Soutěže a olympiády

Naše škola se zúčastňuje různých soutěží a olympiád. Na této stránce naleznete informace z této oblasti.

Dějepravné soutěžení

dejeprava1Po dvouleté pauze se opět konalo Dějepravné soutěžení. Areál třebíčského zámku se i s jeho přilehlým okolím na celé dopoledne vrátil do období středověku, konkrétně do časů Elišky Přemyslovny.

Se zajímavými a netradičními úkoly si Tomáš Beroun, Mikeš Brátka, Filip Heřman, Kateřina Kučerová, Matyáš Machovec a Josef Vrbka hravě poradili. V náročné konkurenci 23 družstev zvládli společně vyřešit nejen všechna teoretická, ale i praktická zadání. Díky výtečným vědomostem a vzájemné spolupráci obsadili „PÁNI Z VÁCLAVÁKU“ skvělé druhé místo.

Číst více...

T-mobile Olympijský běh

tmobilebeh0112Různí běžci, různá místa, olympijská myšlenka. To je heslo, s kterým je propojen T-Mobile Olympijský běh už několik let. Je jedno, jestli jsi závodník, nebo běháš jen občas, jestli jsi malý, nebo velký, zda běháš raději ve městě, v přírodě, na louce, nebo na dráze. V T-Mobile Olympijském běhu jde především o radost z pohybu.

Číst více...

Marshmallow challenge

marsmelou1O co se jedná? Úkolem přibližně čtyřčlenných týmů bylo postavit co možná nejvyšší věž v časovém limitu 18 minut. K dispozici měly pouze 20 špaget, kousek lepicí pásky, kousek provázku a jeden marshmallow, který musel být umístěn na vrcholu věže.

To, co se zdá být na první pohled jednoduché, bývá často komplikované. Marshmallow Challenge nabyla výjimkou. Jednotlivé týmy přicházely s originálními řešeními, ale některé z nich nakonec zradila stabilita konstrukce a věž spadla. Naštěstí šlo jen o zhroucení věží nikoliv psychiky žáků. :)

Číst více...

Ocenění nejlepších žáků

oceneniDne 20. června 2022 proběhlo ve foyer Divadla Pasáž slavnostní předání ocenění nejlepším žákům třebíčských škol. Za naši školu si ocenění z rukou starosty města Pavla Pacala převzali Tomáš Beroun z 9. C, a to za úspěšnou reprezentaci školy v olympiádách z dějepisu, českého jazyka i matematiky a za skvělý prospěch v průběhu celého studia.

Číst více...

Sazka olympijský víceboj

predavani1Projekt Sazka olympijský víceboj funguje od roku 2014. Naše škola se zapojila asi před šesti lety a plnění těchto aktivit se již stalo trvalou součástí hodin tělesné výchovy, stejně jako naše zapojení do Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, což je soutěžní část tohoto projektu. Letos se na nás usmálo štěstí a mezi 1300 zapojenými školami jsme se i díky naší aktivitě dostali do losování o sportovní vybavení.

Číst více...

Soutěž - "Oblíbená jídla ve školní jídelně"

jidlo2Stravování ve školních jídelnách nepatřilo v minulosti zrovna k oblíbené gastronomii, dnes je ale všechno jinak. Současné školní stravování dodržuje zásady zdravé výživy a snaží se vyhovět i těm nejmlsnějším jazýčkům. Důkazem je i naše školní jídelna. V nedávné době na naší škole dokonce proběhla anketa o nejoblíbenější jídla. Hlasování se zúčastnili žáci i zaměstnanci a vítězné pokrmy zařadí paní kuchařky na jídelní lístek v době od 13. 6. do 30. 6.

Číst více...

Vítězství v 5. A kuželkách

kuzelky1Ve středu 8. června 2022 se žáci 5. A vypravili do sportovní haly Leopolda Pokorného v Třebíči, aby se utkali s dalšími třebíčskými školami v kuželkách.

Mezi všemi startujícími si vedli velmi dobře. V prvním dvanáctce vyhlášených sportovců se objevilo hned pět žáků ze třídy 5. A.

Číst více...

Nepřehlédněte!

Повідомлення про спеціальний запис до початкової школи на навчальний рік 2022/2023

Oznámení o konání zvláštního zápisu do základního vzdělávání ve školním roce 2022/2023 podle § 2 zákona č. 67/2022 Sb. (Lex Ukrajina školství)

Výsledky zápisu

V následujícím souboru najdete výsledky zápisu do 1. tříd na školní rok 2022/23. Výsledky budou následně aktualizovány. vysledky zapisu 2022.pdf

Ceny obědů

U P O Z O R N Ě N Í Od května 2022 dojde ke zvýšení ceny obědů ve školní jídelně z důvodu zdražování potravin a energií (na konci dubna se budou zálohy…

Online zápis do základní školy

Zápisu k plnění povinné školní docházky pro školní rok 2022/2023 podléhají děti, které dovršily nebo dovrší do 31. srpna 2022 šestý rok svého věku a dosud do…

Vyhlášení konkurzního řízení

Rada města Třebíče rozhodla svým usnesením č. 17/3/RM/2022 ze dne 10. 02. 2022 o vyhlášení konkurzního řízení na pozici ředitele/ředitelky ZŠ Třebíč Týnská…

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Odhlásit oběd

Díky aplikaci www.strava.cz můžete nyní odhlašovat stravu prakticky odkudkoli (všechny změny je potřeba potvrdit tlačítkem odeslat, jinak se změny neprovedou).…

Nejbližší akce školy
Nahoru