Trénink s olympionikem

obr-olympionikNaše škola se již několik let účastní jednoho z největších sportovních projektů v republice, a to Olympijského víceboje. Školy, které jsou do tohoto projektu aktivně zapojeny, mají šanci být vylosovány a vyhrát právě trénink s olympionikem. Na naši školu se usmálo štěstí a z celkového počtu více než 1200 zapojených škol jsme byli vylosováni právě my.

21. února jsme tedy mohli u nás přivítat hvězdný tým z Prahy, který vedla bývalá reprezentantka v trojskoku a olympijská medailistka Šárka Kašpárková. Doprovázel ji bývalý československý překážkář Petr Obdržálek. Jako hlavní hvězda je doprovázela Ivana Večeřová, která je vicemistryně světa, mistryně Evropy a vítězka Evropské ligy v basketbalu.

Žáci naší školy si tak mohli zatrénovat společně s vrcholovými sportovci. Na konci dne proběhla beseda s Ivanou Večeřovou, kdy se děti dozvěděly spoustu zajímavých historek z jejího soukromého i sportovního života.

Děti si celý den užily a ty nejšikovnější byly na konci odměněny malým dárkem. V samotném závěru proběhla autogramiáda a focení se sportovci. Jsme velice rádi, že se nám naskytla taková možnost, kdy se děti mohly zblízka seznámit s úspěšnými českými sportovci. Věřím, že se celá akce žákům líbila a do budoucna je bude motivovat k pozitivnímu vztahu ke sportu.

Ing. Mgr. Andrea Čechová