Exkurze

Účastníme se různých výletů a exkurzí.

Exkurze deváťáků do elektráren

duk dal_028V pondělí 19. června 2017 ukončili žáci 9. ročníku své seznamování se s výrobou elektrické energie exkurzí do elektráren Dukovany a Dalešice, kde výrobu elektřiny mohli vidět takřka na vlastní oči.

Číst více...

Divadelní představení – Brno, Antonín Dvořák – Čert a Káča

div predstaveni_brno_001Tak jako každý rok vyjeli i letos žáci naší školy za kulturou do Brna na divadelní představení vhodné pro dospívající posluchače. Letos jsme zvolili operu Čert a Káča, která se odehrávala v Mahenově divadle dne 14. 6. 2017. Divadlo uvedlo takové pojetí příběhu, které je přístupné dětskému divákovi. Děj byl inspirován stejnojmennou pohádkou, tedy příběhem, v němž ovčák Jíra zachrání samotného čerta před divokou Káčou.

Číst více...

Exkurze na Jalovec

jalovec 046Ve čtvrtek 15. června se děti z 1. B vydaly vlakem na dobrodružnou výpravu na Jalovec. Cesta to nebyla jen tak ledajaká. Kluci a holky měli za úkol najít a zachránit Rodinsona, který ztroskotal na pustém ostrově - Jalovci.

Číst více...

Uhelné safari

uhelne safari_009Netradičně v sobotu 10. 6. 2017 vyrazila skupina žáků naší školy na exkurzi. Nejprve dojeli do Mostu. Po krátkém poučení vyrazili na vyhlídku nad lom Vršany, kde zhlédli skrývku zeminy nad uhelnou slojí. Následoval sjezd přímo do lomu, kde mohli pozorovat stroje přímo při práci. Dalšími zastávkami byly už rekultivované krajiny po těžbě – hipodrom a jezero Most. Cestou měli možnost vidět kostel, který byl kvůli těžbě uhlí přesunut.

Číst více...

Hurá do Fábuly

fabula 004Přišel čas exkurzí a výletů, a proto jsme se my „velcí", členové Václavského divadélka, a „malí", děti z 2. B, vydali do zábavního parku Fábula v Kamenici nad Lipou. Společným výletem jsme byli odměněni za práci ve škole, a protože tato kouzelná země slibuje nezapomenutelné zážitky všem návštěvníkům od 2 do 99 let, těšili jsme se všichni, včetně dospěláckého doprovodu.

Číst více...

Exkurze do Mauthausenu

mauthausenV úterý 6. června 2017 se deváťáci vydali na exkurzi do bývalého vyhlazovacího tábora Mauthausen, který se nachází v sousedním Rakousku. Žáci se pokoušeli vžít do situace lidí, v prostorách tábora vězněných, nejen prohlídkou tábora, ale například i absolvováním sestupu a výstupu do kamenolomu, což museli vězňové s vytěženým kamenným kvádrem podstoupit nejméně patnáctkrát za směnu. V areálu si žáci prohlédli vězeňské baráky, na výstavě zhlédli sbírku osobních věcí bývalých vězňů, ve sklepních prostorách si měli možnost prohlédnout hrůzu nahánějící plynovou komoru, krematoria s pecemi nebo také místnost, v níž docházelo k usmrcení obyvatel tábora oběšením a kde byli vězňové při takzvané lékařské prohlídce stříleni do týlu. Všem žákům se jistě do paměti vryl také Sál jmen.

Číst více...

Březová 9. B

brezova 9b_059Dne 25. května 2017 se naše třída 9. B vydala na zážitkový program do areálu Březová. Vyrazili jsme v 7:00 z autobusového nádraží, odkud jsme jeli přímo na místo určení. Naší první zastávkou se stala „jednota" v blízké vesnici, kde jsme se mnozí nasnídali a postupně se probudili z ještě doznívajícího spánkového režimu. V 9:00 nás čekalo zahájení našeho programu. Nejprve jsme navštívili lanovou dráhu. Většina z nás se na ni vydala s odhodláním, ovšem s ještě větší chutí sestupovala dolů na pevnou zem. Jako další, námi všemi nejvíce očekávaný bod programu, byl paintball. Až na pár modřin a šmouh od hlíny jsme z této aktivity vyšli celkem bez poskvrny.

Číst více...

Nepřehlédněte!

VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Základní škola Horka-Domky pořádá pro všechny děti, které se chystají k zápisu do první třídy, přípravný kurz VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Sběrový týden

V termínu od 19. 9. do 21. 9. 2017 (ÚT - ČT) proběhne na naší škole sběr starého papíru.

Informace o zájmové činnosti ŠD, ŠK a DK školní rok 2017/2018

Aktuální přehled kroužků, včetně přihlášky, najdete od 1. 7. 2017 na webových stránkách naší školy (www.zsvaclav.cz). Zde kliknete na školní rok 2017/2018 a v…

Nahoru