Exkurze

Účastníme se různých výletů a exkurzí.

Deváťáci na třebíčské hvězdárně

hvezdarna 2018_004Ve středu 21. 3. 2018 jsme využili jednoho z mála slunečných dnů a šli si s deváťáky na třebíčskou hvězdárnu prohlédnout hvězdnou oblohu dalekohledem.

Číst více...

Trénink s olympionikem

olympionik 032Naše škola měla letos to štěstí, že byla vylosována mezi školy, které se mohly či mohou těšit trénink s olympionikem. O co se jedná? V rámci Sazka olympijského víceboje jsme sbírali body a ty byly proměněny za slosovatelné lístky. Štěstí nám tentokrát přálo, a tak se 8. 3. na naší škole objevila juniorská mistryně světa ve skoku vysokém a samozřejmě, jak již z nadpisu vyplývá, i účastnice olympijských her 2016 v brazilském Riu. Ale ani doprovodný tým nebyl složen jen tak z leckoho. V první řadě se k nám do školy opět vrátila bývalá výškařka a trojskokanka Šárka Kašpárková, dále jsme přivítali tyčkaře Štěpána

Číst více...

West Side Story

west side_011Den před pololetním vysvědčením vybraní žáci naší školy mohli zhlédnout ojedinělé taneční představení baletu Národního divadla Brno. Tentokrát jsme zavítali nezvykle do prostor brněnského Výstaviště. Důvodem byla totiž rozsáhlá rekonstrukce Janáčkova divadla.

Číst více...

Pravé české Vánoce

ceske vanoce_2018_015V pátek 15. prosince se téměř padesátka žáků naší školy vydala na exkurzi nesoucí název Pravé české Vánoce. Ve spolupráci s CK VOMA jsme se podívali do výrobny vánočních ozdob ve Dvoře Králové nad Labem a do Třebechovického muzea betlémů v Třebechovicích pod Orebem.

Číst více...

Exkurze SŠ stavební 2. A

remesla 014MY JSME MALÍ ŘEMESLNÍCI
... a naše řemeslo začíná na:
E jako ELEKTRIKÁŘ
I jako INSTALATÉR
M jako MALÍŘ
T jako TRUHLÁŘ
Z jako ZEDNÍK

Číst více...

Exkurze osmého ročníku do Brna

antropos brno_2017_006Na konci října, jako každý školní rok, odjely třídy osmého ročníku na exkurzi do Brna. Žáci nejprve navštívili pavilon Anthroposu, aby si prohlédli výstavu o počátcích vývoje člověka, dále expozice o nejstarších dějinách osídlení Moravy a celé Evropy a především nejatraktivnější exponát – rekonstrukci mamuta v životní velikosti. Poté se přemístili do brněnského technického muzea. Zde se prošli tzv. Uličkou řemesel s nezaměnitelnou atmosférou Brna dvacátých a třicátých let minulého století a zcela určitě je zaujala i tzv. Technická herna, ve které zábavnou formou prováděli fyzikální a technické experimenty. Dostatek času umožnil žákům prohlídku dalších expozic dle individuálního zájmu.

Číst více...

Podzimní exkurze devátých tříd

vodaZářijová exkurze deváťáků se konala v rámci projektu „Učíme se v přírodě I" a přivedla je do Čistírny odpadních vod v Třebíči a Heraltic. Žáci si prošli celý areál, který slouží k čištění odpadních vod a likvidaci kalů z Třebíče a okolí a vydali se i krátkou procházkou do heraltických lesů za prameništěm podzemní vody, kterou můžou pít i kojenci.

 

 

Číst více...

Nepřehlédněte!

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Volné dny pro žáky

V souladu s ustanovením § 24, odst. 5) zákona 561 o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělání (školský zákon) ředitel školy rozhodl…

Pronájem tělocvičny

Od 1. 5. 2018 nebude možné uzavírat nové smlouvy o pronájmu tělocvičny a hřiště z důvodu omezeného provozu (dlouhodobá nepřítomnost správcové tělocvičny - nemoc…

Nahoru