Kiss the Cook!

IMG 20180601_095826Niebo na talerzu, Žurek, Boerenkool, Šašlik...nic vám to neříká? Za to žáci z jazykové skupiny 7. ročníku mají jasno. Jedná se totiž o názvy tradičních receptů z polské, nizozemské, portugalské a makedonské kuchyně.

V rámci projektu eTwinning - Kiss the Cook! totiž v posledních třech měsících věnovali jednu hodinu týdně právě studiu těchto receptů a představování tradičních receptů české kuchyně.

Nejdříve žákům z ostatních zemí představili náš typický jídelníček od snídaně až po večeři. Pochlubili se jim i se svými oblíbenými a samozřejmě i neoblíbenými jídly. Zjistili jsme, že chutě našich žáků se od těch evropských zase až tak moc neliší a mlsné jazýčky najdete i v Portugalsku či v Makedonii.

Další fází projektu bylo vytvoření kuchařky z tradičních receptů pro jednotlivé země. Naši žáci tak psali recepty na svatomartinskou husu, řízek se salátem, Honzovy buchty, rajskou či koprovou omáčku.

Takto měli žáci možnost nahlédnout pod pokličku i jiné kuchyně než jen té české. Zároveň si tak rozšířili a upevnili slovní zásobu anglického jazyka.

Pokud chcete zjistit více, či si nějaký zajímavý recept vyzkoušet, můžete nahlédnout na stránky projektu: https://twinspace.etwinning.net/65457/home

Autorka: Mgr. Lenka Musilová

IMG 20180601 095850IMG 20180601 095909IMG 20180601 095933IMG 20180601 100028