Ukončení soutěže

soutěž el 1Po téměř pětiměsíčním intenzivním vyhledávání informací o nejrůznějších způsobech výroby elektřiny u nás jsme netrpělivě očekávali 10. červen, poslední den naší velké soutěže. Byli jsme velmi zvědaví, kteří žáci budou patřit k těm nejúspěšnějším.

Mile nás překvapili žáci 6. ročníku - Tomáš Němec a Eliška Pažourková, kteří se umístili na předních místech před svými staršími spolužáky. Třetí místo obsadila žákyně 9. ročníku Nikola Divišová.

Ti, kdož si poradili s vyhledáváním informací nejlépe, byli odměněni věcnými cenami věnovanými do soutěže společností ČEZ, a. s. Za to jí tímto velmi děkujeme. Dvaačtyřicet nejlepších řešitelů obdrželo drobné ceny za pečlivou pětiměsíční práci a může se ve čtvrtek 20. června s námi zúčastnit exkurze na Orlík. Výsledková listina je k nahlédnutí v příloze článku.

Program exkurze:

  • plavba lodí po české nejobjemnější přehradě Orlík
  • návštěva Vodní elektrárny Orlík a jejího Informačního centra

Vodní elektrárna Orlík je nejdůležitější částí vltavské kaskády. Jsou v ní nainstalována 4 plně automatická soustrojí s Kaplanovými turbínami. Přehrada je naší nejobjemnější akumulační nádrží s objemem 720 miliónů krychlových metrů. Svou rozlohou se řadí v České republice na druhé místo.

Pokyny k exkurzi:

  • odjezd od školy 20. června v 7:00
  • návrat ke škole kolem 18 hodiny
  • vzít s sebou oblečení dle počasí, pláštěnku, uzavřenou pohodlnou obuv, mikinu do prostor elektrárny, svačinu a pití na celý den, léky proti nevolnosti v autobusu v případě nutnosti, kapesné dle uvážení.

Autorky: Mgr. Jindřiška Špačková, Mgr. Lenka Pacalová

pdfNejlepší řešitelé soutěže.pdf

soutěž el 2soutěž el 3soutěž el 4soutěž el 5

Nepřehlédněte!

Výsledky zápisu na školní rok 2021/22

V následujícím souboru najdete výsledky letošního zápisu dětí do budoucích 1. tříd. Výsledky_zápisu_do_1._ročníku_pro školní rok 2021/2022.pdf148.96 KB

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Odhlásit oběd

Díky aplikaci www.strava.cz můžete nyní odhlašovat stravu prakticky odkudkoli (všechny změny je potřeba potvrdit tlačítkem odeslat, jinak se změny neprovedou).…

Nejbližší akce školy
Nahoru