Třídní akce

Pořádáme třídní akce a moc nás to baví!

Mozkoherna

mozkoherna1Trénink mozku není nuda! Žáci 6. A si vyzkoušeli mnoho chytrých her a hlavolamů, které jim v rámci Mozkoherny přivezla představit paní Eva Fruhwirtová. Mezi nejzajímavější aktivity patřil Mindflex, kdy pomocí přístroje, který funguje na principu EEG, mohli žáci ovládat pohyb míčku pouhým soustředěním.

Logické hry – Smart Games

logickehry03Dobu předvánoční si žáci 6. B zpestřili o hodinu logický her (Smart Games). Roztočili své mozkové závity a logické myšlení, aby se jim podařilo zaparkovat auta dle pokynů, poskládat hada, umístit myši do svých děr, zahrát si hru Logic, postavit tučňáky na kry, sestavit logickou skládačku, vytáhnout ježka z klece. Mozkové závity se rozjely na plné obrátky a žáci museli přimět své mozky logicky přemýšlet, procvičili svou paměť a koncentraci.

Číst více...

Do Brna za Louskáčkem

Louskáček 1Baletní pohádka Louskáček okouzluje děti i dospělé na celém světě již sto třicet let. V provedení tanečníků Národního divadla Brno ji minulý týden zhlédli žáci 3. C a 4. A. Měli tak možnost s Klárkou a Louskáčkem vstoupit do světa kouzel a fantazie, nechat se unášet vánočním příběhem až do Krajiny sněhu nebo Království cukrovinek. A to vše bez jediného slova, za doprovodu krásné hudby Petra Iljiče Čajkovského.

Číst více...

Testování zdatnosti

V měsících říjnu a listopadu 2022 proběhlo plánované testování zdatnosti žáků 3. a 7. ročníků, které organizuje Česká školní inspekce. Testovala se vytrvalost pomocí tzv. beep testu, rychlost při člunkovém běhu na 4x10 m, odrazová síla při skoku z místa a bříšní svaly u klasických lehů- sedů. Velké poděkování patří všem kolegům a především žákům, kteří se testování zúčastnili. Můžete se podívat na několik fotografií.

Martin Pleskač, 20.11.2022

Číst více...

Halloween

halloween1Halloween je svátek, který se slaví v anglicky mluvících zemích 31. října. Tento svátek jsme si v hodinách anglického jazyka připomněli a vyzkoušeli si různé aktivity, které děti z těchto zemí hrají právě v tento den. Hry Apple bobbing (lovení jablek ve vodě) a Apples on string (jablka na provázku) se zdály na první pohled celkem jednoduché, ale když si je děti vyzkoušely v praxi, zjistily, že to chce správnou taktiku, pekelné soustředění, správnou velikost jablka a trochu šikovnosti.

L. Musilová

Číst více...

Žáci představují své volnočasové aktivity

tv3Před podzimními prázdninami měli žáci možnost ukázat nám v hodinách tělesné výchovy, jakým sportovním aktivitám se věnují ve svém volném čase. Předvedli nám ukázkovou tréninkovou hodinu sportovního kroužku, který po vyučování navštěvují. Spolužáci si tak vyzkoušeli například bojové umění taekwondo, které se používá zejména v sebeobraně.

Číst více...

Bezpečně do školy

policie1Dne 24. října navštívila třídy prvňáčků preventistka Městské policie Třebíč str. Zuzana Jančářová se svým programem. Během něj byli naši nejmladší školáci seznámeni s prací policie, s uniformou a vybavením strážníků. Hravou formou si zopakovali, jak bezpečně přecházet silnici, jezdit na kole či na koloběžce. V neposlední řadě dostali žáci rady, jak se zachovat na ulici při setkání s neznámými lidmi, nebo při napadení psem. Na závěr besedy si mohly děti prohlédnout vybavení služebního vozidla.

Číst více...

Nepřehlédněte!

Ceny obědů od října 2022

U P O Z O R N Ě N Í Vážení rodiče,

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Odhlásit oběd

Díky aplikaci www.strava.cz můžete nyní odhlašovat stravu prakticky odkudkoli (všechny změny je potřeba potvrdit tlačítkem odeslat, jinak se změny neprovedou).…

Nejbližší akce školy
Nahoru