Exkurze osmého ročníku

Každoroční návštěva brněnského Technického muzea a Anthroposu proběhla letos dne 14. listopadu 2023.

Žáci osmého ročníku zahájili svou exkurzi technikou a fyzikou při prohlídce expozice výpočetní techniky, kde například poprvé uviděli logaritmické pravítko či klávesový sčítací stroj, sálový počítač MINSK a mladší IBM. Seznámili se s děrnoštítkovou technikou nebo samočinnými počítači nulté generace.

V technické herně se pak stali experimentátory a hodinu pracovali s funkčními modely z mechaniky, optiky, elektřiny a magnetismu. Program si ještě zpestřili nahlédnutím do instalace motorových vozidel našich historicky význačných výrobců. Nabyté znalosti z přírodopisu si pak obohatili a prohloubili v Anthroposu výkladem a prohlídkou kopií fosílií, nástěnných maleb a dioramat spojených s vývojem člověka. Samozřejmě se také na závěr vyfotili pod rekonstrukcí mamuta.

Mgr. Alena Dokulilová

antropos1