Třídní akce

Pořádáme třídní akce a moc nás to baví!

Romantický koutek na výstavě

vystava01I v letošním roce se naše škola aktivně zúčastnila Oblastní zahrádkářské výstavy v Třebíči. Náš příspěvek, v podobě nostalgické vzpomínky na první republiku, mohli obdivovat všichni návštěvníci, kteří si přišli prohlédnout spoustu zajímavých výpěstků zeleniny a ovoce, bonsají, chryzantém, jiřin a dalších.

Na přípravě našeho romantického koutku se jako obvykle podíleli žáci druhého stupně v hodinách pracovních činností a výtvarné výchovy. Podle ohlasů se moc líbil.

Autorka: Mgr. Alena Dokulilová

Z Káthmándú do Třebíče

sapkota02Cesta autem z Káthmándú, hlavního města Nepálu, do Třebíče trvá 85 hodin a 9 minut. 8335 kilometrů je vzdálený bývalý domov sester Khimy a Nisy Sapkota, žákyň šesté a deváté A. Obě děvčata se po přestěhování z rodné země do České republiky musela naučit základům češtiny, zvládnout jiný styl oblékání, snaží se pochopit zcela odlišnou kulturu a tradice. Využili jsme ochoty starší Nisy a v rámci Evropského dne jazyků uspořádali v hodině angličtiny besedu o Nepálu.

Číst více...

Oblastní zahrádkářská výstava 2018

zahr vystavaV pátek 12. října 2018 se žáci 7. B v rámci předmětů Výchova ke zdraví a Výtvarná výchova vypravili na 31. Oblastní zahrádkářskou výstavu v Domě zahrádkářů na Švabinského ulici v Třebíči. K vidění byly kvalitní výpěstky ovoce (široká škála odrůd jablek) a zeleniny, podzimní květiny (chryzantémy, jiřiny, léčivé byliny) i brambory. Vše bylo doplněno o sukulenty, zajímavosti z oblasti Třebíčska, prezentace základních škol. Ta naše letos vytvořila romantické zákoutí.

Číst více...

Václavský den naposledy

vaclav9013Slavnostním a netradičním dnem byl pro žáky Základní školy Třebíč, Horka-Domky čtvrtek 27. září. Václavským dnem si totiž připomněli českého knížete z rodu Přemyslovců, svatého Václava. Náplní dne pro žáky 9. ročníku byla návštěva některých třebíčských památek a následné zjišťování informací nejen o skvostech UNESCO, ale i o dalších architektonicky významných pamětihodnostech.

Při historické procházce městem neopomněli městskou věž, Karlovo náměstí lemované domy s renesančními fasádami i uprostřed stojící sousoší Cyrila a Metoděje.

Číst více...

Literární dílna pro druháky v MK Třebíč

lit dilna2_006Na čtvrtek 4. 10. 2018 připravila Městská knihovna v Třebíči pro žáky 2. ročníků literární dílnu. Zúčastnila se jí i třída 2. B. Dílnu vedla paní Radana Sedláčková, ředitelka pražského nakladatelství Thovt.

V úvodu dostaly děti složky s barevnými písmeny, ze kterých měly za úkol vytvořit co nejvíce českých slov. Následovalo představení dvou knížek uvedeného nakladatelství.Obě nesly název Kamarádi z lesa. První s podtitulem Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá, druhá doplněná rčením V nouzi poznáš přítele. Žáci si pak potichu přečetli určený příběh. Jak správně četli a co vše si z četby zapamatovali, měli pak prokázat správným a úplným vyplněním pracovního listu. Nejlépe si vedli Rozárka, Kamila a Patrik.

Číst více...

Václavský den třídy 5. A a 5. C

mor bud001Václavský den byl v letošním školním roce pro žáky pátého ročníku naplněn nejen historií, ale byl obohacen i o vlastnoručně vyrobené náramky.

Třídy 5. A a 5. C se ráno od budovy školy vypravily autobusem za poznáním do nedalekých Moravských Budějovic, kde je nejprve čekala prohlídka místního barokně klasicistního zámku z 2. poloviny 17. století, v jehož prostorách sídlí i Muzeum Vysočiny Třebíč se svými expozicemi.

Číst více...

Václavský den 5. B

vaclav5b001Ve čtvrtek 27. 9. 2018 se žáci 5. B vypravili v rámci Václavského dne do Starče.

Trasa vedla přes Libušino údolí, kde plnili úkoly o životě a odkazu svatého Václava. Soutěživou formou strávili pěkné dopoledne.

Číst více...

Nepřehlédněte!

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Lyžařský kurz 2019

Škola v letošním školním roce organizuje dva lyžařské výcvikové kurzy pro 7. ročník v termínech od 3. do 9. února 2019 a od 23. února do 1. března 2019. V…

VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Základní škola Horka-Domky pořádá pro všechny děti, které se chystají k zápisu do první třídy, přípravný kurz VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Nahoru