Program dlouhodobé primární prevence společensky negativního chování

P1050720Podzimní měsíce jsou na naší škole každoročně vyhrazeny interaktivním programům dlouhodobé primární prevence rizikového chování dětí a mládeže „(Ne)bezpečně na síti" v šestém ročníku, „Bez agrese, prosím" v sedmém ročníku a „Kdo jsem a kam směřuji" v osmém ročníku.

Nežijeme v dokonalém světě, v němž je nám všem dobře. Čas od času se vyskytnou problémy, s nimiž si sami nevíme rady. Jak zůstat v bezpečí v anonymním světě nekonečných možností virtuální reality, vyrovnat se s psychickými i fyzickými změnami v dospívání, najít si své místo v kolektivu, znát se, mít se rád a přitom chápat i ostatní, i když jsou úplně jiní? Jak se bránit agresi a nenechat si ubližovat, prostě být v pohodě a nepotřebovat k tomu žádné „berličky" v podobě závislosti? To jsou nesmírně těžké úkoly. I letos s touto problematikou žákům pomáhají kvalifikované lektorky ze střediska výchovné péče STŘED v Třebíči. Formou her, vzájemné výměny názorů a společného přemýšlení se pokouší lépe rozumět světu, do kterého rostou a ve kterém se jen složitě orientují.

Mgr. Radka Marečková

pravni vedomi003

 

Nepřehlédněte!

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Sběrový týden

V termínu od 21. 5. do 23. 5. 2019 (ÚT - ČT) proběhne na naší škole sběr starého papíru.

Přijímací řízení pro rok 2019/2020

Uchazeč může pro 1. kolo přijímacího řízení do denní formy vzdělávání podat 2 přihlášky do 1. března 2019. Způsob předávání přihlášky je stanoven…

Odhlásit oběd

Obědy lze odhlásit na telefonním čísle 568 839 359 nebo e-mailové adrese jidelna@zsvaclav.cz. Odhlášky obědů: - na první pracovní den v týdnu do 7:15 hodin na ten…

Nejbližší akce školy
Nahoru