Soutěže a olympiády

Naše škola se zúčastňuje různých soutěží a olympiád. Na této stránce naleznete informace z této oblasti.

Republikové finále OVOV a Adamovo zlato

ovov 010Brno ve dnech 7. – 9. září přivítalo přes 600 žáků základních škol v 8. celorepublikovém finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Mezi 44 školami byla poprvé na startovní listině i ZŠ Horka-Domky. Účast v krajském kole si druhým místem vybojovala tato sestava: Adam Havlíček, Ondřej Hrozníček, Michal Krátký, Jakub Nechvátal, Eliška Havlíčková, Anna Malá, Marie Novotná a Iveta Štětinová.

Číst více...

Přijetí a ocenění nejlepších žáků třebíčských základních škol na MÚ Třebíč

IMG 908527. 6. 2017 ve 13:00 hod. v Malovaném domě byli panem místostarostou a radním pro školství Kraje Vysočina Mgr. Pavlem Pacalem a vedoucí odboru školství Ing. Jindřiškou Pánkovou oceněni:

Číst více...

Cyklistická soutěž zručnosti

doprava 016Dne 23. 6. 2017 se uskutečnila cyklistická soutěž zručnosti pro páté třídy.

Úkolem všech žáků bylo podat co nejlepší výkon a absolvovat trasu s co nejméně trestnými body. Po startu projížděli závodníci kolejnicí, následovala jízda koridorem, složeným koridorem a dva druhy slalomů. Nakonec museli žáci předvést změnu směru jízdy a zastavení ve vyhrazeném prostoru. Bylo vidět, že někteří umí kolo ovládat velmi dobře. Mnozí však měli se zdoláním trati velké problémy.

Číst více...

Dějepravné soutěžení

dej soutrz_004Letošní ročník Dějepravného soutěžení se zaměřil na období pravěku, konkrétně dobu kamennou. Naši školu reprezentovala dvě družstva: Václaváci z 9. B se vypravili do zámku jako lovci mamutů, Kolibříci z 8. B jako neolitičtí zemědělci. Žáci vyráběli oděv pravěké nevěsty, řešili různé způsoby pravěkého pohřbívání, poznávali bylinky, modelovali z hlíny Věstonickou venuši a oštěpem se pokoušeli ulovit mamuta. Ačkoliv se nám v letošním školním roce na žádné přední umístění dosáhnout nepodařilo, báječně jsme si soutěžení užili.

Číst více...

Stavíme z Merkuru II

merkur 005Kraj Vysočina a firma BOSCH již čtvrtým rokem podporují soutěž, při které čtyřčlenné týmy staví ze známé stavebnice Merkur modely na určitě téma. Letošním tématem byl kolový traktor. Měsíc příprav a zkoušek vyvrcholil 31. 5. 2017 v třebíčském Alternátoru, kde se letos soutěž konala. Celkem 20 týmů z celého kraje mělo 3 hodiny na sestavení traktoru s radlicí a vlekem. Následně jejich stroje absolvovaly doplňkové disciplíny.

Číst více...

Postup do celostátního finále OVOV

ovov 2017_008Po loňském postupu a bronzovém vystoupení Adama Havlíčka v celostátním finále, zaznamenalo celé družstvo žáků naší školy další obrovský úspěch – podařilo se mu postoupit z krajského kola a dostane tak příležitost bojovat o dobrý výsledek v celostátním kole, které se uskuteční v září 2017 v Brně. Do celostátního finále doprovodí vítěznou ZŠ TGM Třebíč.

Číst více...

Pohár Rozhlasu

pohar rozhlasu_2017Tato tradiční atletická soutěž škol letos oslavila již 49. narozeniny. Atletického víceboje se zúčastnilo 14 družstev děvčat i chlapců z celého okresu. Žáci naší školy bohužel nenastoupili v nejsilnější sestavě, protože Adam Havlíček, opora našeho atletického týmu, byl nemocen.

Číst více...

Nepřehlédněte!

VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Základní škola Horka-Domky pořádá pro všechny děti, které se chystají k zápisu do první třídy, přípravný kurz VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Sběrový týden

V termínu od 19. 9. do 21. 9. 2017 (ÚT - ČT) proběhne na naší škole sběr starého papíru.

Informace o zájmové činnosti ŠD, ŠK a DK školní rok 2017/2018

Aktuální přehled kroužků, včetně přihlášky, najdete od 1. 7. 2017 na webových stránkách naší školy (www.zsvaclav.cz). Zde kliknete na školní rok 2017/2018 a v…

Nahoru