Třídní akce

Pořádáme třídní akce a moc nás to baví!

Návštěva K – centra v Třebíči

k centrum_001V životě každého člověka může nastat okamžik, kdy se dostane na úplné dno a drogová závislost bývá jednou z nejspolehlivějších jízdenek směrem dolů. Ale protože i narkoman je člověk, existují místa a lidé, kam se i takový ztroskotanec může obrátit o pomoc, kde se nikdo neptá, nevyhrožuje, nepřemlouvá, prostě jen pomáhá. Takovým místem je K – centrum v Třebíči, jehož prostory si mohli v uplynulých dnech prohlédnout žáci 9. A a 9. B. Zbývá jen doufat, že si zúčastnění odnesli silný dojem a že klientů těchto zařízení nebude v budoucnu přibývat.

Číst více...

Hrátky s přírodou

hratky 009O tom, že je příroda krásná a že ji můžeme vnímat všemi smysly se ve čtvrtek 7. 6. 2018 přesvědčily děti z 2. B. V zámeckém parku v Třebíči je přivítala paní Duha, která pro ně měla připravený zajímavý program. Děti hledaly přírodniny, poznávaly je hmatem, zrakem, čichem, sluchem a dokonce i chutí. Bylo to pro všechny opravdu poučné a zajímavé.

Číst více...

4. B na zahradě u řeky

zahrada 017Teprve nedávno otevřené terénní pracoviště ekocentra Chaloupky Zahrada u řeky se v pondělí 4. června stalo místem setkání žáků 4. B a jejich rodičů.

Číst více...

Broukoviště

brouk 001Naše přírodní zahrada je zase o něco bohatší!  Postavili jsme si totiž  broukoviště. Tato populární forma ochrany hmyzu k nám přišla z britských ostrovů pod názvem logger. Jde o náhradní stanoviště pro organismy vázané na mrtvé dřevo. U nás ji můžeme nejčastěji vidět v městských parcích a lesoparcích, v botanických a zoologických zahradách.

Číst více...

Všeználek v dílně

vseznalekV pondělí 4. června 2018 si děti z kroužku Všeználek měly možnost vyrobit přívěsek ke klíčům. Starší spolužáci pro ně připravili polotovary a zbývalo výrobek dodělat.

Číst více...

Den dětí 2. C

myslivec 007V pátek 1. června 2018 zažili žáci 2. C netradiční podívanou. Do třídy zavítal pan Ing. Aleš Wollmuth převlečený za rakouského polního myslivce z přelomu 17. a 18. století. Pan Wollmuth velmi poutavě vyprávěl o svém historickém oblečení i o zbraních. Děti se dozvěděly, jak se žilo vojákům za vlády Františka II. nebo jak těžké je v dnešní době sehnat křesadlovou pušku či šavli. Žáci vzali během povídání do ruky voskovky a polního myslivce nakreslili. Jak? To můžete vidět ve fotogalerii.

Číst více...

Závěrečné vystoupení 2018

vystoupeni 013Dne 4. června 2018 se ve třídě 2. B konalo závěrečné vystoupení dětí, které navštěvují kroužky Kytara a Notička. Slyšet jste mohli písně různých žánrů – trampské písně, melodie z pohádek a jiné. K některým nechyběl ani taneční doprovod. Akce se dětem povedla a posluchačům jistě udělala radost. Děkuji všem za účast a dětem přeji krásné prázdniny.

Číst více...

Nepřehlédněte!

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Odhlášky obědů

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!! ODHLÁŠKY OBĚDŮ NA ŠKOLNÍ ROK 2017/2018 SE PŘIJÍMAJÍ DO 27. 6. 2018 DO 14:00 HODIN. V TERMÍNU 25. - 29. 6. 2018 V DOBĚ OD 11:00 DO 13:30…

Pronájem tělocvičny

Od 1. 5. 2018 nebude možné uzavírat nové smlouvy o pronájmu tělocvičny a hřiště z důvodu omezeného provozu (dlouhodobá nepřítomnost správcové tělocvičny - nemoc…

Nahoru