Třídní akce

Pořádáme třídní akce a moc nás to baví!

Barevný den

barevnyden22Ve středu 22. června 2022 prožily děti 1. stupně zajímavý den mimo školní lavice, a to na školním hřišti, které se díky nim proměnilo v barevné sportoviště. Jednotlivé ročníky se totiž odlišovaly barvou triček. První třídy byly v bílé, druhé třídy v červené, třetí třídy v modré, čtvrté třídy ve žluté a páté třídy v zelené barvě.

Všichni účastníci netradičních sportovních disciplín se snažili plnit jednotlivé úkoly a získat co nejvíce razítek na soutěžní kartu.

Číst více...

Sedmáci vyráběli periskopy

periskop1Náplní učiva fyziky sedmého ročníku jsou kromě jiného i světelné jevy. Během posledních hodin školního roku se žáci zabývali odrazem světla, seznámili se s rovinnými, kulovými a dutými zrcadly, principem jejich fungování a užitím v praxi. Někteří sedmáci si jako dobrovolný domácí úkol zkusili vyrobit periskop. Periskop je optické zařízení, které umožňuje boční posun přijímaného světelného paprsku.

Číst více...

Virtuální galerie

obr1Už jste se někdy prošli po virtuální galerii? Že ne? Tak máte jedinečnou možnost. Díky moderním technologiím si můžete prohlédnout výběr výtvarných prací žáků druhého stupně, jako byste byli na skutečné výstavě. Přejeme příjemný zážitek.

Odkaz: https://www.artsteps.com/view/62860a481019afd70163aa5e?currentUser

Autor: Mgr. Ilona Krátká

Macocha

macocha03V úterý 26. dubna 2022 žáci 3. B a 4. A navštívili Punkevní jeskyně v Moravském krasu. Součástí dlouhého podzemního okruhu byla prohlídka dna světoznámé propasti Macocha. Nejvíce se všem líbila plavba čluny po podzemní řece Punkvě. Během celé prohlídky všichni obdivovali překrásnou krápníkovou výzdobu. Zajímavá byla i cesta lanovkou nad horní okraj propasti.

Číst více...

Soutěž Pevnost Boyard

boyard1Žáci 3. B a 4. A se zúčastnili základního kola soutěže Pevnost Boyard, kterou pro třebíčské školy připravil DDM Třebíč.

Po splnění všech úkolů získaly pětičlenné týmy klíče od pokladu, podle indicií sestavily heslo a pak už jen zbývalo nashromáždit v daném čase co nejvyšší počet krystalů. Kromě obratnosti, rychlosti a dobrého úsudku byla důležitá i spolupráce všech členů.

Číst více...

Cooking show

Uvařit si vlastní jídlo, stát se režisérem, střihačem, hercem, dabérem, rekvizitářem…., to vše si vyzkoušeli žáci 7. ročníku, když se stali aktéry velké kuchařské výzvy.

Jejich úkolem bylo natočit vlastní kuchařskou show, a to jak jinak než v anglickém jazyce. Žáci se tohoto úkolu chopili zcela zodpovědně a pod jejich rukama vznikala krátká videa. Na to nejzdařilejší se můžete podívat a třeba se i inspirovat tímto receptem.

mp4Ham_and_eggs.mp4

Make a burrito!

burrito1Výuka anglického jazyka nemusí probíhat vždy jen v lavicích. Žáci 7. C si vyzkoušeli zážitkovou výuku anglického jazyka v praxi. V učebnici zvládli teoretické základy týkající se jídla a jeho přípravy. Jakmile zvládli slovní zásobu, přesunuli se do školní kuchyňky a jeden z receptů si zkusili připravit sami.

Číst více...

Nepřehlédněte!

Ceny obědů od října 2022

U P O Z O R N Ě N Í Vážení rodiče,

Výsledky zápisu

V následujícím souboru najdete výsledky zápisu do 1. tříd na školní rok 2022/23. Výsledky budou následně aktualizovány. vysledky zapisu 2022.pdf

Sběr papíru

V termínu od 6. 9. do 9. 9. 2022 (ÚT – PÁ) proběhne na naší škole sběr starého papíru. Papír bude svázaný nebo v krabicích. KARTON OMEZENĚ!  Zvážený…

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Odhlásit oběd

Díky aplikaci www.strava.cz můžete nyní odhlašovat stravu prakticky odkudkoli (všechny změny je potřeba potvrdit tlačítkem odeslat, jinak se změny neprovedou).…

Nejbližší akce školy
Nahoru