Třídní akce

Pořádáme třídní akce a moc nás to baví!

Sportovní dopoledne třídy 4. C

kuzelky4c03Dne 9. října 2019 se žáci 4. C třídy vypravili na netradiční sportovní dopoledne do haly Leopolda Pokorného v Třebíči. Tam si za pomoci trenérů vyzkoušeli, jak se hrají kuželky. Po čtyřhodinovém tréninku bylo vybráno 6 nejlepších žáků, kteří nás budou reprezentovat v okresním kole.

Číst více...

Výchovný koncert skupiny MARBO

koncertZ pravidelné nabídky kulturních pořadů pro děti vybrala téměř polovina učitelů 1. stupně naší školy koncert skupiny MARBO.

Její členové Marcela a Bohdan Vrtalovi zavítali do Třebíče již poněkolikáté. Jejich program byl i tentokrát pro děti velmi atraktivní.

Číst více...

Václavský den 1. B

vaclavday1b00927. září si užili žáci 1. B v přírodě spolu se svými rodiči. Trasa vedla na Pekelný kopec, kde vystoupali na rozhlednu a pozorovali krajinu svého domova. Největším zážitkem však bylo opékání špekáčků. Všichni se vraceli plni krásných zážitků.

Číst více...

Cesta k vlně

vlna02V pátek 4. října se žáci z druhých tříd vypravili do Zašovic, kde pro ně byl připravený výukový program Cesta k vlně. Část dopoledne strávili na farmě, kde se pohybovali mezi krávami, kozami, prasaty, slepicemi, husami, ovcemi. Zvířata si mohli pohladit, podrbat je nebo i nakrmit.

Číst více...

Dopravní výchova na dopravním hřišti

dopravko4b005Ve středu 18. září se žáci 4. B vypravili na dopravní hřiště při ZŠ Bartuškova, kde prožili dopoledne s panem Fialou, který je seznámil s dopravními předpisy, značkami, křižovatkami atd. Nechyběla ani praktická jízda na kole, kde si děti měly možnost vyzkoušet dodržování dopravních předpisů v praxi. Většina z nich ale zjistila, že to není vůbec jednoduché a bude potřeba hodně trénovat, aby na jaře příštího roku získali průkaz mladého cyklisty.

Číst více...

Což takhle dát si „brunch"?

brunch 016Že nevíte, co to je? Žáci 9. A by vám to jistě vysvětlili, neboť měli možnost si takovýto „brunch" nejen uvařit, ale i sníst. Jedná se o pozdní snídani či brzký oběd, který vznikl ze spojení slovíček breakfast a lunch - tedy spojení snídaně s obědem. A jak už název napovídá, jedná se o poměrně vydatné jídlo nahrazující snídani i oběd.

Číst více...

Turnaj v kuželkách

kuzelky4b014Ve středu 25. září se žáci 4. B vypravili do sportovní haly L. Pokorného, aby si zkusili, jak se hrají kuželky. Hned u vchodu na ně čekala paní trenérka, která je zavedla do šatny a následně do kuželny. Pan trenér nejprve vysvětlil pravidla a poté děti vytvořily čtyři skupiny. Každé družstvo bylo u jedné dráhy a učilo se házet. Po svačině proběhl vlastní turnaj, ve kterém měl každý 20 hodů. Nakonec bylo vybráno 6 žáků, kteří nás budou reprezentovat v okresním kole.

Číst více...

Nepřehlédněte!

VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Základní škola Horka-Domky pořádá pro všechny děti, které se chystají k zápisu do první třídy, přípravný kurz VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Přijímací řízení pro rok 2019/2020

Uchazeč může pro 1. kolo přijímacího řízení do denní formy vzdělávání podat 2 přihlášky do 1. března 2019. Způsob předávání přihlášky je stanoven…

Odhlásit oběd

Obědy lze odhlásit na telefonním čísle 568 839 359 nebo e-mailové adrese jidelna@zsvaclav.cz. Odhlášky obědů: - na první pracovní den v týdnu do 7:15 hodin na ten…

Nahoru