Podpora řemesel

podpora remesel_019Ve dnech 31. 10. 2017 a 3. 11. 2017 se žáci devátých a osmých tříd zúčastnili v rámci projektu „Podpora řemesel v Třebíči" praktických aktivit na SPŠ.
Postupně si vyzkoušeli zapojení zásuvky, pájení plošných spojů, vrtání a opracování výrobku, kování v kovárně a výrobu náramku v pasířské dílně. Velmi zajímavá byla i návštěva autodílny, v níž studenti SPŠ sestavovali od základů celé auto. Následně se naši žáci v hotovém autě mohli svézt.

Díky návštěvě na SPŠ získali žáci představu o praktické náplni jednotlivých výučních a maturitních oborů, mnozí z nich se utvrdili ve své volbě studovat na SPŠ a mnozí po návštěvě školy o dané možnosti alespoň začali uvažovat.
Kromě hezkého zážitku si všichni domů odnesli několik malých, vlastnoručně vyrobených dárků.

Autoři: Marie Havlínová a Vladimír Brázda

Sběrový týden

V termínu od 25. 9. do 27. 9. 2018 (ÚT - ČT) proběhne na naší škole sběr starého papíru.