Světový rok jádra 2011

rutherfordTento rok vyhlásila Evropská jaderná společnost a společnost Euroatom světovým rokem jaderné energie a jaderných technologií.

Právě v roce 2011 uplyne 140 let od narození britského fyzika Ernesta Rutherforda, který je považován za jednoho ze zakladatelů jaderné fyziky. Na tento rok připadá současně i další významné výročí v jaderných dějinách - v roce 1911 získala Marie Curie-Sklodowska Nobelovu cenu za chemii, konkrétně za objevení prvků radia a polonia.
Také naše škola se připojí k Světovému roku jádra a pro žáky II. stupně připraví vědomostní soutěž s jadernou tematikou. Žáci budou v období od února do června odpovídat na různé otázky týkající se jaderné fyziky. Nejlepší řešitelé se mohou těšit na drobné dárky a možná něco navíc...

Všem řešitelům soutěže přejeme hodně úspěchů!!!

Pokyny k soutěži:

Žáci odevzdávají řešení písemně na papíře formátu A5 nebo A4 do stanoveného termínu do kabinetu fyziky.
Řešení musí obsahovat jméno, příjmení, třídu a měsíc, na který byly otázky zadány.

Nepřehlédněte!

Ceny obědů od října 2022

U P O Z O R N Ě N Í Vážení rodiče,

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Odhlásit oběd

Díky aplikaci www.strava.cz můžete nyní odhlašovat stravu prakticky odkudkoli (všechny změny je potřeba potvrdit tlačítkem odeslat, jinak se změny neprovedou).…

Nejbližší akce školy
Nahoru