Václavské divadélko s Vodníkem v Praze

divadelka praha 017Ve dnech 24. 4. a 25. 4. 2015 se členové Václavského divadélka zúčastnili v Praze 10. ročníku dětské otevřené umělecké přehlídky „To je hlína".

Tentokrát bylo vyhlášeno téma „Jako ryba ve vodě" aneb kdyby ryba nevylezla z vody, nevznikl by druh homo sapiens, čili člověk rozumný. V letošním roce nastudoval divadelní soubor příběh „Vodník trochu jinak" s využitím veršů z balady Vodník K. J. Erbena.

Tak jako v minulých letech byla soutěžní přehlídka spojena s charitativní akcí. Letošní ročník se uskutečnil pod hlavičkou Nadačního fondu Modrá rybka a podpořil školní vzdělávání dětí v severní Indii v salesiánské provincii Dimapur. Vybraná částka poputuje do školy ve městě Imphal, kterou založil salesiánský misionář, páter Jan Med.

Divadelní, filmová a recitační představení probíhala v Rock Café na Národní třídě. Patronkou oboru „divadlo" byla herečka Týna Průchová, dcera herce Ladislava Mrkvičky. Slavnostní zakončení přehlídky s „Rosou na kolejích" a vyhlášení vítězů jednotlivých kategorii se uskutečnilo v divadle Rock Café v podvečer 25. 4. 2015. Záštitu nad celou akcí převzali poslanec Karel Schwarzenberg a poslankyně Helena Langšádlová. Na slavnostním zakončení a předání cen ve všech kategoriích byl hostem písničkář Wabi Daněk. Přehlídku moderoval televizní dramaturg a herec Pavel Anděl.

Ve velice přátelské atmosféře podpořené citlivým přístupem všech přítomných odborníků se náš soubor dozvěděl radostnou zprávu, že se umístil se na úžasném druhém místě. Odměnu za stříbrné umístění v podobě dvou krásných dortů převzali členové dětského ansámblu Václavského divadélka. Na sladké dobrotě si následně pochutnali v parku na Žofíně. Za nejlepší herecký výkon byl porotou oceněn Jakub Weigl za ztvárnění postavy matky.

Diplom a vstupenky na večerní představení v divadle ABC Městských divadel pražských pak byly pro naše herecké talenty pomyslnou tečkou dvoudenního setkání divadelních amatérských souborů. Nad divadelním představením „Listopad" převzala záštitu americká ambasáda v Praze. Herce Václavského divadélka nejvíce zaujal Michal Dlouhý, který excelentně ztvárnil roli prezidenta Charlese Smitha. Po zhlédnutí poutavého představení měly děti možnost prohlídky zákulisí divadla ABC. Všechny překvapila informace, že v kanceláři divadla je stále zachován stůl a křeslo po legendárním herci Werichovi.

Účast na umělecké přehlídce je přínosem hlavně tím, že při této charitativní akci naši žáci svým dílem přispěli potřebným a stejně starým dětem v indické škole.

Více fotografií >>>zde<<<.

Reakce žáků na divavelní představení pdf>>>zde<<<.

Autorka: Irena Nahodilová

Nepřehlédněte!

Повідомлення про спеціальний запис до початкової школи на навчальний рік 2022/2023

Oznámení o konání zvláštního zápisu do základního vzdělávání ve školním roce 2022/2023 podle § 2 zákona č. 67/2022 Sb. (Lex Ukrajina školství)

Výsledky zápisu

V následujícím souboru najdete výsledky zápisu do 1. tříd na školní rok 2022/23. Výsledky budou následně aktualizovány. vysledky zapisu 2022.pdf

Ceny obědů

U P O Z O R N Ě N Í Od května 2022 dojde ke zvýšení ceny obědů ve školní jídelně z důvodu zdražování potravin a energií (na konci dubna se budou zálohy…

Online zápis do základní školy

Zápisu k plnění povinné školní docházky pro školní rok 2022/2023 podléhají děti, které dovršily nebo dovrší do 31. srpna 2022 šestý rok svého věku a dosud do…

Vyhlášení konkurzního řízení

Rada města Třebíče rozhodla svým usnesením č. 17/3/RM/2022 ze dne 10. 02. 2022 o vyhlášení konkurzního řízení na pozici ředitele/ředitelky ZŠ Třebíč Týnská…

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Odhlásit oběd

Díky aplikaci www.strava.cz můžete nyní odhlašovat stravu prakticky odkudkoli (všechny změny je potřeba potvrdit tlačítkem odeslat, jinak se změny neprovedou).…

Nejbližší akce školy
Nahoru