Den stromů

den stromu_01Projektový den ve 2. C umožnil žákům poznat stromy a les doslova všemi smysly. Úkol dne zněl: Pracuj, objevuj, zkoumej, přivoň si, vyzkoušej, porovnávej a užívej si. Děti zhlédly video o tom, jaký význam má les a „jak jít správně do lesa na procházku". Také se zaměřily dopodrobna na naši největší sovu, výra velkého. Zpívaly a poslouchaly písničky o lese, rozeznávaly hlasy ptáků, přečetly si bajku Nemocný strom.

Skládaly velké obrázkové puzzle a na něm pozorovaly a vyhledávaly živočichy. Zkoumaly dřevo, kůru, větve, plody, přírodniny a podle nich si zapisovaly informace na pracovní list. Názvy lesních zvířat seřadily podle abecedy. Zacvičily si jógovou pozici stromu a pak relaxovaly při muzikoterapeutické vizualizaci. (To prý byla krása, říkala Anička). K tomu všemu popíjely lipový čaj a třídu si provoněly borovicovým éterickým olejem. A teď zbývá ještě ta skutečná procházka lesem…J

Autorka: Mgr. Michaela Krotká

Nepřehlédněte!

Zvýšení ceny obědů

U P O Z O R N Ě N Í Vážení rodiče, od 1. září 2023 dojde ke zvýšení ceny obědů ve školní jídelně z důvodu zdražování potravin a energií (na konci srpna se…

Výsledky zápisu pro školní rok 2023/2024

Výsledky zápisu do první třídy pro školní rok 2023/2024 jsou zveřejněny v níže uvedeném souboru. Všem děkujeme za spolupráci a důvěru v naši školu. …

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Odhlásit oběd

Díky aplikaci www.strava.cz můžete nyní odhlašovat stravu prakticky odkudkoli (všechny změny je potřeba potvrdit tlačítkem odeslat, jinak se změny neprovedou).…

Nejbližší akce školy
Nahoru