Exkurze

Účastníme se různých výletů a exkurzí.

Přírodovědná exkurze osmého ročníku

brno001Ve středu 21. listopadu 2018 jsme se s žáky osmého ročníku vydali na přírodovědnou exkurzi do Brna.

Během návštěvy Anthroposu měli žáci možnost zopakovat si své vědomosti o vývoji člověka a seznámit se s nejnovějšími poznatky vědy v této oblasti.

V Technickém muzeu žáci v expozici Ulička řemesel blíže poznali, jak se žilo lidem na počátku 20. století. Poté si v Technické herně pohráli s různými fyzikálními experimenty. Nakonec si mohli sami prohlédnout expozice muzea, které je nejvíce zaujaly.

Číst více...

Kutná Hora poprvé

kutnahora001Babí léto uprostřed října, Kutná Hora a její památky ze seznamu UNESCO a parta fajn mladých lidí, kteří dělali čest své škole, to vše se sešlo 11. října, kdy se začala jedna příjemná turistická tradice v rámci pravidelných exkurzí naší školy. Hlavními aktéry se stali žáci devátého ročníku, kteří ještě za tmy nasedli ráno do autobusu, aby po dvou hodinách vystoupili před katedrálou Nanebevzetí Panny Marie a svatého Jana Křtitele v Sedlci u Kutné Hory. Jejich kroky vedly do hřbitovního kostela Všech svatých, který je známý svou unikátní kosterní výzdobou. V některých možná budilo hrůzu vědomí, že se jedná o skutečné lidské ostatky asi čtyřiceti tisíc zemřelých.

Číst více...

Cesta za vodou

cov003V rámci předmětů přírodopisu a chemie navštívili v září žáci devátého ročníku Čistírnu odpadních vod v Třebíči, vodojem v Žákově zahradě a úpravnu vody v Heralticích. Seznámili se tak postupně s úpravou a dopravou pitné vody z Vranovské přehrady, Heraltic a Mostiště do jednotlivých částí města a pak také s tím, jak probíhá zpracování odpadních vod pomocí mechanických a biologických procesů. V Heralticích si prohlédli odkyselování a filtrování podzemní vody přitékající z okolního jímacího území a shlédli dokument o budování heraltického vodovodu.

Číst více...

Nevšední zážitek

nevsedni zazitek_001Na konci loňského školního roku dostali žáci třídy 8. A nevšední dárek v podobě exkurze do ŠKODY Mladá Boleslav. Díky štědrému sponzorovi navštívili ŠKODA Muzeum a výrobní provozy firmy ŠKODA AUTO a.s. V bývalých výrobních halách, ve kterých se až do roku 1928 vyráběly automobily, si nejprve prohlédli exponáty jedné z nejstarších automobilových značek na světě a také depozitář prototypů a sportovních vozů v prostorách bývalé slévárny. Po obědě pak zamířili do výrobního závodu ŠKODA. S průvodcem si za plného provozu prošli celou montážní linku a lisovnu.

Číst více...

Deváťáci v ESKO-T Třebíč

esko t_002V minulém týdnu měli žáci devátého ročníku jedinečnou příležitost nahlédnout pod pokličku třebíčské třídírny odpadu ESKO-T. Horké letní dny byly pro tuto exkurzi jako stvořené. Po příjemném výkladu jsme se vydali přímo do provozu, abychom na vlastní kůži zjistili, že každá práce nevoní a že tamní zaměstnanci si zaslouží náš obdiv. Protože případní zájemci o letní brigádu najednou ztratili zájem, vyrazili jsme autobusem ještě na skládku komunálního odpadu v Petrůvkách. Teď už jsme si v reálu dokázali představit, jakou masu odpadků dokáží vyprodukovat naše domácnosti. Kdyby si naši žáci odnesli v hlavě jen to, že budou víc přemýšlet o tom, kam hodí které smetí a že třídit má smysl, měla tato akce úspěch.

Číst více...

Kde se bere elektřina

dukovany 2018_001V pondělí 18. června 2018 se žáci 9. ročníku vypravili do našich nejbližších elektráren Dukovany a Dalešice podívat se, odkud se bere elektrická energie.

 

 

Číst více...

Šestácí v Brně

setaci brno_011V úterý 29. 5. 2018 vyrazili žáci šestých ročníků na exkurzi do Brna. První zastávkou byla Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity, kde si žáci měli možnost projít skleníky a prozkoumat rostliny z různých koutů Země.

Číst více...

Nepřehlédněte!

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Přijímací řízení pro rok 2019/2020

Uchazeč může pro 1. kolo přijímacího řízení do denní formy vzdělávání podat 2 přihlášky do 1. března 2019. Způsob předávání přihlášky je stanoven…

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!!

V ÚTERÝ 19. 2. 2019 BUDE OMEZEN PROVOZ KANCELÁŘE ŠKOLNÍ JÍDELNY Z DŮVODU ÚČASTI EKONOMKY ŠKOLY NA SEMINÁŘI. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ!!!

Lyžařský kurz 2019

Škola v letošním školním roce organizuje dva lyžařské výcvikové kurzy pro 7. ročník v termínech od 3. do 9. února 2019 a od 23. února do 1. března 2019. V…

VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Základní škola Horka-Domky pořádá pro všechny děti, které se chystají k zápisu do první třídy, přípravný kurz VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Nahoru