Na zkušenou na Slovensko

V loňském školním roce v rámci aktivity eTwinning se maskot naší školy Václav podíval do různých zemí Evropské unie, poznal různé kraje, zvyky, seznámil se s tamními žáky. Tudíž by se dalo říci, že náš Václav je již zkušený cestovatel, a proto ani v letošním roce nezůstane Václav sedět doma, ale vyrazí na zkušenou na Slovensko.

Základní škola v Nových Zámcích jej přivítá ještě v předvánočním čase a s Václavem zažije do konce školního roku spoustu dobrodružství. Václav tak bude mít možnost poznat téměř dokonale slovenskou krajinu, uzří krásy slovenské přírody, různé památky, seznámí se s běžným životem žáků základní školy. Všechny své zkušenosti bude opět zapisovat do svého deníku, který poputuje s ním. Žáci jazykové skupiny 7. B a C deník Václavovi připravili a nachystali jej na cestu.

A protože se jedná o výměnný pobyt, budeme i my s napětím očekávat příchod maskota slovenské školy, který tu, stejně jako Václav, stráví zbytek školního roku, aby poznal i náš kraj, naše město a naši školu. Čekají jej určitě zajímavá dobrodružství a slibovaný výlet do Vídně i Londýna.

Autorka: Mgr. Lenka Musilová

Ceny obědů od října 2022