Základní informace o školní družině (ŠD)

• provoz školní družiny zabezpečuje 7 oddělení
  • výše úplaty na měsíc za ŠD činí 300,- Kč (vybíráme 3x do roka)
  • v případě neuhrazení platby do data určení může být dítě vyřazeno ze školní družiny
  • výše úplaty, pokud dítě nenavštěvuje ŠD, pouze navštěvuje kroužky je za měsíc 150,- Kč
  • prosíme o dodržování doby pro zájmovou činnost: 14:00 – 15:50 hod.

Informace pro rodiče dětí umístěných v ŠD

1. Seznámení se skladbou zaměstnání v ŠD i ŠK

Ranní ŠD i ŠK - 6:00 – 7:40

Odpolední ŠD - 11:35 – 14:00 (činnost odpočinková, zájmová a rekreační)

Zájmové činnosti (kroužky) - 14:00 – 16:00

• kroužky začínají od začátku října, proto obratem vracejte přihlašovací lístek do Vámi vybraných zájmových aktivit (počet dětí v některých kroužcích je omezen)
  • kroužky končí koncem května
  • v případě, že nebude kroužek obsazen potřebným počtem dětí, bude zrušen a dítěti bude nabídnut jiný
  • přihláška do kroužku je závazná na celý školní rok (lze změnit v pololetí)

Spojovací oddělení - 14:00 – 17:00

• toto oddělení je určeno pro děti, které některý den nemohou navštěvovat kroužek a budou odcházet dříve (mezi 14:00  – 15:30)
  • po skončení kroužku se v tomto oddělení scházejí děti ze všech oddělení ŠD, které odcházejí po 16 hodině

Příprava na vyučování

• na písemnou žádost rodičů si dítě může ve spojovacím oddělení

(mezi 16:00  – 17:00 hod.) vypracovat domácí úlohu (vychovatelka dohlédne, aby dítě

mělo klid při práci, ale nezodpovídá za správnost úlohy)

2. Školní jídelna

• obědy si rodiče přihlašují i odhlašují osobně přes aplikaci www.strava.cz
  • kartičku nebo čip na oběd si děti ponechávají u sebe

3. Přihláška/ zápisní lístek

• odchody a příchody se dodržují podle vyplněné přihlášky
  • v případě, že dítě bude odcházet v jinou dobu, než je uvedeno na zápisním lístku, musí předložit písemnou omluvenku na samostatném listu
  • rodiče vyplní přihlášku i s odchodovým lístkem (zadní strana)
  • pokud jsou rodiče rozvedeni, je třeba napsat na zadní stranu (do kolonky doprovod dítěte), kdo může dítě vyzvedávat
  • zdravotní stav dítěte (pečlivě vyplnit)

4. Pomůcky do ŠD

• seznam pomůcek si určují jednotlivá oddělení podle aktuální potřeby

5. Bijásek

• děti mají možnost navštěvovat v kině Pasáž cyklus filmových představení

6. Přednost přijetí dítěte do ŠD

• děti z nižších ročníků (1. – 4. ročník)
  • dojíždějící děti

7. Nedodržování řádu ŠD

• při nedodržování řádu ŠD lze dítě z družiny vyloučit

8. Vyzvednutí dítěte ze ŠD

• od nového školního roku bude vyzvedávání dětí přes čipový systém BELLhop
  • pokud dítě odchází samo, čip nepotřebuje
  • v případě doprovodu je nutné si zakoupit u vedoucí vychovatelky čip, který Vám umožní vyzvedávání dítěte ze školní družiny
  • při přiložení čipu se Vám ukáže, kde se dítě nachází
  • paní vychovatelce systém nahlásí, kdo si pro dítě přišel
  • v době zájmových činností (kroužků), se Vám může na displeji ukázat, že není čas na vyzvedávání (je to v době, kdy paní vychovatelka je s kroužkem v jiné místnosti nebo mimo budovu – po příchodu do ŠD to odblokuje a Vám se na displeji ukáže, že dítě bude propuštěno ze ŠD)
  • zvonky u vchodu se budou používat pouze ve výjimečných situacích nebo v případě, že potřebujete s paní vychovatelkou osobně mluvit

9. Nevyzvednuté dítě ze ŠD

Pokud si zákonný zástupce nevyzvedne žáka do 16:55, postupuje dozírající vychovatelka následujícím způsobem:

• Kontaktuje zákonného zástupce telefonicky.
  • V případě, že se nepodaří spojit s rodičem telefonicky, kontaktuje v 17:10 Městskou policii Třebíč, která dále informuje Oddělení sociálně-právní ochrany dětí, jehož pracovník se dostaví do školy a přebere plnou odpovědnost za žáka.
  • Zákonný zástupce proplatí přesčasové hodiny pokrývající dobu, po kterou vychovatelka vykonávala dozor nad rámec svých povinností.

AKCE ŠD:

• Sportovní soutěže a turnaje
  • Mikulášská, vánoční besídka
  • Václavské divadélko
  • Návštěvy výstav
  • Setkání s rodiči
  • Hledání pokladu (Přírodovědná stezka)
  • Vánoční dílničky
  • Vystoupení s ukázkami z naší zájmové činnosti

Spolupráce s Městskou knihovnou v Třebíči, Denním rehabilitačním stacionářem pro tělesně a mentálně postižené děti a mládež v Třebíči, mateřskými školami, Nuclears Třebíč atd.

Vážení rodiče,

v zájmu ochrany majetku a zdraví Vašich dětí je škola zabezpečena proti vniknutí cizích osob do jejích prostor, zavedením kamerového systému. Je tedy nutné, abyste i Vy čekali na děti před školou (výjimku tvoří rodiče dětí z 1. tříd pouze první týden v září). Na nástěnce u hlavního vchodu je vyvěšen rozpis jednotlivých oddělení ŠD, zájmových kroužků, spojovacích oddělení atd. Do ranní ŠD si děti budou zvonit pravidelně na tlačítko s označením ranní ŠD. Vedle zvonku na nástěnce budete mít zprávu, kde se oddělení ŠD nachází. Pokud tam cedulka nebude, jsou děti ve své ŠD nebo v jídelně.

Pokud bude na cedulce, že se ŠD nachází na školním hřišti, musíte nejprve přiložit čip, a teprve potom obejít školu a vyzvednout si dítě u paní vychovatelky na hřišti.

Zájmová činnost (kroužky) bude končit v 15:50. Do 16:00 jsou děti v té ŠD, kde dítě navštěvuje zájmovou činnost.

Po 16. hodině budou dle rozpisu ve spojovacím oddělení. I zde stačí pouze přiložit čip a paní vychovatelce ve spojovacím oddělení systém nahlásí, že dané dítě odchází domů.

Předejdeme tak pohybu cizích lidí po škole a zajistíme tím bezpečnost našich dětí!!!

Děkujeme za pochopení             Zuzana Suchánková (vedoucí vychovatelka)