Exkurze

Účastníme se různých výletů a exkurzí.

Divadelní zájezd do Brna – balet Louskáček

louskacek08Dne 15. 12. 2022 se někteří žáci 6. a 7. ročníku zúčastnili divadelního zájezdu do Brna. Na programu byl světoznámý balet Louskáček.

Vřele nás přijalo opravené Janáčkovo divadlo a po covidové pauze jsme byli opravdu rádi, že opět můžeme obnovit tradiční akci divadelních zájezdů.

Číst více...

Na návštěvě na ZŠ Kpt. Jaroše

jaroska11Občas se školám podaří získat finanční dotace na zlepšení vybavenosti škol. Takovým příkladem je ZŠ Kpt. Jaroše, kde se podařilo v rámci programu IROP vybudovat nové odborné učebny. Naši žáci měli možnost si tyto učebny prohlédnout a vyzkoušet některé možnosti, které nové vybavení skýtá.

Číst více...

Osmáci navštívili brněnská muzea

mamut1Ve čtvrtek 10. října zavítali žáci osmého ročníku do Brna. V rámci výuky přírodopisu si nejdříve prošli expozici Anthroposu Moravského zemského muzea. Seznámili se s Lucy – modelem archeologického nálezu kostry Australopitheca afarensis, prohlédli si trojrozměrné rekonstrukce člověka v reálných velikostech a různých vývojových stupních, kopie nástěnných maleb paleolitických svatyní. Zastavili se u hrobu „Brněnského šamana“ a jako obvykle se vyfotili pod modelem mamuta v životní velikosti.

Číst více...

Páťáci v Moravském krasu

krasVe čtvrtek 16. 6. 2022 před sedmou hodinou ranní se vydaly páté třídy na exkurzi do Moravského krasu. Po asi dvouhodinové cestě autobusem vystoupili žáci nedaleko Horního můstku, ze kterého si prohlédli propast Macochu. Podruhé ji měli možnost uvidět, tentokrát zespodu, během prohlídky Punkevních jeskyní, která je zavedla i na její dno. Po opuštění Macochy prošli ještě několika jeskyněmi bohatými na krápníkovou výzdobu a absolvovali plavbu na lodičkách doplněnou vtipným komentářem lodníků.

Číst více...

Za výrobou elektřiny a piva

duko1Každým rokem jezdí žáci z devátého ročníku na exkurzi do informačního centra jaderné elektrárny v Dukovanech. Ani letos tomu nebylo jinak, a tak se 14. června žáci vypravili za výrobou elektřiny do Dukovan, kde se seznámili s tím, jak vůbec elektrárna funguje a jaká je cesta elektřiny od uranu až po rozsvícenou žárovku. Žáci si vyzkoušeli projít rámem na detekci kovů, někteří se šlapáním na kole snažili rozsvítit žárovku.

Číst více...

Památky UNESCO v Třebíči

unesco2Dne 6. června 2022 se žáci 9. B, doplnění o zájemce z ostatních devátých tříd, zúčastnili exkurze zaměřené na památky UNESCO v Třebíči.

Při historické procházce městem neopomněli městskou věž, Karlovo náměstí, lemované domy s renesančními fasádami, i uprostřed stojící sousoší Cyrila a Metoděje.

Číst více...

Deváťáci v Kutné Hoře

kh01Když se řekne havíři, stříbrné doly, Kostnice, Sedlec a především chrám sv. Barbory, většině se jistě vybaví Kutná Hora. Jsme rádi, že jsme po dvouleté pauze mohli opět navštívit tuto perlu české gotiky. Počasí jsme si objednali luxusní, takže nás celý den provázelo sluníčko. První zastávka byla tradičně kostnice hřbitovního kostela Všech svatých v Sedlci. Dál naše kroky vedly do vzácné a unikátní památky UNESCO, katedrály Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele, kde jsme si prohlédli dominantu katedrální chrámové klenotnice, Sedleckou monstranci ze 14. století.

Číst více...

Nepřehlédněte!

Inzerát na učitele/učitelku

Do našeho týmu přijmeme od srpna 2023 učitele nebo učitelku prvního stupně. Kvalifikační předpoklady: Vysoká škola s kvalifikačními předpoklady pro učitele…

Online zápis do základní školy

Zápisu k plnění povinné školní docházky pro školní rok 2023/2024 podléhají děti, které dovršily nebo dovrší do 31. srpna 2023 šestý rok svého věku a dosud do…

Ceny obědů od října 2022

U P O Z O R N Ě N Í Vážení rodiče,

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Odhlásit oběd

Díky aplikaci www.strava.cz můžete nyní odhlašovat stravu prakticky odkudkoli (všechny změny je potřeba potvrdit tlačítkem odeslat, jinak se změny neprovedou).…

Nejbližší akce školy
Nahoru