Třídní akce

Pořádáme třídní akce a moc nás to baví!

Václavské sportování 2017

vaclav sport_2017_009Letos už to bylo potřetí, co naše škola připravila sportovní program pro širokou veřejnost pod názvem Václavské sportování. A jak nám počasí v prvních dvou ročnících přálo, tak se k nám letos trošku otočilo zády. Po pěkných slunečných dnech v týdnu přišlo citelné ochlazení a zamračená větrná sobota. Ale ani to neodradilo bezmála 300 sportuchtivých účastníků, kteří dorazili a podle jejich vlastního vyjádření si užili příjemné sportovní dopoledne.

Číst více...

Filmové klapky v 2. C

filmove klapky_2017_001Tento pátek odstartuje ve Zlíně již 57. ročník Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež, jehož součástí bývá projekt Salon filmových klapek. Děti z 2. C se nechaly inspirovat předními českými umělci a dle vlastní fantazie svoji klapku oživily nejen barvami, ale i originálními názvy.

Vznikla tak díla nedozírné hodnoty jako např. „Cesta do neznáma", „ Šrumec", „Krtečkovy narozeniny", „Piknik", „Mozaiková mánie", „Big Ben", „Big pen" aj. Ať jim to klape!

Číst více...

Pracujeme v dílnách

lavickaŽáci 8. A se v rámci předmětu Člověk a svět práce letos pustili do praktických činností. Nejprve si vyzkoušeli vyrobit vařečku, kterou mohou doma využít pro své první kuchařské pokusy, a poté se vrhli do renovace školního vybavení. Lavičky z tělocvičny, jejichž datum pořízení už přece jen něco pamatuje, potřebovaly malou úpravu. A tak přišla na řadu bruska, smirkový papír, štětec a lak a lavičky dostaly novou podobu. Takže až budete v tělocvičně usedat na starší lavičky, nezapomeňte ocenit práci svých spolužáků.

 

Číst více...

Čarodějnická škola ve třídě 1. C

carodejnice 1c023Konec dubna tradičně patří probouzení jara, kouzlům a přírodní magii. Tak tento čas viděli naši předkové a koneckonců se není čemu divit. Každý rok touto dobou můžeme pozorovat zázrak zrození, radost z nového začátku.

 

 

Číst více...

Dental Prevention 5. B

dent3V pátek 5. 5. 2017 se žáci třídy 5. B zúčastnili preventivního programu Dental Prevention zaměřeného na vzdělávání dětí v oblasti dentálního zdraví. Jeho cílem bylo naučit děti, jak správně pečovat o zuby a dásně.

Číst více...

Zdravá 5 ve škole

zdrava5 012Do tříd v naší škole zavítala dvojice lektorek s celorepublikovým programem pro základní školy. Je zaměřen na zdravý životní styl, především v oblasti stravování. Cílem akce je motivovat děti k automatickému přijetí zásad zdravé výživy a jejich přirozené včlenění do životního stylu. Dvouhodinový blok proběhl zábavnou formou, jehož zakončením bylo předávání speciálního vysvědčení.

Číst více...

The Enormous Turnip

anglic 008Táhli, táhli, ale řepu nevytáhli... Tuto pohádku jistě znáte, ale znáte i její anglickou verzi?

Žáci 5. ročníku jazykové skupiny paní učitelky Lenky Musilové rozhodně ano. Tuto pohádku si totiž zahráli v hodinách anglického jazyka. Nejdříve si přečetli knihu, naučili se slovíčka, potom si rozdělili si role a mohlo se začít zkoušet. Po pár zkažených klapkách způsobených nervozitou herců se nám nakonec podařilo pohádku zdárně natočit. A jak se nám to povedlo, se můžete podívat na přiloženém videu!

Číst více...

Nepřehlédněte!

Zápis pro školní rok 2017/2018

Výsledky zápisu pro školní rok 2017/2018.pdf

Sběrový týden

V termínu od 16. 5. do 18. 5. 2017 (ÚT - ČT) proběhne na naší škole sběr starého papíru.

Nahoru