Do nového roku – především zdraví

ziv styl2Ve všech třídách druhého stupně proběhly ve dnech 23. 11. a 24. 11. 2017 besedy v rámci prevence rizikového chování dětí a mládeže na téma Zdravý životní styl.

Žáci 6. ročníku si se zkušenou lektorkou, zdravotní sestrou paní Zdenou Mládkovou, popovídali o zdravé výživě, dodržování denního režimu, hygienických návycích i ochraně svého zdraví před úrazy a nemocemi. V 7. ročníku si vysvětlili pojem návykové látky, zjistili, co vše obsahuje cigareta či láhev tvrdého alkoholu a jaké jsou důsledky kouření a konzumace alkoholu pro naše zdraví. V 8. třídě byla přednáška věnována drogám, vzniku závislosti a vážným, nezvratným změnám, které v organismu člověka toxikománie způsobuje. Dospívající mladí lidé v 9. ročníku se pobavili o důležitých kritériích při výběru vhodného životního partnera, byli poučeni o rizicích předčasného zahájení sexuálního života a ochraně před pohlavními chorobami, především AIDS.

Akce byla spolufinancována z grantového programu Prevence kriminality a drogové problematiky z Grantového systému Zdravého města Třebíč 2017

zdrave mesto

 

 

Autorka: Mgr. Radka Marečková

 

Nepřehlédněte!

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Odhlášky obědů

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!! ODHLÁŠKY OBĚDŮ NA ŠKOLNÍ ROK 2017/2018 SE PŘIJÍMAJÍ DO 27. 6. 2018 DO 14:00 HODIN. V TERMÍNU 25. - 29. 6. 2018 V DOBĚ OD 11:00 DO 13:30…

Pronájem tělocvičny

Od 1. 5. 2018 nebude možné uzavírat nové smlouvy o pronájmu tělocvičny a hřiště z důvodu omezeného provozu (dlouhodobá nepřítomnost správcové tělocvičny - nemoc…

Nejbližší akce školy
Nahoru