Sluneční hodiny

slun hodiny_01Naši přírodní zahradu obohatil další, velice zajímavý prvek – analematické sluneční hodiny. Podobně jako naše první sluneční hodiny, i ty nové navrhl a spočítal pan Petr Weiss. Analematické hodiny jsou vodorovné a jako ukazatel slouží sám člověk. Tvoří je jedna velká datová deska a čtrnáct malých číselníkových destiček vyrobených z žuly pocházející z lomu v Kamenné.

Kamenické práce na výrobu hodinových značek a středové datové desky provedlo třebíčské Kamenictví Pietas – Vysibla. Přepravu zajistila firma Aport. Vykolíkování elipsy číselníku proběhlo již o prázdninách a na začátku školního roku pak žáci s panem učitelem Velebou všechny desky usadili. Vyzkoušet jsme si je mohli až minulý týden, kdy se na nás po delší době zase usmálo sluníčko.
Vybudovat sluneční hodiny nám umožnil projekt Učíme se v přírodě I, který je financován grantovým programem Kraje Vysočina.

logo kraj

 
Autorka: Mgr. Alena Dokulilová

slun hodiny 02slun hodiny 03slun hodiny 04

Nepřehlédněte!

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Sběrový týden

V termínu od 25. 9. do 27. 9. 2018 (ÚT - ČT) proběhne na naší škole sběr starého papíru.

VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Základní škola Horka-Domky pořádá pro všechny děti, které se chystají k zápisu do první třídy, přípravný kurz VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Nahoru