Jaro na školní zahradě

zahrada 001Pracovat na školní zahradě jsme začali letos o něco později, zbrzdilo nás totiž nebývale chladné počasí. Pravidelná údržba bylinkových záhonů po zimě, výsadba nových keřů, čištění jezírka (s radostí jsme zjistili, že ryby přežily velké mrazy), přehazování kompostu - to bylo chlebíčkem žáků 6., 7. a 8. ročníku v pracovních činnostech.

Koncem května nám přibyl do inventáře další přírodní prvek v podobě srubového stolu, sroubeného z ručně odkorněné kulatiny. Vyrobila nám ho firma Sruby Jiří Urban a s ním nám darovala i šest špalků k posezení u ohniště. Jsme moc rádi, že si tento originální venkovní nábytek ze smrkového dřeva děti ihned oblíbily a že ho můžeme využívat téměř celoročně.

A co nás čeká dál? Velké věci. Na konci minulého roku jsme získali od Kraje Vysočina grant, ze kterého nyní financujeme výrobu analematických slunečních hodin. Kamenné desky a šablonu už máme hotové, vykolíkování by mělo proběhnout ke konci června, kdy proběhne i certifikace přírodní zahrady. Doufejme, že se nám vše zdaří tak, jak jsme si naplánovali.

zahrada 002zahrada 003zahrada 004zahrada 005zahrada 006zahrada 007zahrada 008

 

 

logo kraj 

 

 

Autorka: Alena Dokulilová

 

 

Nepřehlédněte!

Výsledky zápisu

V následujícím souboru najdete výsledky zápisu do 1. tříd na školní rok 2022/23. Výsledky budou následně aktualizovány. vysledky zapisu 2022.pdf

Ceny obědů

U P O Z O R N Ě N Í Od května 2022 dojde ke zvýšení ceny obědů ve školní jídelně z důvodu zdražování potravin a energií (na konci dubna se budou zálohy…

Online zápis do základní školy

Zápisu k plnění povinné školní docházky pro školní rok 2022/2023 podléhají děti, které dovršily nebo dovrší do 31. srpna 2022 šestý rok svého věku a dosud do…

Vyhlášení konkurzního řízení

Rada města Třebíče rozhodla svým usnesením č. 17/3/RM/2022 ze dne 10. 02. 2022 o vyhlášení konkurzního řízení na pozici ředitele/ředitelky ZŠ Třebíč Týnská…

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Odhlásit oběd

Díky aplikaci www.strava.cz můžete nyní odhlašovat stravu prakticky odkudkoli (všechny změny je potřeba potvrdit tlačítkem odeslat, jinak se změny neprovedou).…

Nejbližší akce školy
Nahoru