Prevence rizikového chování dětí a mládeže

Zdravý životní styl, život bez závislostí

zdravi01Ve dnech 27. 11. a 28. 11. 2018 se jako každým rokem uskutečnily přednášky zdravotní sestry Zdeňky Mládkové na téma „Zdravý životní styl, život bez závislostí" pro žáky od šesté do deváté třídy.

Žáci šestého ročníku si povídali o zdravé výživě, správné hygieně a prevenci úrazů, sedmáci byli poučeni o následcích kouření a nadměrné konzumace alkoholu na lidské zdraví.

Číst více...

Program dlouhodobé primární prevence společensky negativního chování

P1050720Podzimní měsíce jsou na naší škole každoročně vyhrazeny interaktivním programům dlouhodobé primární prevence rizikového chování dětí a mládeže „(Ne)bezpečně na síti" v šestém ročníku, „Bez agrese, prosím" v sedmém ročníku a „Kdo jsem a kam směřuji" v osmém ročníku.

Číst více...

Zvyšování právního vědomí žáků základních škol

pravni vedomi001Dne 16. 10. 2018 se žáci devátého ročníku zúčastnili přednášky „Zvyšování právního vědomí žáků základních škol". Odborný výklad o trestně právní odpovědnosti mládeže podal žákům zkušený policista ve výslužbě, Mgr. Antonín Křoustek, ze zapsaného spolku „Nebojte se policie" v Jihlavě. Mladí dospívající se seznámili se svými základními občanskými právy a povinnostmi a s nejdůležitějšími pravomocemi a povinnostmi policistů.

Číst více...

Adaptační program 6. ročníku


adaptak010Začátek nového školního roku, změny ve složení třídních kolektivů, případně i změna třídního učitele, to všechno patří k 6. ročníku. Pro snadnější rozjezd proto zvolili letošní šesťáci jednodenní adaptační program na Březové. Středisko organizace STAN nabízí nepřeberné množství různých aktivit zaměřených na prožitky, týmovou spolupráci, na větší či menší dávku adrenalinu a to vše v příjemném přírodním prostředí nedaleko Rokytnice nad Rokytnou.

Číst více...

Deváťáci byli v Terezíně

terezin 2018_00619. června 2018 se žáci devátého ročníku vypravili na exkurzi do Terezína. Jejím cílem nebylo jen poznávání barokního pevnostního stavitelství, ale i absolvování odborné přednášky, která byla zaměřena na historii této za druhé světové války nechvalně proslavené stavby.

Číst více...

Návštěva K – centra v Třebíči

k centrum_001V životě každého člověka může nastat okamžik, kdy se dostane na úplné dno a drogová závislost bývá jednou z nejspolehlivějších jízdenek směrem dolů. Ale protože i narkoman je člověk, existují místa a lidé, kam se i takový ztroskotanec může obrátit o pomoc, kde se nikdo neptá, nevyhrožuje, nepřemlouvá, prostě jen pomáhá. Takovým místem je K – centrum v Třebíči, jehož prostory si mohli v uplynulých dnech prohlédnout žáci 9. A a 9. B. Zbývá jen doufat, že si zúčastnění odnesli silný dojem a že klientů těchto zařízení nebude v budoucnu přibývat.

Číst více...

Jak se nestát obětí 2018

obet 2018_004Co máme dělat, když se ocitneme v nebezpečné situaci? Čemu se vyhnout, nechceme-li se stát obětí trestného činu? Proč máme křičet „Hoří!" a ne „Pomoc!", když nás někdo ohrožuje? Kudy a jak (ne)chodit večer domů? Žáci osmého ročníku dostali od manažerky prevence kriminality Městské policie v Třebíči, Bc. Lucie Šerkové a Ing. Simony Čížkové, strážnice Městské policie, mnoho cenných rad a doporučení. A nejen to. Dozvěděli se, jaké pravomoci má Městská policie na území města Třebíče a v přidružených obcích, co jsou přestupky a trestné činy, jaké jsou požadavky na uchazeče o místo strážníka a co je náplní jeho práce.

Číst více...

Nepřehlédněte!

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Přijímací řízení pro rok 2019/2020

Uchazeč může pro 1. kolo přijímacího řízení do denní formy vzdělávání podat 2 přihlášky do 1. března 2019. Způsob předávání přihlášky je stanoven…

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!!

V ÚTERÝ 19. 2. 2019 BUDE OMEZEN PROVOZ KANCELÁŘE ŠKOLNÍ JÍDELNY Z DŮVODU ÚČASTI EKONOMKY ŠKOLY NA SEMINÁŘI. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ!!!

Lyžařský kurz 2019

Škola v letošním školním roce organizuje dva lyžařské výcvikové kurzy pro 7. ročník v termínech od 3. do 9. února 2019 a od 23. února do 1. března 2019. V…

VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Základní škola Horka-Domky pořádá pro všechny děti, které se chystají k zápisu do první třídy, přípravný kurz VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Nahoru