Exkurze

Účastníme se různých výletů a exkurzí.

„Lyžák"

hory 1013V prvním únorovém týdnu se uskutečnil lyžařský výcvik 7. ročníku. Pod vedením učitelů tělesné výchovy P. Floriána, P. Veleby a A. Dokulilové se třída 7. C, doplněná o žáky 7. B a 7. A, vydala do Jeseníků, konkrétně do Karlova.

Číst více...

Přírodovědná exkurze osmého ročníku

brno001Ve středu 21. listopadu 2018 jsme se s žáky osmého ročníku vydali na přírodovědnou exkurzi do Brna.

Během návštěvy Anthroposu měli žáci možnost zopakovat si své vědomosti o vývoji člověka a seznámit se s nejnovějšími poznatky vědy v této oblasti.

V Technickém muzeu žáci v expozici Ulička řemesel blíže poznali, jak se žilo lidem na počátku 20. století. Poté si v Technické herně pohráli s různými fyzikálními experimenty. Nakonec si mohli sami prohlédnout expozice muzea, které je nejvíce zaujaly.

Číst více...

Kutná Hora poprvé

kutnahora001Babí léto uprostřed října, Kutná Hora a její památky ze seznamu UNESCO a parta fajn mladých lidí, kteří dělali čest své škole, to vše se sešlo 11. října, kdy se začala jedna příjemná turistická tradice v rámci pravidelných exkurzí naší školy. Hlavními aktéry se stali žáci devátého ročníku, kteří ještě za tmy nasedli ráno do autobusu, aby po dvou hodinách vystoupili před katedrálou Nanebevzetí Panny Marie a svatého Jana Křtitele v Sedlci u Kutné Hory. Jejich kroky vedly do hřbitovního kostela Všech svatých, který je známý svou unikátní kosterní výzdobou. V některých možná budilo hrůzu vědomí, že se jedná o skutečné lidské ostatky asi čtyřiceti tisíc zemřelých.

Číst více...

Cesta za vodou

cov003V rámci předmětů přírodopisu a chemie navštívili v září žáci devátého ročníku Čistírnu odpadních vod v Třebíči, vodojem v Žákově zahradě a úpravnu vody v Heralticích. Seznámili se tak postupně s úpravou a dopravou pitné vody z Vranovské přehrady, Heraltic a Mostiště do jednotlivých částí města a pak také s tím, jak probíhá zpracování odpadních vod pomocí mechanických a biologických procesů. V Heralticích si prohlédli odkyselování a filtrování podzemní vody přitékající z okolního jímacího území a shlédli dokument o budování heraltického vodovodu.

Číst více...

Nevšední zážitek

nevsedni zazitek_001Na konci loňského školního roku dostali žáci třídy 8. A nevšední dárek v podobě exkurze do ŠKODY Mladá Boleslav. Díky štědrému sponzorovi navštívili ŠKODA Muzeum a výrobní provozy firmy ŠKODA AUTO a.s. V bývalých výrobních halách, ve kterých se až do roku 1928 vyráběly automobily, si nejprve prohlédli exponáty jedné z nejstarších automobilových značek na světě a také depozitář prototypů a sportovních vozů v prostorách bývalé slévárny. Po obědě pak zamířili do výrobního závodu ŠKODA. S průvodcem si za plného provozu prošli celou montážní linku a lisovnu.

Číst více...

Deváťáci v ESKO-T Třebíč

esko t_002V minulém týdnu měli žáci devátého ročníku jedinečnou příležitost nahlédnout pod pokličku třebíčské třídírny odpadu ESKO-T. Horké letní dny byly pro tuto exkurzi jako stvořené. Po příjemném výkladu jsme se vydali přímo do provozu, abychom na vlastní kůži zjistili, že každá práce nevoní a že tamní zaměstnanci si zaslouží náš obdiv. Protože případní zájemci o letní brigádu najednou ztratili zájem, vyrazili jsme autobusem ještě na skládku komunálního odpadu v Petrůvkách. Teď už jsme si v reálu dokázali představit, jakou masu odpadků dokáží vyprodukovat naše domácnosti. Kdyby si naši žáci odnesli v hlavě jen to, že budou víc přemýšlet o tom, kam hodí které smetí a že třídit má smysl, měla tato akce úspěch.

Číst více...

Kde se bere elektřina

dukovany 2018_001V pondělí 18. června 2018 se žáci 9. ročníku vypravili do našich nejbližších elektráren Dukovany a Dalešice podívat se, odkud se bere elektrická energie.

 

 

Číst více...

Nepřehlédněte!

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Přijímací řízení pro rok 2019/2020

Uchazeč může pro 1. kolo přijímacího řízení do denní formy vzdělávání podat 2 přihlášky do 1. března 2019. Způsob předávání přihlášky je stanoven…

Odhlásit oběd

Obědy lze odhlásit na telefonním čísle 568 839 359 nebo e-mailové adrese jidelna@zsvaclav.cz. Odhlášky obědů: - na první pracovní den v týdnu do 7:15 hodin na ten…

Nahoru