Václavské divadélko

Václavské divadélko při ZŠ Horka-Domky ve školním roce 2022/2023

divadelko 15Divadelní soubor Václavské divadélko zahájil série vystoupení  pohádkou  Zapomenutý čert, kterou nazkoušely děti z druhého stupně. S tímto vystoupením potěšily bývalé i současné zaměstnance školy při slavnostním setkání konaném při příležitosti oslavy Dne učitelů. Představení se setkalo s příznivým ohlasem. Další vystoupení se uskutečnila pro žáky druhého stupně naší školy. Soubor složený z dětí prvního stupně nacvičil pohádku O nejkrásnější princezně. Ve školním divadelním sále proběhlo několik představení pro žáky prvního stupně a okolní mateřské školy.

Číst více...

Divadelní vystoupení pro Asociaci ředitelů základní škol

divadlo atomJak se hledá třídní kniha se dozvěděli i členové Asociace ředitelů základních škol České republiky. V rámci společenského večera pro ně sehrálo Václavské divadélko ve čtvrtek 27. 4. 2023 v hotelu Atom divadelní hru Vyšetřování ztráty třídní knihy. Profesně školsky zaměřené publikum přijalo hru s velkým pobavením a vstřícností. Všichni účinkující herci podali skvělé výkony. Vystoupení bylo jedinečné i tím, že bylo derniérou a po zásluze bylo odměněno bouřlivým potleskem.

Číst více...

Václavské divadélko opět čertovsky zaujalo

divadlo1Dne 31. března se uskutečnilo představení Václavského divadélka s názvem Zapomenutý čert. Tentokrát ho mohli zhlédnout všichni pedagogové současní i ti, kteří na naší škole svou pedagogickou dráhu již ukončili. Sešli jsme se totiž u příležitosti oslav Dne učitelů. Sám J. A. Komenský by měl jistě radost, neboť jeho myšlenka škola hrou zde byla do puntíku naplněna.

Číst více...

Když děti hrají dětem

divadelko13Václavské divadlo ze ZŠ Třebíč, Horka - Domky přivezlo minulý týden do Prahy pro žáky ZŠ Tusarova dvě zajímavá divadelní představení.

Mladí herci, žáci 3.- 9. tříd, zde měli velkou podporu ve své režisérce Ireně Nahodilové a v senátorce Haně Žákové.

Číst více...

Dlouhý, Široký a Bystrozraký

divadloBylo jednou jedno Václavské divadélko, které pod vedením paní vychovatelky Ireny Nahodilové dělalo radost. Podle předlohy Karla Jaromíra Erbena tentokrát nastudovalo divadelní zpracování klasické pohádky Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Potěšilo a pobavilo tak zejména děti a učitele z 1. stupně naší školy, kamarády z mateřských škol a Denního rehabilitačního stacionáře Třebíč.

Číst více...

Krajská přehlídka dětského divadla

div1Dne 25. 4. 2022 se konala v třebíčském Národním domě Krajská přehlídka dětského divadla, jehož pořadatelem byl Dům dětí a mládeže Třebíč a Městské kulturní středisko Třebíč. Přehlídky se zúčastnilo osm divadelních souborů.

Číst více...

Vyšetřování ztráty třídní knihy

tridni kniha015Václavské divadélko při Základní škole Třebíč, Horka-Domky pod skvělým vedením principálky Ireny Nahodilové nastudovalo v tomto školním roce nestárnoucí komedii z repertoáru Divadla Járy Cimrmana Vyšetřování ztráty třídní knihy.

Číst více...

Nepřehlédněte!

Informace pro zákonné zástupce žáků

Ve středu 27. září 2023 bude z důvodu organizace dne otevřených dveří zkrácena výuka. První i druhý stupeň končí vyučování v 11:35 hodin.

Zvýšení ceny obědů

U P O Z O R N Ě N Í Vážení rodiče, od 1. září 2023 dojde ke zvýšení ceny obědů ve školní jídelně z důvodu zdražování potravin a energií (na konci srpna se…

Školička pro budoucí prvňáky

Dne 7. 6. 2023 po dobu ŠKOLIČKY bude přítomna ekonomka školy v kanceláři školní jídelny a v této době je možné přihlásit dítě ke stravování.

Výsledky zápisu pro školní rok 2023/2024

Výsledky zápisu do první třídy pro školní rok 2023/2024 jsou zveřejněny v níže uvedeném souboru. Všem děkujeme za spolupráci a důvěru v naši školu. …

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Odhlásit oběd

Díky aplikaci www.strava.cz můžete nyní odhlašovat stravu prakticky odkudkoli (všechny změny je potřeba potvrdit tlačítkem odeslat, jinak se změny neprovedou).…

Sběr papíru

V termínu od 12. – 14. 9. 2023 (ÚT – ČT) proběhne na naší škole sběr starého papíru. Papír bude svázaný nebo v krabicích. KARTON OMEZENĚ!  Zvážený…

Nejbližší akce školy
Nahoru