Exkurze

Účastníme se různých výletů a exkurzí.

Deváťáci byli v Terezíně

terezin 2018_00619. června 2018 se žáci devátého ročníku vypravili na exkurzi do Terezína. Jejím cílem nebylo jen poznávání barokního pevnostního stavitelství, ale i absolvování odborné přednášky, která byla zaměřena na historii této za druhé světové války nechvalně proslavené stavby.

Číst více...

Deváťáci v ESKO-T Třebíč

esko t_002V minulém týdnu měli žáci devátého ročníku jedinečnou příležitost nahlédnout pod pokličku třebíčské třídírny odpadu ESKO-T. Horké letní dny byly pro tuto exkurzi jako stvořené. Po příjemném výkladu jsme se vydali přímo do provozu, abychom na vlastní kůži zjistili, že každá práce nevoní a že tamní zaměstnanci si zaslouží náš obdiv. Protože případní zájemci o letní brigádu najednou ztratili zájem, vyrazili jsme autobusem ještě na skládku komunálního odpadu v Petrůvkách. Teď už jsme si v reálu dokázali představit, jakou masu odpadků dokáží vyprodukovat naše domácnosti. Kdyby si naši žáci odnesli v hlavě jen to, že budou víc přemýšlet o tom, kam hodí které smetí a že třídit má smysl, měla tato akce úspěch.

Číst více...

Kde se bere elektřina

dukovany 2018_001V pondělí 18. června 2018 se žáci 9. ročníku vypravili do našich nejbližších elektráren Dukovany a Dalešice podívat se, odkud se bere elektrická energie.

 

 

Číst více...

Šestácí v Brně

setaci brno_011V úterý 29. 5. 2018 vyrazili žáci šestých ročníků na exkurzi do Brna. První zastávkou byla Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity, kde si žáci měli možnost projít skleníky a prozkoumat rostliny z různých koutů Země.

Číst více...

„Osmáci" v Praze

karluv mostV úterý 29. 5. 2018 vyrazili žáci 8. ročníku na exkurzi do Prahy. Stověžatá matička je přivítala azurově modrou oblohou a sluncem prozářenými ulicemi.

Číst více...

Exkurze Polička, Litomyšl

litomysl 2018_003V brzkých ranních hodinách se vypravily třídy sedmého ročníku s pedagogickým doprovodem paní učitelky Holčapkové a paní učitelky Velebové na exkurzi. Čekala je dvouhodinová cesta do malebného městečka Polička, které je rodištěm významného skladatele Bohuslava Martinů.

Číst více...

Dětská konference v PSP ČR

konf 002„ Jsme povinni sdělit budoucí generaci své vědomosti nabyté dlouhou zkušeností, aby se vyvarovala chyb, které byly našimi učiteli".
Karel Engliš, 1930

Číst více...

Nepřehlédněte!

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Odhlášky obědů

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!! ODHLÁŠKY OBĚDŮ NA ŠKOLNÍ ROK 2017/2018 SE PŘIJÍMAJÍ DO 27. 6. 2018 DO 14:00 HODIN. V TERMÍNU 25. - 29. 6. 2018 V DOBĚ OD 11:00 DO 13:30…

Pronájem tělocvičny

Od 1. 5. 2018 nebude možné uzavírat nové smlouvy o pronájmu tělocvičny a hřiště z důvodu omezeného provozu (dlouhodobá nepřítomnost správcové tělocvičny - nemoc…

Nejbližší akce školy
Nahoru