Adam Tomaštík na republikovém finále OVOV

Naše škola se již pošesté dostala na finále Odznaku všestrannosti, což samo o sobě je velkým úspěchem, když v soutěži jednotlivců postupují pouze vítězové krajských kol a několik dalších bodově nejúspěšnějších závodníků.

Letos se nepodařilo postoupit celému družstvu, a tak naši školu reprezentoval jen Adam Tomaštík ze 7. A a začal velmi dobře. Po 5 disciplínách mu patřilo pěkné 23. místo z 80 startujících, dokonce zaběhl druhý nejlepší čas na 60m a třetí skončil v hodu medicinbalem. Druhý den si bohužel při trojskoku obnovil zranění, které mu nedovolilo celý desetiboj dokončit.

I tak zaslouží pochvalu za předvedené výkony a věřím, že příští rok třeba i s dalšími našimi závodníky půjde ve stopách svého jmenovce Adama Havlíčka, který ještě jako žák naší školy celý desetiboj vyhrál a letos jsme ho dokonce mohli vidět na ME juniorů v Jeruzalémě, kde absolvoval svůj první velký mezinárodní atletický desetiboj a obsadil pěkné 13. místo.

Skončil bych výzvou pro sportovně naladěné žáky naší školy. Pokud byste OVOV chtěli vyzkoušet a nebojíte se na sobě pracovat, přijďte do kabinetu TV a řekneme si víc.