Třídní akce

Pořádáme třídní akce a moc nás to baví!

Vánoční projekt

projekt4Závěr roku 2019 byl na druhém stupni naší školy letos pojat poněkud netradičně. Adventní čas jsme žákům zpestřili Vánočním projektem, jehož součástí byly čtyři různorodé aktivity. Každá třída tak postupně vyráběla dekorační vánoční věnec a přáníčka, pobavila se u pohádkového kvízu, potrápila své hlavičky nad cizojazyčnými křížovkami a zakusila nelehký úděl cukrářů při výrobě nepečeného cukroví.

Číst více...

Vánoční zpívání na schodech

schody3Každoroční vánoční koncert žáků 2. stupně na naší škole proběhl dne 19. prosince 2019. V dopoledním vyučování si poslechli vánoční písně všichni žáci školy a odpoledne byl koncert určen pro rodiče a přátele školy. Každoročně nás poctí svou návštěvou i bývalí studenti, což nás všechny velmi těší.

Letošní koncert byl opět neformálně rozdělen na dvě části. V první z nich žákyně zpívaly lidové koledy, ve druhé pak zazněly moderní písně, některé i v angičtině. Letos byla novinkou například skladba Jsou svátky, jíž jsme chtěli vzdát hold Mistru Karlu Gottovi. Další premiéru měla píseň Vánoce na míru Ewy Farné či Kapří requiem od skupiny Jablkoň.

Číst více...

Vánoce pro kočku

divadloprokocku03Svátky se kvapem blíží. Všude svítí barevná světýlka, hrají koledy. Každý se snaží, aby všechno stihl uklidit, nazdobit, připravit... Na odpočinek tak už nezbývá v tomto předvánočním shonu příliš času.

Číst více...

Pečení lineckého cukroví ve 4. B

cukrovi002Poslední den před vánočními prázdninami bývá tradičně ve znamení třídních besídek a vánočních projektů a nejinak tomu bylo i ve třídě 4. B. V pátek 20. prosince si děti během dopoledne vyzkoušely, jak se peče linecké cukroví.

Číst více...

Půjdem spolu na betlémy – 1. A

betlem05Ve středu 11. prosince jsme si vyrazili zpestřit adventní čas do konírny třebíčského zámku, kde probíhá tradiční výstava betlémů.

Čekala tu na nás paní Novotná z Muzea Vysočiny. Převlečená za starou babičku provedla děti vzdělávacím programem, který je seznámil s tím, jak se kdysi na Třebíčsku slavily Vánoce.

Číst více...

Evropský den jazyků

the-onlinesKaždoroční Den jazyků, který připadá na 26. 9., jsme si letos připomněli návštěvou divadelního představení v anglickém jazyce. Dne 2. 12. 2019 navštívili žáci 3. – 6. ročníku představení plné anglických slovíček, písniček a říkadel s názvem A bold rabbit. Žáci 7. – 9. ročníku se ponořili do tajů života na sociálních sítích s představením The Onlines.

Číst více...

„Mikulášské rozjímání"

mikulas009Každoroční „rozjímání" s Mikulášem proběhlo na naší škole dne 5. prosince. Vše se tradičně neslo v režii žáků devátého ročníku. Vzhledem k tomu, že letošní třídy jsou tři, měli jsme i tři Mikuláše, kteří se postarali o rozdávání nadílek v prvním až třetím ročníku. Na bezproblémový chod celé akce dohlíželi třídní učitelé.

Číst více...

Nepřehlédněte!

VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Základní škola Horka-Domky pořádá pro všechny děti, které se chystají k zápisu do první třídy, přípravný kurz VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Přijímací řízení pro rok 2020/2021

Uchazeč může pro 1. kolo přijímacího řízení do denní formy vzdělávání podat 2 přihlášky do 2. března 2020. Způsob předávání přihlášky je stanoven…

Sběrový týden

V termínu od 28. 1. do 30. 1. 2020 (ÚT - ČT) proběhne na naší škole sběr starého papíru.

Odhlásit oběd

Obědy lze odhlásit na telefonním čísle 568 839 359 nebo e-mailové adrese jidelna@zsvaclav.cz. Odhlášky obědů: - na první pracovní den v týdnu do 7:15 hodin na ten…

Nahoru