Exkurze

Účastníme se různých výletů a exkurzí.

Brno - exkurze 6. ročníku

brno009V úterý 21. května 2019 se žáci šestých ročníků vypravili na exkurzi do Brna. Na programu byla návštěva Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity, kde jsme si prošli skleníky a prozkoumali rostliny z různých koutů Země, a vědecko-zábavný park Vida!.

Číst více...

Exkurze třetího ročníku do Jaroměřic nad Rokytnou

jaromerice007V pátek 7. 6. 2019 se všechny třetí třídy vydaly na státní zámek do Jaroměřic nad Rokytnou, kde byl pro žáky připraven různorodý program.

Číst více...

Za krásami Telče

telc1Ve středu 22. května 2019 se žáci tříd 5. A a 5. C vypravili do Telče, jednoho z nejkrásnějších měst České republiky.

Hlavním bodem programu exkurze byla prohlídka renesančního zámku, při které jsme se od paní průvodkyně dozvěděli, že na jeho místě stával původně gotický hrad, který nechal tehdejší majitel panství, Zachariáš z Hradce, přestavět do dnešní podoby. Při procházení zámku nás zaujaly nejen jeho původní interiéry, ale například i vystavené zbraně, brnění či vycpaná zvířata.

Číst více...

Praha

praha1V úterý 14. května 2019 se uskutečnila již tradiční exkurze do našeho hlavního města, která je určená žákům 8. ročníku.

Naším cílem byl Pražský hrad, odvěký symbol českého státu, nejznámější česká památka a zároveň jedna z nejvýznamnějších kulturních institucí.

Nejprve jsme navštívili bývalou dvorní kapli sv. Kříže na druhém nádvoří Pražského hradu, která byla vybrána jako místo pro vystavení Svatovítského pokladu, jež je největším chrámovým pokladem v českých zemích a jedním z největších v Evropě.

Číst více...

Exkurze 3. tříd do ZOO Jihlava

zoo01Žáci třetích tříd navštívili dne 10. května 2019 ZOO v Jihlavě.

Všech pět kontinentů mohly děti zhlédnout za jediný den v malebném prostředí. K vidění bylo téměř 200 druhů exotických zvířat, včetně těch ohrožených.

Číst více...

„Lyžák"

hory 1013V prvním únorovém týdnu se uskutečnil lyžařský výcvik 7. ročníku. Pod vedením učitelů tělesné výchovy P. Floriána, P. Veleby a A. Dokulilové se třída 7. C, doplněná o žáky 7. B a 7. A, vydala do Jeseníků, konkrétně do Karlova.

Číst více...

Přírodovědná exkurze osmého ročníku

brno001Ve středu 21. listopadu 2018 jsme se s žáky osmého ročníku vydali na přírodovědnou exkurzi do Brna.

Během návštěvy Anthroposu měli žáci možnost zopakovat si své vědomosti o vývoji člověka a seznámit se s nejnovějšími poznatky vědy v této oblasti.

V Technickém muzeu žáci v expozici Ulička řemesel blíže poznali, jak se žilo lidem na počátku 20. století. Poté si v Technické herně pohráli s různými fyzikálními experimenty. Nakonec si mohli sami prohlédnout expozice muzea, které je nejvíce zaujaly.

Číst více...

Nepřehlédněte!

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Přijímací řízení pro rok 2019/2020

Uchazeč může pro 1. kolo přijímacího řízení do denní formy vzdělávání podat 2 přihlášky do 1. března 2019. Způsob předávání přihlášky je stanoven…

Odhlásit oběd

Obědy lze odhlásit na telefonním čísle 568 839 359 nebo e-mailové adrese jidelna@zsvaclav.cz. Odhlášky obědů: - na první pracovní den v týdnu do 7:15 hodin na ten…

Nahoru