočetní techniky, kde například poprvé uviděli logaritmické pravítko či klávesový sčítací stroj, sálový počítač MINSK a mladší IBM. Seznámili se s děrnoštítkovou technikou nebo samočinnými počítači nulté generace.

Číst více...

Den stromů

den stromu_01Projektový den ve 2. C umožnil žákům poznat stromy a les doslova všemi smysly. Úkol dne zněl: Pracuj, objevuj, zkoumej, přivoň si, vyzkoušej, porovnávej a užívej si. Děti zhlédly video o tom, jaký význam má les a „jak jít správně do lesa na procházku". Také se zaměřily dopodrobna na naši největší sovu, výra velkého. Zpívaly a poslouchaly písničky o lese, rozeznávaly hlasy ptáků, přečetly si bajku Nemocný strom.

Číst více...

Den stromů v oboře v Lesonicích

lesonice 1c_01Děti z 3.B a 3.C prožily krásný podzimní den v Oboře v obci Lesonice. Pracovníci Lesů České republiky pro ně na deseti stanovištích připravili zajímavé aktivity týkající se přírody. Děti si vyzkoušely, jak se sází strom, vyrobily budku pro ptáky, našly kůrovce, sojku a straku, viděly koně při stahování dřeva, dravé ptáky, sovy, poznávaly stromy, obdivovaly paroží nebo si zopakovaly, jak správně třídit odpad. Také špekáčky, které si opekly, všem chutnaly. Akce se velmi vydařila.

Číst více...

Nepřehlédněte!

Václavská školička 2024

Bude probíhat vždy v úterý v těchto termínech: 27. 2., 5. 3., 12. 3., 19. 3. a 26. 3. od 16:00 hod. do cca 16:50 hod. Lekce jsou zaměřeny na rozvoj dovedností…

Inzerát na učitele 1. stupně

Do našeho týmu přijmeme od března 2024 učitele nebo učitelku prvního stupně. Kvalifikační předpoklady: Vysoká škola s kvalifikačními předpoklady pro učitele…

Inzerát na učitele 2. stupně

Do našeho týmu přijmeme od srpna 2024 učitele nebo učitelku druhého stupně. Kvalifikační předpoklady: Vysoká škola s kvalifikačními předpoklady pro učitele…

Zvýšení ceny obědů

U P O Z O R N Ě N Í Vážení rodiče, od 1. září 2023 dojde ke zvýšení ceny obědů ve školní jídelně z důvodu zdražování potravin a energií (na konci srpna se…

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Odhlásit oběd

Díky aplikaci www.strava.cz můžete nyní odhlašovat stravu prakticky odkudkoli (všechny změny je potřeba potvrdit tlačítkem odeslat, jinak se změny neprovedou).…

Nejbližší akce školy
Nahoru