Václavské divadélko v Praze

vaclav div_2017_004Dne 21. dubna se vydal náš divadelní soubor do Prahy na divadelní soutěž „To je hlína" se svojí hrou „Spory Bohů".

V 6:30 byl sraz, v 7:00 jsme již byli na cestě. První částí programu bylo sestavení kulis a přichystání rekvizit na Malostranské besedě, kde se mělo později samotné vystoupení odehrát. Na oběd jsme se stavili v jedné z restaurací, kterou jsme objevili při procházce po pražských ulicích (viz fotky).

Následně, s pocitem dobře naplněných břich, jsme se odhodlaně, i když trochu ztěžka, vydali zpět k Malostranské besedě. Po rychlé divadelní zkoušce jsme se mohli pustit do hraní. Hra samotná proběhla bez komplikací a byla zakončena aplausem přítomných diváků. To bylo pro nás ujištění, že jsme si ostudu určitě neudělali. Po sklizení kulis z pódia a naložení zpět do autobusu jsme se za doprovodu dcery režisérky Ireny Nahodilové vydali na italskou zmrzlinu.
Dále nás čekal výstup na Vyšehrad. Zde jsme se podívali na hřbitov, kde jsou pohřbeny jedny z nejznámějších osobností České republiky. To se některým z nás málem stalo osudným, když jsme byli zamčeni na hřbitově ještě s jednou skupinkou lidí. V okolí se ale pohybovala jedna z pracovnic hřbitova, takže jsme byli celkem rychle vyvedeni ven.

Tam jsme se setkali se zbytkem skupinky a šli opět na Malostranskou besedu, kde se uskutečnil Benefiční koncert pro Modrou Rybku. Zde nám zahráli interpreti jako Zdeněk Bína (mínus123minut), Honza Křížek, Steve Walsh, Ondřej Ruml, Miloš Vacík (Tam Tam Batucada) a další. Výtěžek z tohoto koncertu putoval z větší části na dostavbu školy v indickém Thayongu, se kterým spolupracuje již zmíněná Modrá rybka.

Část koncertu byla za námi a my museli odjet. Ve 22:00 jsme vyjeli směrem Třebíč. Cesta zpět proběhla opět hladce a v 00:45 jsme přijeli ke škole, vyložili kulisy a vydali se do svých domovů. Jako každý rok i letos to pro nás byl krásný zážitek, na který budeme v dobrém vzpomínat, a příští rok třeba zase nashledanou.

Autor: Jan Míšek, 9. B

 

Nepřehlédněte!

Повідомлення про спеціальний запис до початкової школи на навчальний рік 2022/2023

Oznámení o konání zvláštního zápisu do základního vzdělávání ve školním roce 2022/2023 podle § 2 zákona č. 67/2022 Sb. (Lex Ukrajina školství)

Výsledky zápisu

V následujícím souboru najdete výsledky zápisu do 1. tříd na školní rok 2022/23. Výsledky budou následně aktualizovány. vysledky zapisu 2022.pdf

Ceny obědů

U P O Z O R N Ě N Í Od května 2022 dojde ke zvýšení ceny obědů ve školní jídelně z důvodu zdražování potravin a energií (na konci dubna se budou zálohy…

Online zápis do základní školy

Zápisu k plnění povinné školní docházky pro školní rok 2022/2023 podléhají děti, které dovršily nebo dovrší do 31. srpna 2022 šestý rok svého věku a dosud do…

Vyhlášení konkurzního řízení

Rada města Třebíče rozhodla svým usnesením č. 17/3/RM/2022 ze dne 10. 02. 2022 o vyhlášení konkurzního řízení na pozici ředitele/ředitelky ZŠ Třebíč Týnská…

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Odhlásit oběd

Díky aplikaci www.strava.cz můžete nyní odhlašovat stravu prakticky odkudkoli (všechny změny je potřeba potvrdit tlačítkem odeslat, jinak se změny neprovedou).…

Nejbližší akce školy
Nahoru