Matematická soutěž Pangea 2023/2024

pangea-oldBěhem měsíce února na naší škole proběhla školní kola 11. ročníku celostátní matematické soutěže Pangea.

Školního kola se na naší škole zúčastnilo 84 žáků ze 4. – 9. ročníku. V celé republice se zapojilo do soutěže ve všech kategoriích celkem 12 874 žáků, v Kraji Vysočina 520 žáků. Žáci během 45 minut řešili on-line zapeklité matematické úlohy z praxe, letos na téma „Kinematografie a sport“.

Nejlépe se v rámci ročníků ve své kategorii umístili:

Jméno, příjmení, třídaUmístění
Jasmína Jančoková ze 4. B
(9. místo v Kraji Vysočina)
Jakub Lacko z 5. B
(21. místo v Kraji Vysočina)
Štěpán Mládek ze 6. C
(8. místo v Kraji Vysočina)
David Hospůdka a Veronika Čermáková ze 7. C
(19. místo v Kraji Vysočina)
Gita Maxová z 8. C
(48. místo v Kraji Vysočina)
Sofie Čechová z 9. C
 (14. místo v Kraji Vysočina)

Do finálového kola konaného v Praze dle pravidel soutěže postupuje vždy nejlepší řešitel z každého kraje v České republice a následně republikově nejlepší účastníci nezávisle na krajské příslušnosti (maximálně však 46 soutěžících bez krajské příslušnosti). Celkem tedy postupuje 45 – 60 nejúspěšnějších řešitelů z každé kategorie.

Z naší školy do finálového kola nepostoupí žádný žák, ale v tak velké konkurenci se většina našich žáků umístila dobře v rámci kraje i v rámci celé republiky.

Všem žákům děkujeme za účast v soutěži a gratulujeme k jejich umístění.

Autorka: Mgr. Jindřiška Špačková