Život v době husitské

husite2Na počátku dvacátého druhého roku věku dvacátého prvního k nám do třídy 4. C zavítal host z doby dávno minulé. Byl jím husitský voják Aleš Wollmuth. Člověk to statečný, který se kdysi nebál postavit panským vojskům. S touhou po nápravě církve se pod vedením J. Žižky z Trocnova srdnatě vrhal z vozových hradeb na vojáky Zikmunda Lucemburského, té lišky zrzavé!

Teď neváhal cestovat časem, aby se s námi podělil o zážitky a zkušenosti z bitev u Sudoměře, na Vítkově, u Domažlic i u Lipan. Ukázal nám vojenské oblečení i zbraně a poutavě vyprávěl, jaký byl jeho život, coby obyčejného vojáka. Dozvěděli jsme se tak spoustu zajímavých věcí, o kterých se v učebnicích nepíše!

Děkujeme za milé a poučné setkání.

Autorka: Mgr. Michaela Krotká

Ceny obědů od října 2022