Krmítka pro ptáky

Pomalu ale jistě se blíží zima, období, kdy ptáčkům začínají těžké časy. Přírodní zdroje potravy jako bobule, semena nebo nesklizená jablka jsou již touto dobou prakticky vyčerpány a opeřenci začínají trpět hladem. V nejmrazivějších dnech mají velmi málo příležitostí nalézt něco k snědku, vzhledem ke zvýšené spotřebě energie by však naopak potřebovali jíst více.

Při dlouhých mrazech také ptáci velmi trpí žízní. S přikrmováním je nejvhodnější začít již v listopadu a krmit pravidelně na určitých místech, aby si ptáci na místo krmení zvykli a stihli navýšit tukové zásoby, které jim pomohou přežít zimu. I my v naší škole nezapomínáme na užitečnou ptačí práci v zahradách a v pracovních činnostech pro ně vyrábíme krmítka.

Alena Dokulilová