Filip „má FILIPA“

kalina_filipU příležitosti Světového dne logiky uspořádala Jaderná elektrárna Dukovany dne 24. 2. 2024 matematický turnaj s názvem Velká soutěž. S radostí gratulujeme Filipu Kalinovi ze 4. B, který postoupil ze školního kola do velkého finále a získal nejvyšší počet bodů i krásný pohár. Konkurenti přijeli z Brna, Znojma, Moravských Budějovic, dalších třebíčských škol a blízkého okolí. Matematické zápolení všech zúčastněných bylo napínavé. Soutěžení plné zajímavých hlavolamů s čísly, slovy a obrázky vyzkoušela v prvním kole celá třída 4. B a s velkým zájmem a snahou si zdokonalila pružnost svých mozkových závitů. Máme rádi matiku a těšíme se i příště na další hádanky, rébusy a početní záhady.

Mgr. Jitka Sobotková