Soutěže a olympiády

Naše škola se zúčastňuje různých soutěží a olympiád. Na této stránce naleznete informace z této oblasti.

Evropský den jazyků

etwinning 2017_034Na 26. 9. každoročně připadá oslava Evropského dne jazyků. Sedmý ročník si v rámci hodin anglického jazyka připomněl tento svátek ve spojení s aktivitou eTwinning, díky které si děti z naší školy našly kamarády z polské Czarnej Dabrowky.

Číst více...

Republikové finále OVOV a Adamovo zlato

ovov 010Brno ve dnech 7. – 9. září přivítalo přes 600 žáků základních škol v 8. celorepublikovém finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Mezi 44 školami byla poprvé na startovní listině i ZŠ Horka-Domky. Účast v krajském kole si druhým místem vybojovala tato sestava: Adam Havlíček, Ondřej Hrozníček, Michal Krátký, Jakub Nechvátal, Eliška Havlíčková, Anna Malá, Marie Novotná a Iveta Štětinová.

Číst více...

Přijetí a ocenění nejlepších žáků třebíčských základních škol na MÚ Třebíč

IMG 908527. 6. 2017 ve 13:00 hod. v Malovaném domě byli panem místostarostou a radním pro školství Kraje Vysočina Mgr. Pavlem Pacalem a vedoucí odboru školství Ing. Jindřiškou Pánkovou oceněni:

Číst více...

Cyklistická soutěž zručnosti

doprava 016Dne 23. 6. 2017 se uskutečnila cyklistická soutěž zručnosti pro páté třídy.

Úkolem všech žáků bylo podat co nejlepší výkon a absolvovat trasu s co nejméně trestnými body. Po startu projížděli závodníci kolejnicí, následovala jízda koridorem, složeným koridorem a dva druhy slalomů. Nakonec museli žáci předvést změnu směru jízdy a zastavení ve vyhrazeném prostoru. Bylo vidět, že někteří umí kolo ovládat velmi dobře. Mnozí však měli se zdoláním trati velké problémy.

Číst více...

Dějepravné soutěžení

dej soutrz_004Letošní ročník Dějepravného soutěžení se zaměřil na období pravěku, konkrétně dobu kamennou. Naši školu reprezentovala dvě družstva: Václaváci z 9. B se vypravili do zámku jako lovci mamutů, Kolibříci z 8. B jako neolitičtí zemědělci. Žáci vyráběli oděv pravěké nevěsty, řešili různé způsoby pravěkého pohřbívání, poznávali bylinky, modelovali z hlíny Věstonickou venuši a oštěpem se pokoušeli ulovit mamuta. Ačkoliv se nám v letošním školním roce na žádné přední umístění dosáhnout nepodařilo, báječně jsme si soutěžení užili.

Číst více...

Nepřehlédněte!

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!!

Vážení, z důvodu rostoucích cen potravin dochází k navýšení cen stravného od 1. 1. 2018 následovně:

VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Základní škola Horka-Domky pořádá pro všechny děti, které se chystají k zápisu do první třídy, přípravný kurz VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Nahoru