Exkurze

Účastníme se různých výletů a exkurzí.

Exkurze Polička, Litomyšl 2017

litomysl 2017_001V brzkých ranních hodinách se vypravily třídy sedmého ročníku s pedagogickým doprovodem, paní učitelkou Holčapkovou a Velebovou, na exkurzi do Čech. Čekala je náročná dvouhodinová cesta do malebného městečka Polička, které je rodištěm významného skladatele Bohuslava Martinů.

Číst více...

Druháci navštívili ovčí farmu

farna 1_019Druháci koncem minulého týdne vyrazili autobusem do Zašovic. Na zdejší farmě, která patří pod Ekocentrum Chaloupky, si vyzkoušeli utlouct máslo, to si pak s chutí namazali na chleba, naučili se plstit ovčí vlnu, dokonce „podojili kravičku".

 

Číst více...

4. C v třebíčské hvězdárně

hvezdarna 4c_002Proč se střídají v našem podnebném pásu čtyři roční období? Proč se střídá den a noc? Jaké to je, když je půl roku polární den? A kde je schované Slunce během půl roku trvající polární noci? Pro odpovědi na tyto otázky si 6. 4. zašli čtvrťáci do třebíčské hvězdárny. Za pomoci animačního filmu, odborného výkladu a pohádky, kterou povídá pejsek Matýsek, si situaci ve vesmíru mohli názorně představit.

Číst více...

Deváťáci na hvězdárně

dev hvezda_002Ve čtvrtek 16. března 2017 jsme využili jednoho z mála jasných večerů a navštívili jsme se žáky 9. ročníku třebíčskou hvězdárnu. Deváťáci si zde vyzkoušeli zorientovat se na večerní hvězdné obloze a naučili se vyhledat výraznější souhvězdí. Potom mohli porovnat, jak vypadají některé známé vesmírné objekty při pohledu pouhým zrakem nebo hvězdářským dalekohledem při různém zvětšení.

Číst více...

Návštěva čínských studentů a učitelů

cina 2017_016Přelom října a listopadu se na třebíčských školách nesl v duchu velkého očekávání. Téměř všechny školy hostily návštěvníky z dalekého čínského města Yichang, jež v minulém školním roce navštívili vybraní třebíčští žáci se svými vyučujícími. Dlouho očekávaná návštěva, v doprovodu českých dětí, které absolvovaly pobyt v Číně, na naši školu dorazila 1. listopadu 2016 v odpoledních hodinách.

Číst více...

Spolupráce se Základní školou J. Hollého ve slovenské Šaľe

sala 17_006Spolupráce naší školy se Základní školou J. Hollého ve slovenské Šaľe úspěšně pokračovala i v letošním školním roce. Také tento rok jsme se zaměřili na výměnu zkušeností vyučujících prvního stupně obou škol. Naši slovenští přátelé s velkým zájmem sledovali výuku Hejného metodou ve třídě 2. B Mgr. J. Doležalové a zaujala je také genetická metoda výuky čtení Mgr. E. Koudelové ve třídě 1. A.

Číst více...

Exkurze na Městském úřadu v Třebíči

mu trebic_008V úterý 4. listopadu navštívila třída 3. C Městský úřad v Třebíči, kde je s milým úsměvem na tváři přivítal MVDr. Pavel Heřman. Celé září se děti v hodinách Čjs pilně věnovaly učivu o městě Třebíči, a tak byl pro ně rozhovor s bývalým starostou a současným radním velkým přínosem.

Číst více...

Nepřehlédněte!

Zápis pro školní rok 2017/2018

Výsledky zápisu pro školní rok 2017/2018.pdf

Sběrový týden

V termínu od 16. 5. do 18. 5. 2017 (ÚT - ČT) proběhne na naší škole sběr starého papíru.

Nahoru