Olympijské hry 2016 - soutěž

01XXXI. letní olympijské hry 2016, oficiálně Hry XXXI. olympiády (portugalsky: Jogos da XXXI Olimpíada), budou představovat velkou mezinárodní sportovní událost – pokračování tradice olympijských her, organizovanou Mezinárodním olympijským výborem.

Za místo konání bylo vybráno brazilské město Rio de Janeiro, na jehož stadiónu Maracanã proběhne 5. srpna 2016 velkolepý zahajovací ceremoniál. K ukončení her pak dojde 21. srpna téhož roku. Soupeření o 306 sad medailí by se mělo uskutečnit na 35 sportovištích, situovaných převážně na okraji západní zóny Ria v Barra da Tijuca.

Rio de Janeiro se stane prvním jihoamerickým městem, ve kterém olympijské hry, tedy prestižní sportovní klání nejvyšší úrovně, uskuteční. Jméno hostitelského města bylo oznámeno 2. října 2009 na třináctém olympijském kongresu v Kodani.

02

Ovšem než olympijské šílenství doopravdy propukne a my zasedneme k televizním přenosům, někteří možná i na jihoamerické tribuny, uběhne ještě deset měsíců. My si tuto dobu čekání na sportovní událost světového věhlasu zpříjemníme zajímavou vědomostní soutěží. Od října do dubna proběhne sedm kol, v nichž se nejprve zaměříme na historii OH a pak se budeme věnovat vybraným disciplínám z 28 olympijských sportů, ve kterých se závodníci utkávají o mety nejvyšší – o slávu a olympijské medaile.

Starověký filosof a řečník Lúkiános ze Samosaty napsal: „Zdarma se slávy nedosáhne, a kdo po ní touží, musí přestát mnoho nepříjemností, než se mu dostane tohoto sladkého a vzácného ovoce."

Na vítěze naší soutěže medaile z drahých kovů pochopitelně nečekají, ale hodnotné ceny ano. Pro 40 nejlepších řešitelů máme kromě toho opět přichystané překvapení v podobě zájezdu.

Všem žákům přejeme hodně zdaru a trpělivosti, protože k úspěchu prý nevede žádný výtah, musí se jít po schodech.03

Pravidla soutěže:

• Otázky každého kola a následně i řešení kola minulého budou zveřejněny vždy na začátku měsíce na nástěnce vedle učebny fyziky, na nástěnce v nové tělocvičně a na webu školy v sekci „Aktivity školy" - „Projekty" – „Olympijské hry 2016".

• Žáci II. stupně odevzdávají řešení do kabinetu TV p. uč. Dokulilové na papíře A4 nebo A5 nejpozději do konce každého měsíce.

• Řešení musí obsahovat jméno, příjmení, třídu a měsíc odevzdání.

Autorka: Mgr. Alena Dokulilová

 

Nepřehlédněte!

Václavská školička 2024

Bude probíhat vždy v úterý v těchto termínech: 27. 2., 5. 3., 12. 3., 19. 3. a 26. 3. od 16:00 hod. do cca 16:50 hod. Lekce jsou zaměřeny na rozvoj dovedností…

Inzerát na učitele 1. stupně

Do našeho týmu přijmeme od března 2024 učitele nebo učitelku prvního stupně. Kvalifikační předpoklady: Vysoká škola s kvalifikačními předpoklady pro učitele…

Inzerát na učitele 2. stupně

Do našeho týmu přijmeme od srpna 2024 učitele nebo učitelku druhého stupně. Kvalifikační předpoklady: Vysoká škola s kvalifikačními předpoklady pro učitele…

Zvýšení ceny obědů

U P O Z O R N Ě N Í Vážení rodiče, od 1. září 2023 dojde ke zvýšení ceny obědů ve školní jídelně z důvodu zdražování potravin a energií (na konci srpna se…

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Odhlásit oběd

Díky aplikaci www.strava.cz můžete nyní odhlašovat stravu prakticky odkudkoli (všechny změny je potřeba potvrdit tlačítkem odeslat, jinak se změny neprovedou).…

Nejbližší akce školy
Nahoru