Happy St. Patrick´s Day

happy-st-patricks-day2217. březen je dnem, kdy Irové slaví svátek sv. Patrika. Žáci osmého ročníku si letos tento svátek připomněli v rámci projektu eTwinning trošku netradičně.

Do projektu St. Patrick´s Day se zapojilo několik škol z Evropské unie – Polska, Portugalska, Španělska, Rumunska, Lotyšska a České republiky.

V rámci projektu se naši žáci naučili typický irský tanec, který nejdřív dvě hodiny nacvičovali, aby pak své taneční umění mohli ukázat i žákům z ostatních zemí. Natočili pro ně i své přání. V další hodině anglického jazyka se už věnovali pracovním listům, kde si rozšiřovali slovní zásobu pomocí křížovek, přesmyček, osmisměrek a zábavných kvízů. Dozvěděli se i mnohé od kamarádů z ostatních zemí.

Jak se společný tanec podařil, se můžete podívat zde:

Mgr. Lenka Musilová

Ceny obědů od října 2022