Třídní akce

Pořádáme třídní akce a moc nás to baví!

Konec školního roku třídy 2. C

konec sk_roku_002Rok uběhl jako voda a je tu opět toužebně očekávaný konec školního roku. Jak si jej užili žáci 2. C se můžete podívat ve fotogalerii.
Nejdříve v pondělí 18. června u táboráku na školním hřišti s rodiči a v pátek 22. června v třebíčském Labyrintu.

Číst více...

Exkurze prvňáčků

exkurze 001V pátek 22. června se všechny první třídy z naší školy vydaly hned ráno na cestu k areálu Hasičského záchranného sboru v Třebíči. Asi po 40 minutách chůze jsme došli ke vstupní bráně, kde nás příslušník přivítal a přidělil nám našeho průvodce, profesionálního hasiče Vaška Šalbabu. Ten dostal za úkol přiblížit nám nelehkou práci hasičů a ukázat nám různé přístroje a hasební prostředky, které při výjezdech k mimořádným událostem používají. Docela jsme se divili, co všechno dokáží hasiči naskládat do svých specializovaných aut a jak umí vše, v případě potřeby, rychle použít.

Číst více...

II. A v zahradě u řeky

zahrada reka_009Ve čtvrtek 21. června navštívili žáci II. A nově otevřenou zahradu, která patří do sítě Ekocenter Chaloupky o.p.s. Nachází se při břehu řeky Jihlavy na Nových Dvorech. Po celé dopoledne se žáci seznamovali s nejběžnějšími druhy bylinek, jako jsou např. meduňka, máta, bazalka, majoránka, třezalka, heřmánek, černý bez nebo dobromysl. Z některých vlastnoručně nasbíraných bylinek si pak děti za pečlivého dohledu paní lektorky uvařily svatojánský bylinkový čaj, který všem moc chutnal. Velkou radost měly děti z látkového bylinkového škapulíře a miniherbáře, které si samy vyrobily. Všichni se už nyní těšíme na další zajímavou návštěvu v této zahradě v příštím školním roce.

Číst více...

Návštěva K – centra v Třebíči

k centrum_001V životě každého člověka může nastat okamžik, kdy se dostane na úplné dno a drogová závislost bývá jednou z nejspolehlivějších jízdenek směrem dolů. Ale protože i narkoman je člověk, existují místa a lidé, kam se i takový ztroskotanec může obrátit o pomoc, kde se nikdo neptá, nevyhrožuje, nepřemlouvá, prostě jen pomáhá. Takovým místem je K – centrum v Třebíči, jehož prostory si mohli v uplynulých dnech prohlédnout žáci 9. A a 9. B. Zbývá jen doufat, že si zúčastnění odnesli silný dojem a že klientů těchto zařízení nebude v budoucnu přibývat.

Číst více...

Hrátky s přírodou

hratky 009O tom, že je příroda krásná a že ji můžeme vnímat všemi smysly se ve čtvrtek 7. 6. 2018 přesvědčily děti z 2. B. V zámeckém parku v Třebíči je přivítala paní Duha, která pro ně měla připravený zajímavý program. Děti hledaly přírodniny, poznávaly je hmatem, zrakem, čichem, sluchem a dokonce i chutí. Bylo to pro všechny opravdu poučné a zajímavé.

Číst více...

4. B na zahradě u řeky

zahrada 017Teprve nedávno otevřené terénní pracoviště ekocentra Chaloupky Zahrada u řeky se v pondělí 4. června stalo místem setkání žáků 4. B a jejich rodičů.

Číst více...

Broukoviště

brouk 001Naše přírodní zahrada je zase o něco bohatší!  Postavili jsme si totiž  broukoviště. Tato populární forma ochrany hmyzu k nám přišla z britských ostrovů pod názvem logger. Jde o náhradní stanoviště pro organismy vázané na mrtvé dřevo. U nás ji můžeme nejčastěji vidět v městských parcích a lesoparcích, v botanických a zoologických zahradách.

Číst více...

Nepřehlédněte!

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Odhlášky obědů

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!! ODHLÁŠKY OBĚDŮ NA ŠKOLNÍ ROK 2017/2018 SE PŘIJÍMAJÍ DO 27. 6. 2018 DO 14:00 HODIN. V TERMÍNU 25. - 29. 6. 2018 V DOBĚ OD 11:00 DO 13:30…

Pronájem tělocvičny

Od 1. 5. 2018 nebude možné uzavírat nové smlouvy o pronájmu tělocvičny a hřiště z důvodu omezeného provozu (dlouhodobá nepřítomnost správcové tělocvičny - nemoc…

Nejbližší akce školy
Nahoru