Exkurze

Účastníme se různých výletů a exkurzí.

EXKURZE - KVASINY, SOLNICE

kvasiny01Ve dnech 14. a 15. června 2023 vyrazili žáci 9. ročníku a 8. C na zajímavou exkurzi. Naším cílem se stala nejdříve automobilka Škoda Auto, a. s. v Kvasinách v okrese Rychnov nad Kněžnou v Královéhradeckém kraji, která je největším výrobcem automobilů v České republice a historicky navazuje na společnost Laurin & Klement. Továrna v současné době vyrábí nepřetržitě šest dní v týdnu modelové řady KODIAQ, KAROQ, SUPERB, SEAT. Zhlédnutí činností robotů a na ní navazující práce zaměstnanců na montážní lince bylo pro všechny naprosto nevšedním zážitkem.

Číst více...

Výukové programy v Zoo Jihlava

jihlava3V rámci výuky přírodopisu se žáci 7. ročníku na konci května vydali na exkurzi do zoologické zahrady v Jihlavě, kde je čekal jeden z výukových programů, a to „Biomy světa“ nebo „Zoo křížem krážem“. Exkurze byla vhodným doplněk vyučování, neboť si žáci odnesli nové znalosti i nevšední zážitky. Pozorovali chování a způsob života různých druhů živočichů, seznámili se s péčí o ně a se vztahem lidí k nim.

Číst více...

Deváťáci v JE DUKOVANY A PIVOVARU DALEŠICE

dalesice05Pivovar Dalešice a JE Dukovany se staly místem, kam se 31. 5. 2023 vypravili žáci devátého ročníku na již tradiční exkurzi.

Nejprve zavítali do Infocentra JE Dukovany. V kinosále, který je vybaven špičkovou audiovizuální technikou, zhlédli film o energii. Poté si nasadili sluchátka a speciální brýle pro virtuální realitu, aby mohli elektrárnu „prozkoumat na vlastní oči“, což všechny zaujalo a nadchlo. Pak následovala pod vedením odborného průvodce s podrobným obrazovým a slovním výkladem prohlídka dispozičního plánu celé elektrárny, trojrozměrného modelu reaktoru, reaktorového bloku a kontejneru na ukládání a přepravu použitého paliva.

Číst více...

EXKURZE NA ZÁMEK V JAROMĚŘICÍCH NAD ROKYTNOU

jaromerice08V pátek 9. června se žáci 3. A a 3. C společně vypravili na exkurzi do Jaroměřic nad Rokytnou.

Exkurzi jsme zahájili v zámeckém parku, kde žáky zaujala fontána s lekníny, kolem které jsme měli možnost posedět a posvačit na lavičkách. Při odpočinku jsme sledovali pohyb kachen s mladými roztomilými kachňátky opodál.

Následně nás přivítala na zámku paní průvodkyně a s ní jsme se vydali na prohlídku zámku.

Číst více...

Zahraniční exkurze Rakousko – Salzburg

salzburg004Ve dnech 17. – 19. května se nám po dlouhé době opět podařilo uskutečnit zahraniční exkurzi. Cílová destinace byla tentokrát Rakousko. V průběhu tří dnů jsme prozkoumali celou oblast kolem Salzburgu a podívali jsme se i do Německa.

První den jsme v brzkých ranních hodinách odjeli od školy a po šesti hodinách jízdy nás autobus dovezl k solným dolům v Halleinu. 170 m pod povrchem a skoro kilometr ve středu hory jsme objevovali tajemství těžby soli. Projeli jsme se na dvou skluzavkách a plavili se po solném jezírku. Po výstupu na povrch jsme prozkoumali Keltskou vesnici a vydali se do Freilicht muzea – skanzenu v přírodě. Na ploše skoro 6 km čtverečních jsme mohli pozorovat život tamních lidí v dobách dávno minulých. Naše nohy do značné míry ušetřil i vláček, který projížděl celým muzeem. Po prohlídce skanzenu nás autobus převezl do penzionu Leonharderhof, kde nás uvítala paní domácí.

Číst více...

Exkurze – Veselý Kopec

vesely kopec0125. 5. se dvě třídy páťáků (5. B a 5. C) vydaly do Muzea přírody Vysočina, a to na Veselý Kopec.

Děti se ocitly v krajině plné luk, kopretin, zvonků a především domů z dob už dávno minulých. Prohlédly si zvoničku, haltýř, sušku ovoce a lnu, hájenku, včelín, polygonální stodolu, vodní pilu, bělidlo prádla, kolářskou, sekernickou a truhlářskou dílnu a spoustu krásných statků a usedlostí s vybavením z té doby. Až jim oči přecházely. Paní průvodkyně jim řekly mnoho zajímavostí o nelehkém životě lidí před 200 lety. Došlo i na ledňáky a suvenýry.

Číst více...

Exkurze 6. ročníku – Botanická zahrada MU a VIDA! science centrum

brno1V úterý 16. května 2023 téměř všichni žáci šestých tříd naší školy vyjeli do Brna na exkurzi. Přečtěte si krátkou reportáž jednoho z účastníků.

Nejdřív jsme navštívili Botanickou zahradu Mendlovy univerzity. Rozdělili jsme se do dvou skupin, každá měla svoji průvodkyni. Celkem jsme prošli čtyři skleníky. V tropickém to bylo asi nejzajímavější, pěstuje se tam totiž největší leknín světa, a to viktorie královská. List leknínu je tak obrovský, že si na něj mohou sednout i malé děti. Dál jsme se dozvěděli, že kokosový ořech může pádem z desetimetrové výšky zabít člověka. Je to prý u turistů častější smrtelný úraz než úmrtí při autonehodě.

Číst více...

Nepřehlédněte!

Informace pro zákonné zástupce žáků

Ve středu 27. září 2023 bude z důvodu organizace dne otevřených dveří zkrácena výuka. První i druhý stupeň končí vyučování v 11:35 hodin.

Zvýšení ceny obědů

U P O Z O R N Ě N Í Vážení rodiče, od 1. září 2023 dojde ke zvýšení ceny obědů ve školní jídelně z důvodu zdražování potravin a energií (na konci srpna se…

Školička pro budoucí prvňáky

Dne 7. 6. 2023 po dobu ŠKOLIČKY bude přítomna ekonomka školy v kanceláři školní jídelny a v této době je možné přihlásit dítě ke stravování.

Výsledky zápisu pro školní rok 2023/2024

Výsledky zápisu do první třídy pro školní rok 2023/2024 jsou zveřejněny v níže uvedeném souboru. Všem děkujeme za spolupráci a důvěru v naši školu. …

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Odhlásit oběd

Díky aplikaci www.strava.cz můžete nyní odhlašovat stravu prakticky odkudkoli (všechny změny je potřeba potvrdit tlačítkem odeslat, jinak se změny neprovedou).…

Sběr papíru

V termínu od 12. – 14. 9. 2023 (ÚT – ČT) proběhne na naší škole sběr starého papíru. Papír bude svázaný nebo v krabicích. KARTON OMEZENĚ!  Zvážený…

Nejbližší akce školy
Nahoru