Vyhlášení soutěže Fyzika v přírodě

 

fyzika prirodaJiž na začátku školního roku se někteří z vás dotazovali, zda se bude i letos konat fyzikální soutěž. Samozřejmě, že nás moc těší váš velký zájem a kladné ohlasy. Tedy odpovídáme: Ano, soutěž bude, ale tentokrát se svým obsahem zaměří více na přírodopis než na fyziku.

Čeká na vás mnoho zajímavých otázek týkajících se života rostlin, živočichů a člověka, a to ve spojitosti s fyzikálními jevy a zákony.

Americký fyzik Feynman Richard Philips jednou řekl: „Proč nám příroda dovoluje uhodnout z vlastností jedné části chování zbytku? Jde o nevědeckou otázku. Nevím, jak na ni odpovědět jinak než zcela nevědecky. Myslím, že je to tím, že důležitou vlastností přírody je jednoduchost - a proto je velmi krásná."

Doufáme, že při hledání správných odpovědí vás bude příroda přitahovat a že ji budete i více obdivovat.

Naše soutěž pro žáky II. stupně se bude skládat z osmi kol, v sedmi se bude prolínat přírodopis s fyzikou. Výjimkou bude prosincový vánoční speciál, pomůže nám totiž zpříjemnit čekání na nejhezčí svátky roku. Nejdříve ale začneme říjnovým kolem a podíváme se na vlastnosti kapalin a plynů, v listopadu se pobavíme zvukovými jevy. Leden přinese otázky z meteorologie, v únoru si posvítíme na optiku. V březnu budeme věnovat energii energii. Duben nás zahřeje tepelnými jevy a květen ukončí soutěž pohybem těles.

Říká se, že trpělivost růže přináší a komu se nelení, tomu se zelení. Zkrátka, na ty, co s námi vydrží soutěžit po celých osm měsíců, vyhledávat a třeba i dobře tipovat správné odpovědi a hlavně nepodvádět, čekají hodnotné ceny a ještě bonus navíc...

Všem žákům přejeme hodně zdaru v naší soutěži!

Pravidla soutěže:

• Otázky každého kola a následně i řešení kola minulého budou zveřejněny vždy na začátku měsíce na nástěnce vedle učebny fyziky a na webu školy v sekci „Aktivity školy" - „Projekty".

• Žáci II. stupně odevzdávají řešení do kabinetu TV na papíře A4 nebo A5 nejpozději do konce každého měsíce.

• Řešení musí obsahovat jméno, příjmení, třídu a měsíc odevzdání.

Autorka: Mgr. Alena Dokulilová

Nepřehlédněte!

Výsledky zápisu

V následujícím souboru najdete výsledky zápisu do 1. tříd na školní rok 2022/23. Výsledky budou následně aktualizovány. vysledky zapisu 2022.pdf

Ceny obědů

U P O Z O R N Ě N Í Od května 2022 dojde ke zvýšení ceny obědů ve školní jídelně z důvodu zdražování potravin a energií (na konci dubna se budou zálohy…

Online zápis do základní školy

Zápisu k plnění povinné školní docházky pro školní rok 2022/2023 podléhají děti, které dovršily nebo dovrší do 31. srpna 2022 šestý rok svého věku a dosud do…

Vyhlášení konkurzního řízení

Rada města Třebíče rozhodla svým usnesením č. 17/3/RM/2022 ze dne 10. 02. 2022 o vyhlášení konkurzního řízení na pozici ředitele/ředitelky ZŠ Třebíč Týnská…

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Odhlásit oběd

Díky aplikaci www.strava.cz můžete nyní odhlašovat stravu prakticky odkudkoli (všechny změny je potřeba potvrdit tlačítkem odeslat, jinak se změny neprovedou).…

Nejbližší akce školy
Nahoru