Soutěže a olympiády

Naše škola se zúčastňuje různých soutěží a olympiád. Na této stránce naleznete informace z této oblasti.

Přijetí a ocenění nejlepších žáků třebíčských základních škol na MÚ Třebíč

IMG 908527. 6. 2017 ve 13:00 hod. v Malovaném domě byli panem místostarostou a radním pro školství Kraje Vysočina Mgr. Pavlem Pacalem a vedoucí odboru školství Ing. Jindřiškou Pánkovou oceněni:

Číst více...

Cyklistická soutěž zručnosti

doprava 016Dne 23. 6. 2017 se uskutečnila cyklistická soutěž zručnosti pro páté třídy.

Úkolem všech žáků bylo podat co nejlepší výkon a absolvovat trasu s co nejméně trestnými body. Po startu projížděli závodníci kolejnicí, následovala jízda koridorem, složeným koridorem a dva druhy slalomů. Nakonec museli žáci předvést změnu směru jízdy a zastavení ve vyhrazeném prostoru. Bylo vidět, že někteří umí kolo ovládat velmi dobře. Mnozí však měli se zdoláním trati velké problémy.

Číst více...

Dějepravné soutěžení

dej soutrz_004Letošní ročník Dějepravného soutěžení se zaměřil na období pravěku, konkrétně dobu kamennou. Naši školu reprezentovala dvě družstva: Václaváci z 9. B se vypravili do zámku jako lovci mamutů, Kolibříci z 8. B jako neolitičtí zemědělci. Žáci vyráběli oděv pravěké nevěsty, řešili různé způsoby pravěkého pohřbívání, poznávali bylinky, modelovali z hlíny Věstonickou venuši a oštěpem se pokoušeli ulovit mamuta. Ačkoliv se nám v letošním školním roce na žádné přední umístění dosáhnout nepodařilo, báječně jsme si soutěžení užili.

Číst více...

Stavíme z Merkuru II

merkur 005Kraj Vysočina a firma BOSCH již čtvrtým rokem podporují soutěž, při které čtyřčlenné týmy staví ze známé stavebnice Merkur modely na určitě téma. Letošním tématem byl kolový traktor. Měsíc příprav a zkoušek vyvrcholil 31. 5. 2017 v třebíčském Alternátoru, kde se letos soutěž konala. Celkem 20 týmů z celého kraje mělo 3 hodiny na sestavení traktoru s radlicí a vlekem. Následně jejich stroje absolvovaly doplňkové disciplíny.

Číst více...

Postup do celostátního finále OVOV

ovov 2017_008Po loňském postupu a bronzovém vystoupení Adama Havlíčka v celostátním finále, zaznamenalo celé družstvo žáků naší školy další obrovský úspěch – podařilo se mu postoupit z krajského kola a dostane tak příležitost bojovat o dobrý výsledek v celostátním kole, které se uskuteční v září 2017 v Brně. Do celostátního finále doprovodí vítěznou ZŠ TGM Třebíč.

Číst více...

Pohár Rozhlasu

pohar rozhlasu_2017Tato tradiční atletická soutěž škol letos oslavila již 49. narozeniny. Atletického víceboje se zúčastnilo 14 družstev děvčat i chlapců z celého okresu. Žáci naší školy bohužel nenastoupili v nejsilnější sestavě, protože Adam Havlíček, opora našeho atletického týmu, byl nemocen.

Číst více...

Sportovní soutěže: OVOV, Atletický trojboj a Štafetový pohár

ovov 006Sportovní květen otevřely dvě soutěže pro žáky I. stupně. Na obou se organizačně výrazně podílela naše škola. Atletický trojboj znamenal pro naši školu v celkovém pořadí krásné třetí místo v soutěži družstev, a k tomu ještě dvě individuální vítězství v hodu míčkem Davida Bílka (3. C) a Jana Urbánka (5. C).
Ve štafetovém poháru pak naše škola obsadila 6. místo.

 

 

Číst více...

Nepřehlédněte!

Volby do školské rady

Termíny konání voleb: - pro ped. pracovníky: 12. 9. 2017 ve sborovně školy od 7:30 do 7:55 hod. - pro zákonné zástupce žáků: 12. 9. 2017 ve vestibulu školy od…

Informace o zájmové činnosti ŠD, ŠK a DK školní rok 2017/2018

Aktuální přehled kroužků, včetně přihlášky, najdete od 1. 7. 2017 na webových stránkách naší školy (www.zsvaclav.cz). Zde kliknete na školní rok 2017/2018 a v…

Úřední dny o hlavních prázdninách

Úřední dny o hlavních prázdninách školního roku 2016/2017:

Zápis pro školní rok 2017/2018

Výsledky zápisu pro školní rok 2017/2018.pdf

Nejbližší akce školy
Nahoru