Exkurze

Účastníme se různých výletů a exkurzí.

West Side Story

west side_011Den před pololetním vysvědčením vybraní žáci naší školy mohli zhlédnout ojedinělé taneční představení baletu Národního divadla Brno. Tentokrát jsme zavítali nezvykle do prostor brněnského Výstaviště. Důvodem byla totiž rozsáhlá rekonstrukce Janáčkova divadla.

Číst více...

Pravé české Vánoce

ceske vanoce_2018_015V pátek 15. prosince se téměř padesátka žáků naší školy vydala na exkurzi nesoucí název Pravé české Vánoce. Ve spolupráci s CK VOMA jsme se podívali do výrobny vánočních ozdob ve Dvoře Králové nad Labem a do Třebechovického muzea betlémů v Třebechovicích pod Orebem.

Číst více...

Exkurze SŠ stavební 2. A

remesla 014MY JSME MALÍ ŘEMESLNÍCI
... a naše řemeslo začíná na:
E jako ELEKTRIKÁŘ
I jako INSTALATÉR
M jako MALÍŘ
T jako TRUHLÁŘ
Z jako ZEDNÍK

Číst více...

Exkurze osmého ročníku do Brna

antropos brno_2017_006Na konci října, jako každý školní rok, odjely třídy osmého ročníku na exkurzi do Brna. Žáci nejprve navštívili pavilon Anthroposu, aby si prohlédli výstavu o počátcích vývoje člověka, dále expozice o nejstarších dějinách osídlení Moravy a celé Evropy a především nejatraktivnější exponát – rekonstrukci mamuta v životní velikosti. Poté se přemístili do brněnského technického muzea. Zde se prošli tzv. Uličkou řemesel s nezaměnitelnou atmosférou Brna dvacátých a třicátých let minulého století a zcela určitě je zaujala i tzv. Technická herna, ve které zábavnou formou prováděli fyzikální a technické experimenty. Dostatek času umožnil žákům prohlídku dalších expozic dle individuálního zájmu.

Číst více...

Podzimní exkurze devátých tříd

vodaZářijová exkurze deváťáků se konala v rámci projektu „Učíme se v přírodě I" a přivedla je do Čistírny odpadních vod v Třebíči a Heraltic. Žáci si prošli celý areál, který slouží k čištění odpadních vod a likvidaci kalů z Třebíče a okolí a vydali se i krátkou procházkou do heraltických lesů za prameništěm podzemní vody, kterou můžou pít i kojenci.

 

 

Číst více...

Lesonice

lesonice 2c_025Před podzimními prázdninami si mohli všichni druháci užít krásný podzimní den v Oboře v obci Lesonice. Se sluníčkem v zádech se dozvěděli mnoho zajímavých informací týkajících se přírody. Na stanovištích si vyzkoušeli, jak se sází strom, vyrobili budku pro ptáčky, našli kůrovce, pohladili koně, obdivovali dravé ptáky nebo si zopakovali, jak správně třídit odpad. Také špekáčky, které si sami opekli, všem chutnali.
Akce se velmi vydařila. Velké poděkování patří pracovníkům Lesů České republiky, kteří se ochotně dětem věnovali.

Číst více...

Jaroměřické zahradní kratochvíle

jaromerice 2017_004Třída 5. C se v rámci Václavského dne vydala na průzkum jaroměřických zahrad. Ve výukovém programu jsme se dozvěděli, jaké funkce plnily různé části barokních zahrad. Pomocí herních a dramatických aktivit jsme se přesunuli do dob, kdy za hraběte Questenberga po říčce Rokytné pluly gondoly, hrál se pétanque a v užitkové zahradě se pěstovaly cizokrajné rostliny. Na závěr programu si žáci nově nabyté znalosti ověřili v krátkém testu a odměnou za prožitým dnem jim byla návštěva místní cukrárny, která uspokojila i ty nejmlsnější jazýčky.

Číst více...

Nepřehlédněte!

Platba stravného v hotovosti

V úterý 6.3.2018 nebude možné platit stravné v hotovosti v kanceláři školní jídelny.

Přijímací řízení pro rok 2018/2019

Uchazeč může pro 1. kolo přijímacího řízení do denní formy vzdělávání podat 2 přihlášky do 1. března 2018. Způsob předávání přihlášky je stanoven…

Testy pro žáky na www.proskoly.cz

Škola má pro naše žáky zakoupenou licenci k využívání testů na webu www.proskoly.cz. Projekt Proškoly.cz vznikl v roce 2007 jako pomůcka pro žáky základních a…

Nahoru