Nová soutěž začíná

zivlyŽivel znamená nezkrotnou, neovladatelnou a často doslova ničivou přírodní sílu. Existují čtyři živly: oheň, voda, země a vzduch. Živly jsou každoročně více či méně spojovány hlavně s katastrofami a ničivými pohromami. Pokud k nim ale přistupujeme s pokorou a úctou, dávají nám život a tolik potřebnou živou sílu.

Úvahy o živlech provázejí člověka odpradávna. A i my se jimi budeme zabývat v naší nové vědomostní soutěži. Od ledna do května proběhne celkem pět soutěžních kol, v nichž budeme postupně poznávat obrovskou sílu jednotlivých živlů, s jejichž pomocí člověk mění neustále tvář Země. Možná pak budeme souhlasit s citátem neznámého autora: „Člověk ovládl živly a dokáže je kdykoliv úspěšně zastoupit ve věcech katastrof."

Na vítěze naší soutěže čekají jako obvykle hodnotné ceny. Pro 40 nejlepších řešitelů máme opět přichystané překvapení v podobě zajímavého zájezdu. Všem žákům přejeme hodně zdaru a trpělivosti. A pamatujte, že „Každý úspěch začíná rozhodnutím to zkusit" (Jillian Michaels).

Zde naleznete na začátku každého měsíce zadání aktuálního soutěžního kola a řešení kola minulého. Přesný termín odevzdání je vždy uveden v textu otázek na daný měsíc.

OTÁZKY  ODPOVĚDI
zadání na leden

Pravidla soutěže:

  • Otázky každého kola a následně i řešení kola minulého budou zveřejněny vždy na začátku měsíce na nástěnce vedle učebny fyziky a na webu školy v sekci „Projekty".
  • Žáci II. stupně odevzdávají řešení do kabinetu fyziky na papíře A4 nebo A5 nejpozději do konce každého měsíce.
  • Řešení musí obsahovat jméno, příjmení, třídu a měsíc odevzdání.

Autorky: Mgr. Alena Dokulilová, Mgr. Jindřiška Špačková

Nepřehlédněte!

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Lyžařský kurz 2019

Škola v letošním školním roce organizuje dva lyžařské výcvikové kurzy pro 7. ročník v termínech od 3. do 9. února 2019 a od 23. února do 1. března 2019. V…

VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Základní škola Horka-Domky pořádá pro všechny děti, které se chystají k zápisu do první třídy, přípravný kurz VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Nahoru