Happy St. Patrick´s Day

happy-st-patricks-day2217. březen je dnem, kdy Irové slaví svátek sv. Patrika. Žáci osmého ročníku si letos tento svátek připomněli v rámci projektu eTwinning trošku netradičně.

Do projektu St. Patrick´s Day se zapojilo několik škol z Evropské unie – Polska, Portugalska, Španělska, Rumunska, Lotyšska a České republiky.

V rámci projektu se naši žáci naučili typický irský tanec, který nejdřív dvě hodiny nacvičovali, aby pak své taneční umění mohli ukázat i žákům z ostatních zemí. Natočili pro ně i své přání. V další hodině anglického jazyka se už věnovali pracovním listům, kde si rozšiřovali slovní zásobu pomocí křížovek, přesmyček, osmisměrek a zábavných kvízů. Dozvěděli se i mnohé od kamarádů z ostatních zemí.

Jak se společný tanec podařil, se můžete podívat zde:

https://www.youtube.com/watch?v=Z68kpELqMhQ

Mgr. Lenka Musilová

Nepřehlédněte!

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Přijímací řízení pro rok 2019/2020

Uchazeč může pro 1. kolo přijímacího řízení do denní formy vzdělávání podat 2 přihlášky do 1. března 2019. Způsob předávání přihlášky je stanoven…

Odhlásit oběd

Obědy lze odhlásit na telefonním čísle 568 839 359 nebo e-mailové adrese jidelna@zsvaclav.cz. Odhlášky obědů: - na první pracovní den v týdnu do 7:15 hodin na ten…

Nejbližší akce školy
Nahoru