Exkurze

Účastníme se různých výletů a exkurzí.

EXKURZE 4. ROČNÍKŮ

hvezdy4abcV pátek 11. října se žáci 4. A, B, C vypravili spolu se svými třídními učitelkami a paní vychovatelkou Z. Suchánkovou do Hvězdárny a planetária Brno.

Nejdříve jsme si prohlédli hvězdnou oblohu, na níž bylo i několik velmi jasných hvězd, které tvoří různá souhvězdí. Jako například souhvězdí Velké medvědice (jejíž součástí je Velký vůz, v Americe nazýván jako Velká naběračka), Pegas, Ještěrka a mnoho dalších. Dozvěděli jsme se, že největší planetou v celé Sluneční soustavě je Jupiter, což je obrovská koule stlačených plynů.

Číst více...

Deváťáci v ESKO – T

esko tInformací o sběru, třídění a recyklaci odpadu není nikdy moc. Proto vždy na konci školního roku zavítají naši deváťáci do třebíčské firmy ESKO – T, aby si v rámci komentované prohlídky prošli třídicí linku a sběrný dvůr, skládku, kompostárnu a dotříďovací linku v Odpadovém centru Petrůvky.

Číst více...

Deváťáci v elektrárnách

dukovany010V úterý 11. června 2019 jsme se vypravili se žáky 9. ročníku do informačních center elektráren Dukovany a Dalešice.

V nově opraveném Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany se žáci seznámili s tím, jaký je princip výroby elektrické energie v jaderné elektrárně, jak je to s jadernou energií ve světě, co pro nás znamená vyhořelé palivo, popř. jaké jsou výhody a nevýhody výroby elektřiny z jádra. Během sledování filmu s názvem „Blackout" bylo zajímavé si představit, co by pro nás dlouhodobější výpadek elektřiny znamenal.

Číst více...

Toulky Švýcarskem očima dětí

sweiz011Ve dnech 29. 5. – 1. 6. 2019 naše škola uspořádala zahraniční poznávací zájezd do Švýcarska, do krajiny sýrů, mléka, čokolády, hodinek, nožů a nádherné přírody. Postřehy a dojmy z této vydařené exkurze sepsali účastníci zájezdu v rámci hodin českého jazyka.

Číst více...

Brno - exkurze 6. ročníku

brno009V úterý 21. května 2019 se žáci šestých ročníků vypravili na exkurzi do Brna. Na programu byla návštěva Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity, kde jsme si prošli skleníky a prozkoumali rostliny z různých koutů Země, a vědecko-zábavný park Vida!.

Číst více...

Exkurze třetího ročníku do Jaroměřic nad Rokytnou

jaromerice007V pátek 7. 6. 2019 se všechny třetí třídy vydaly na státní zámek do Jaroměřic nad Rokytnou, kde byl pro žáky připraven různorodý program.

Číst více...

Za krásami Telče

telc1Ve středu 22. května 2019 se žáci tříd 5. A a 5. C vypravili do Telče, jednoho z nejkrásnějších měst České republiky.

Hlavním bodem programu exkurze byla prohlídka renesančního zámku, při které jsme se od paní průvodkyně dozvěděli, že na jeho místě stával původně gotický hrad, který nechal tehdejší majitel panství, Zachariáš z Hradce, přestavět do dnešní podoby. Při procházení zámku nás zaujaly nejen jeho původní interiéry, ale například i vystavené zbraně, brnění či vycpaná zvířata.

Číst více...

Nepřehlédněte!

VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Základní škola Horka-Domky pořádá pro všechny děti, které se chystají k zápisu do první třídy, přípravný kurz VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Přijímací řízení pro rok 2019/2020

Uchazeč může pro 1. kolo přijímacího řízení do denní formy vzdělávání podat 2 přihlášky do 1. března 2019. Způsob předávání přihlášky je stanoven…

Odhlásit oběd

Obědy lze odhlásit na telefonním čísle 568 839 359 nebo e-mailové adrese jidelna@zsvaclav.cz. Odhlášky obědů: - na první pracovní den v týdnu do 7:15 hodin na ten…

Nahoru