Třídní akce

Pořádáme třídní akce a moc nás to baví!

Macocha

macocha03V úterý 26. dubna 2022 žáci 3. B a 4. A navštívili Punkevní jeskyně v Moravském krasu. Součástí dlouhého podzemního okruhu byla prohlídka dna světoznámé propasti Macocha. Nejvíce se všem líbila plavba čluny po podzemní řece Punkvě. Během celé prohlídky všichni obdivovali překrásnou krápníkovou výzdobu. Zajímavá byla i cesta lanovkou nad horní okraj propasti.

Číst více...

Soutěž Pevnost Boyard

boyard1Žáci 3. B a 4. A se zúčastnili základního kola soutěže Pevnost Boyard, kterou pro třebíčské školy připravil DDM Třebíč.

Po splnění všech úkolů získaly pětičlenné týmy klíče od pokladu, podle indicií sestavily heslo a pak už jen zbývalo nashromáždit v daném čase co nejvyšší počet krystalů. Kromě obratnosti, rychlosti a dobrého úsudku byla důležitá i spolupráce všech členů.

Číst více...

Cooking show

Uvařit si vlastní jídlo, stát se režisérem, střihačem, hercem, dabérem, rekvizitářem…., to vše si vyzkoušeli žáci 7. ročníku, když se stali aktéry velké kuchařské výzvy.

Jejich úkolem bylo natočit vlastní kuchařskou show, a to jak jinak než v anglickém jazyce. Žáci se tohoto úkolu chopili zcela zodpovědně a pod jejich rukama vznikala krátká videa. Na to nejzdařilejší se můžete podívat a třeba se i inspirovat tímto receptem.

mp4Ham_and_eggs.mp4

Make a burrito!

burrito1Výuka anglického jazyka nemusí probíhat vždy jen v lavicích. Žáci 7. C si vyzkoušeli zážitkovou výuku anglického jazyka v praxi. V učebnici zvládli teoretické základy týkající se jídla a jeho přípravy. Jakmile zvládli slovní zásobu, přesunuli se do školní kuchyňky a jeden z receptů si zkusili připravit sami.

Číst více...

Osmáci na horách

hory lvk043Konečně se dočkali! 22. ledna odjeli žáci 8. ročníku na lyžařský kurz přeložený z loňského školního roku. Náležitě natěšeni začali hned v neděli pracovat na získání a zdokonalování svých lyžařských dovedností.

Číst více...

Tříkrálový koncert

3kralovykoncert01Letos se uskutečnil místo tradičního vánočního Zpívání na schodech. Termín se přesunul kvůli vysoké nemocnosti žáků a karanténním opatřením před Vánocemi.

Z důvodu epidemiologických opatření se konal v tělocvičně školy. To však vůbec nevadilo. Naopak. Mohli jsme společně využít větší prostor, který tělocvična nabízí.

Číst více...

Život v době husitské

husite2Na počátku dvacátého druhého roku věku dvacátého prvního k nám do třídy 4. C zavítal host z doby dávno minulé. Byl jím husitský voják Aleš Wollmuth. Člověk to statečný, který se kdysi nebál postavit panským vojskům. S touhou po nápravě církve se pod vedením J. Žižky z Trocnova srdnatě vrhal z vozových hradeb na vojáky Zikmunda Lucemburského, té lišky zrzavé!

Číst více...

Nepřehlédněte!

Výsledky zápisu

V následujícím souboru najdete výsledky zápisu do 1. tříd na školní rok 2022/23. Výsledky budou následně aktualizovány. vysledky zapisu 2022.pdf

Ceny obědů

U P O Z O R N Ě N Í Od května 2022 dojde ke zvýšení ceny obědů ve školní jídelně z důvodu zdražování potravin a energií (na konci dubna se budou zálohy…

Online zápis do základní školy

Zápisu k plnění povinné školní docházky pro školní rok 2022/2023 podléhají děti, které dovršily nebo dovrší do 31. srpna 2022 šestý rok svého věku a dosud do…

Vyhlášení konkurzního řízení

Rada města Třebíče rozhodla svým usnesením č. 17/3/RM/2022 ze dne 10. 02. 2022 o vyhlášení konkurzního řízení na pozici ředitele/ředitelky ZŠ Třebíč Týnská…

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Odhlásit oběd

Díky aplikaci www.strava.cz můžete nyní odhlašovat stravu prakticky odkudkoli (všechny změny je potřeba potvrdit tlačítkem odeslat, jinak se změny neprovedou).…

Nejbližší akce školy
Nahoru