Muzikoterapie

muzikoterapie07V posledních dvou dubnových dnech zněla naší školou neobvyklá hudba. Osm tříd z 1. stupně učinilo první zkušenost s muzikoterapeutickými nástroji. Ty k nám do školy přivezl certifikovaný muzikoterapeut ze Znojma pan Petr Vysočan. Ve své lekci seznámil žáky s tím, k čemu je hraní na přírodní nástroje dobré, a předvedl ukázku hry například na: djembe, brumle, kalimbu, balafon, didgeridoo, ústní harfu, kartálky, nejrůznější druhy fléten a bezpočet dalších přírodních nástrojů. Děti se dozvěděly, z jakých koutů světa nástroje pocházejí, že jsou používány už tisíce let a také si samy vyzkoušely hrát na bubny djembe, cajon, tibetské mísy, dešťovou hůl, gong, balafon a nejrůznější perkuse. Tyto lekce se staly příjemným zpestřením učiva hudební výchovy.

Autorka: Mgr. Michaela Krotká

muzikoterapie01