Václavské divadélko ve Švandově divadle

vac5Ve dnech 25. 4. a 26. 4. 2014 se členové Václavského divadélka zúčastnili otevřené umělecké přehlídky „To je hlína" konané v Praze.

Tak jako v minulých letech byla soutěžní přehlídka spojená s charitativní akcí. Letošní ročník se uskutečnil pod hlavičkou Nadačního fondu Modrá rybka a podpořil školní vzdělávání dětí v severní Indii v salesiánské provincii Dimapur.

Divadelní, filmová a recitační představení probíhala ve Švandově divadle. Patronem oboru „divadlo" byl herec Filip Čapka. Slavnostní zakončení přehlídky se uskutečnilo ve Švandově divadle v podvečer 26. 4. 2014. Záštitu nad celou akcí převzala poslankyně parlamentu ČR Helena Langšádlová. Na slavnostním zakončení a předání cen ve všech kategoriích byla hostem hudební skupina Čechomor. Přehlídku moderoval televizní dramaturg a herec Pavel Anděl. Slavnostního zakončení se zúčastnili scénárista, divadelní filmový tvůrce a režisér Šimon Caban, fotograf Robert Vano, herec Filip Čapka a scénárista a spisovatel Jan Novák. Po předání cen se dražily fotografie Roberta Vana, vybraná částka poputuje do indické školy, kterou založil český misionář páter Jan Med. Ve velice přátelské atmosféře podpořené citlivým přístupem všech přítomných odborníků se náš soubor dozvěděl radostnou zprávu: umístil na prvním místě! Jako dárek za svůj triumf dostaly děti vstupenky do Švandova divadla na představení Řemeslníci. Obdržely také věcné ceny a diplom.

Účast na „hliněné" umělecké přehlídce je pro děti přínosem hlavně tím, že prostřednictvím této charitativní akce pomohly potřebným. Václavští divadelníci si vyzkoušeli zahrát v profesionálním divadle a měli možnost osobně se setkat a pohovořit si s významnými umělci naší kulturní scény.

Více fotografií >>>zde<<.

Autorka: Irena Nahodilová

Nepřehlédněte!

Повідомлення про спеціальний запис до початкової школи на навчальний рік 2022/2023

Oznámení o konání zvláštního zápisu do základního vzdělávání ve školním roce 2022/2023 podle § 2 zákona č. 67/2022 Sb. (Lex Ukrajina školství)

Výsledky zápisu

V následujícím souboru najdete výsledky zápisu do 1. tříd na školní rok 2022/23. Výsledky budou následně aktualizovány. vysledky zapisu 2022.pdf

Ceny obědů

U P O Z O R N Ě N Í Od května 2022 dojde ke zvýšení ceny obědů ve školní jídelně z důvodu zdražování potravin a energií (na konci dubna se budou zálohy…

Online zápis do základní školy

Zápisu k plnění povinné školní docházky pro školní rok 2022/2023 podléhají děti, které dovršily nebo dovrší do 31. srpna 2022 šestý rok svého věku a dosud do…

Vyhlášení konkurzního řízení

Rada města Třebíče rozhodla svým usnesením č. 17/3/RM/2022 ze dne 10. 02. 2022 o vyhlášení konkurzního řízení na pozici ředitele/ředitelky ZŠ Třebíč Týnská…

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Odhlásit oběd

Díky aplikaci www.strava.cz můžete nyní odhlašovat stravu prakticky odkudkoli (všechny změny je potřeba potvrdit tlačítkem odeslat, jinak se změny neprovedou).…

Nejbližší akce školy
Nahoru