Den otevřených dveří aneb škola slaví sedmdesátku!

K tomuto významnému jubileu naše škola pořádala Den otevřených dveří dne 27. 9. 2023. Od rána, které nás přivítalo slunečními paprsky, začaly velkolepé oslavy.

Nejdříve se všichni žáci a zaměstnanci naší školy shromáždili na hřišti, kde je pozdravila svatováclavská družina v dobovém ošacení pod vedením svatého Václava. Ten přednesl svoji zdravici a oficiálně zahájil oslavy za zvuku školní hymny.

V dopoledních hodinách mohla široká veřejnost navštívit výuku žáků. Na připraveném jarmarku děti nabízely rozmanité výrobky. Ty si rodiče a přátelé školy kupovali za symbolické finanční částky. Zakoupit mohli cukroví, perníčky, ručně vyráběná mýdla, šperky, pomalované kamínky, dřevěná dekorovaná ramínka, zvonkohry, hrnečky, laskominy, rámečky a mnoho dalšího.

Od 13 hodin k nám přicházely na návštěvu davy lidí. To nás opravdu potěšilo. Starší návštěvníci vzpomínali na svá školní léta strávená v této budově. Mohli srovnávat vybavení školy a její dnešní modernizaci. Navštívila nás také celá řada významných hostů. Mimo jiné paní senátorka J. Žáková, radní Kraje Vysočina pan Karel Janoušek, ředitelé mateřských a základních škol, zástupci vedení města a spřátelených firem.

Vyvrcholením oslav se stalo Václavské divadélko s divadelním představením Zapomenutý čert, které se odehrálo v Národním domě v Třebíči. Naši mladí herci podali fantastický výkon.

Den otevřených dveří se skutečně vydařil díky všem zúčastněným a zodpovědné práci všech zaměstnanců školy.

70-let-skoly042