Třídní akce

Pořádáme třídní akce a moc nás to baví!

Páťáci si vyzkoušeli neurotrénink

mozkoherna 043Ve čtvrtek 16. listopadu se naše třída 5. C proměnila v mozkohernu. Trenérka mozku Eva Fruhwirtová přivezla Mindflex a Sunball, což jsou neurotechnologie, které zábavnou formou trénují mozek. Po celé třídě jsme měli deset dalších stanovišť s mozkohračkami.

Číst více...

2. B poprvé v galerii

galerie franta_008V úterý 14. listopadu 2017 navštívily děti z 2. B výstavní prostory Galerie Franta v Třebíči, kde pro ně byl připraven zajímavý program. Díky němu se dozvěděly, co je to galerie a co v ní mohou spatřit. Seznámily se také s pravidly chování galerijního návštěvníka a pod vedením zkušených lektorek si vyzkoušely jednoduché aktivity a výtvarné činnosti.

Číst více...

Životem jdeme s úsměvem a písničkou

slunko trebicDne 10. listopadu se děti z 1. B a 2. B společně vydaly do Národního domu na koncert pěveckého sboru Slunko. Na programu byly písničky, básničky a říkadla od Josefa Václava Sládka. Během představení měly děti možnost vidět a slyšet i své vlastní spolužáky, což jim určitě udělalo radost.

Číst více...

Halloween ve škole

halloween aj032Halloween je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu) a „koledují" o sladkosti. Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu aj.

Číst více...

Halloweenská párty 1. A

halloween 1_a_006V úterý 31. 10. neusedli do školních lavic žáci 1. A, ale kouzelníci, netopýři, pavouci, čarodějnice a čarodějové, kostlivci a další strašidelné bytosti. Pozadu nezůstala ani paní učitelka s paní vychovatelkou a předvedly se dětem ve svých maskách. Slavili jsme svátek mrtvých duší – Halloween. Tato původní keltská slavnost je sice rozšířená především v Anglii nebo USA, ale i u nás se stává stále více oblíbeným svátkem hlavně pro děti.

Číst více...

Projekt „Podzim" v 2. C

podzim 2c_015V úterý 24. října 2017 se ve třídě 2. C slovo „podzim" prolínalo všemi vyučovacími předměty. Žáci si přečetli krátký příběh o pouštění papírového draka a vyřešili tajenku. V matematice počítali s pracovním listem s tématikou podzimu. Na interaktivní tabuli pak společně odpovídali na různé otázky, hráli podzimní pexeso a na závěr si vytvořili plakát podzimního stromu. Za velikou snahu získali malou odměnu.

Číst více...

HALLOWEEN S RODIČI

halloween 2b_006Poslední říjnový den se ve světě slaví svátek zvaný Halloween, proto jsme si v naší třídě 2. B udělali v tento den odpolední „Halloweenské tvoření". Děti si za vydatné pomoci svých rodičů vyrobily barevnou lucerničku ze sklenice a ducha z lízátka. Nechybělo ani chutné občerstvení, které společně doma upekli.

Číst více...

Nepřehlédněte!

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!!

Vážení, z důvodu rostoucích cen potravin dochází k navýšení cen stravného od 1. 1. 2018 následovně:

VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Základní škola Horka-Domky pořádá pro všechny děti, které se chystají k zápisu do první třídy, přípravný kurz VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Nahoru