Zvyšování právního vědomí žáků základních škol

pravni vedomi001Dne 16. 10. 2018 se žáci devátého ročníku zúčastnili přednášky „Zvyšování právního vědomí žáků základních škol". Odborný výklad o trestně právní odpovědnosti mládeže podal žákům zkušený policista ve výslužbě, Mgr. Antonín Křoustek, ze zapsaného spolku „Nebojte se policie" v Jihlavě. Mladí dospívající se seznámili se svými základními občanskými právy a povinnostmi a s nejdůležitějšími pravomocemi a povinnostmi policistů.

V průběhu interaktivního programu se dozvěděli mnoho užitečných informací z oblasti občanského i trestního práva, byli poučeni o tom, komu a jak prokázat svoji totožnost, co dělat při ztrátě či odcizení občanského průkazu, jak se zachovat, stanou-li se svědkem trestného činu, co je přestupek a co trestný čin, jakým způsobem mladiství nejčastěji porušují zákon a jaké sankce jim za to hrozí apod. O tom, že přednáška žáky opravdu zaujala, svědčilo velké množství otázek v závěrečné diskusi.

Mgr. Radka Marečková

pravni vedomi003

Nepřehlédněte!

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Lyžařský kurz 2019

Škola v letošním školním roce organizuje dva lyžařské výcvikové kurzy pro 7. ročník v termínech od 3. do 9. února 2019 a od 23. února do 1. března 2019. V…

VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Základní škola Horka-Domky pořádá pro všechny děti, které se chystají k zápisu do první třídy, přípravný kurz VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Nahoru