Exkurze

Účastníme se různých výletů a exkurzí.

Osmáci navštívili brněnská muzea

mamut1Ve čtvrtek 10. října zavítali žáci osmého ročníku do Brna. V rámci výuky přírodopisu si nejdříve prošli expozici Anthroposu Moravského zemského muzea. Seznámili se s Lucy – modelem archeologického nálezu kostry Australopitheca afarensis, prohlédli si trojrozměrné rekonstrukce člověka v reálných velikostech a různých vývojových stupních, kopie nástěnných maleb paleolitických svatyní. Zastavili se u hrobu „Brněnského šamana“ a jako obvykle se vyfotili pod modelem mamuta v životní velikosti.

Číst více...

Páťáci v Moravském krasu

krasVe čtvrtek 16. 6. 2022 před sedmou hodinou ranní se vydaly páté třídy na exkurzi do Moravského krasu. Po asi dvouhodinové cestě autobusem vystoupili žáci nedaleko Horního můstku, ze kterého si prohlédli propast Macochu. Podruhé ji měli možnost uvidět, tentokrát zespodu, během prohlídky Punkevních jeskyní, která je zavedla i na její dno. Po opuštění Macochy prošli ještě několika jeskyněmi bohatými na krápníkovou výzdobu a absolvovali plavbu na lodičkách doplněnou vtipným komentářem lodníků.

Číst více...

Za výrobou elektřiny a piva

duko1Každým rokem jezdí žáci z devátého ročníku na exkurzi do informačního centra jaderné elektrárny v Dukovanech. Ani letos tomu nebylo jinak, a tak se 14. června žáci vypravili za výrobou elektřiny do Dukovan, kde se seznámili s tím, jak vůbec elektrárna funguje a jaká je cesta elektřiny od uranu až po rozsvícenou žárovku. Žáci si vyzkoušeli projít rámem na detekci kovů, někteří se šlapáním na kole snažili rozsvítit žárovku.

Číst více...

Památky UNESCO v Třebíči

unesco2Dne 6. června 2022 se žáci 9. B, doplnění o zájemce z ostatních devátých tříd, zúčastnili exkurze zaměřené na památky UNESCO v Třebíči.

Při historické procházce městem neopomněli městskou věž, Karlovo náměstí, lemované domy s renesančními fasádami, i uprostřed stojící sousoší Cyrila a Metoděje.

Číst více...

Deváťáci v Kutné Hoře

kh01Když se řekne havíři, stříbrné doly, Kostnice, Sedlec a především chrám sv. Barbory, většině se jistě vybaví Kutná Hora. Jsme rádi, že jsme po dvouleté pauze mohli opět navštívit tuto perlu české gotiky. Počasí jsme si objednali luxusní, takže nás celý den provázelo sluníčko. První zastávka byla tradičně kostnice hřbitovního kostela Všech svatých v Sedlci. Dál naše kroky vedly do vzácné a unikátní památky UNESCO, katedrály Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele, kde jsme si prohlédli dominantu katedrální chrámové klenotnice, Sedleckou monstranci ze 14. století.

Číst více...

Exkurze Litomyšl, Polička

litomysl3V brzkých ranních hodinách se vypravily třídy sedmého ročníku s pedagogickým doprovodem p. uč. I. Holčapkové a p. uč. W. Velebové na exkurzi.

Čekala nás dvouhodinová cesta do malebného městečka - Litomyšle. Tam byla na programu prohlídka nádherného renesančního zámku s původním zámeckým divadlem a rodný byt Bedřicha Smetany v bývalém pivovaru.

Číst více...

Exkurze do Brna

brno0001Dne 11. května 2022 se 6. třídy zúčastnily exkurze do Brna. Navštívili jsme Botanickou zahradu Mendelovy univerzity a Vida science centrum.

Botanická zahrada má celkem pět velkých skleníků a každý z nich je velmi zajímavý a poutavý netradičními tropickými a subtropickými rostlinami. V tropickém skleníku nás zaujal velký banánovník, rostlina vanilka a největší leknín světa, Viktoria, který kvete jen v noci. Měli jsme též možnost zhlédnout kapraďorosty, přesličky, kaktusy, které byly staré neuvěřitelných 100 let, dále ananasovníky, bambusy, palmy a další rostliny, které běžně v ČR nerostou.

Číst více...

Nepřehlédněte!

Ceny obědů od října 2022

U P O Z O R N Ě N Í Vážení rodiče,

Výsledky zápisu

V následujícím souboru najdete výsledky zápisu do 1. tříd na školní rok 2022/23. Výsledky budou následně aktualizovány. vysledky zapisu 2022.pdf

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Odhlásit oběd

Díky aplikaci www.strava.cz můžete nyní odhlašovat stravu prakticky odkudkoli (všechny změny je potřeba potvrdit tlačítkem odeslat, jinak se změny neprovedou).…

Nejbližší akce školy
Nahoru