Exkurze

Účastníme se různých výletů a exkurzí.

Exkurze SŠ stavební 2. A

remesla 014MY JSME MALÍ ŘEMESLNÍCI
... a naše řemeslo začíná na:
E jako ELEKTRIKÁŘ
I jako INSTALATÉR
M jako MALÍŘ
T jako TRUHLÁŘ
Z jako ZEDNÍK

Číst více...

Exkurze osmého ročníku do Brna

antropos brno_2017_006Na konci října, jako každý školní rok, odjely třídy osmého ročníku na exkurzi do Brna. Žáci nejprve navštívili pavilon Anthroposu, aby si prohlédli výstavu o počátcích vývoje člověka, dále expozice o nejstarších dějinách osídlení Moravy a celé Evropy a především nejatraktivnější exponát – rekonstrukci mamuta v životní velikosti. Poté se přemístili do brněnského technického muzea. Zde se prošli tzv. Uličkou řemesel s nezaměnitelnou atmosférou Brna dvacátých a třicátých let minulého století a zcela určitě je zaujala i tzv. Technická herna, ve které zábavnou formou prováděli fyzikální a technické experimenty. Dostatek času umožnil žákům prohlídku dalších expozic dle individuálního zájmu.

Číst více...

Podzimní exkurze devátých tříd

vodaZářijová exkurze deváťáků se konala v rámci projektu „Učíme se v přírodě I" a přivedla je do Čistírny odpadních vod v Třebíči a Heraltic. Žáci si prošli celý areál, který slouží k čištění odpadních vod a likvidaci kalů z Třebíče a okolí a vydali se i krátkou procházkou do heraltických lesů za prameništěm podzemní vody, kterou můžou pít i kojenci.

 

 

Číst více...

Lesonice

lesonice 2c_025Před podzimními prázdninami si mohli všichni druháci užít krásný podzimní den v Oboře v obci Lesonice. Se sluníčkem v zádech se dozvěděli mnoho zajímavých informací týkajících se přírody. Na stanovištích si vyzkoušeli, jak se sází strom, vyrobili budku pro ptáčky, našli kůrovce, pohladili koně, obdivovali dravé ptáky nebo si zopakovali, jak správně třídit odpad. Také špekáčky, které si sami opekli, všem chutnali.
Akce se velmi vydařila. Velké poděkování patří pracovníkům Lesů České republiky, kteří se ochotně dětem věnovali.

Číst více...

Jaroměřické zahradní kratochvíle

jaromerice 2017_004Třída 5. C se v rámci Václavského dne vydala na průzkum jaroměřických zahrad. Ve výukovém programu jsme se dozvěděli, jaké funkce plnily různé části barokních zahrad. Pomocí herních a dramatických aktivit jsme se přesunuli do dob, kdy za hraběte Questenberga po říčce Rokytné pluly gondoly, hrál se pétanque a v užitkové zahradě se pěstovaly cizokrajné rostliny. Na závěr programu si žáci nově nabyté znalosti ověřili v krátkém testu a odměnou za prožitým dnem jim byla návštěva místní cukrárny, která uspokojila i ty nejmlsnější jazýčky.

Číst více...

Václavský den naposledy

spacr 06Slavnostním a netradičním dnem byl pro žáky Základní školy Třebíč, Horka-Domky pátek 29. září 2017. Václavským dnem si totiž připomněli českého knížete z rodu Přemyslovců, svatého Václava. Náplní dne pro žáky 9. ročníku byla návštěva některých třebíčských památek a následné zjišťování informací nejen o skvostech UNESCO, ale i o dalších architektonicky významných pamětihodnostech.

Číst více...

Václavský den třídy 8. B

TitulV pátek 29. září 2017 žáci 8. B navštívili jihlavské podzemí, aby se dozvěděli informace o jeho vzniku, využití a legendách, které jsou s ním spojeny.

Systém podzemních chodeb v Jihlavě, zvaný jihlavské katakomby, je s rozlohou 50 000 m2 a délkou asi 25 km po znojemském podzemí druhý nejrozsáhlejší podzemní komplex v České republice. Katakomby se nacházejí pod celým městem a pod většinou městských památek.

Číst více...

Nepřehlédněte!

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!!

Vážení, z důvodu rostoucích cen potravin dochází k navýšení cen stravného od 1. 1. 2018 následovně:

VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Základní škola Horka-Domky pořádá pro všechny děti, které se chystají k zápisu do první třídy, přípravný kurz VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Nahoru