Život v době husitské

husite2Na počátku dvacátého druhého roku věku dvacátého prvního k nám do třídy 4. C zavítal host z doby dávno minulé. Byl jím husitský voják Aleš Wollmuth. Člověk to statečný, který se kdysi nebál postavit panským vojskům. S touhou po nápravě církve se pod vedením J. Žižky z Trocnova srdnatě vrhal z vozových hradeb na vojáky Zikmunda Lucemburského, té lišky zrzavé!

Teď neváhal cestovat časem, aby se s námi podělil o zážitky a zkušenosti z bitev u Sudoměře, na Vítkově, u Domažlic i u Lipan. Ukázal nám vojenské oblečení i zbraně a poutavě vyprávěl, jaký byl jeho život, coby obyčejného vojáka. Dozvěděli jsme se tak spoustu zajímavých věcí, o kterých se v učebnicích nepíše!

Děkujeme za milé a poučné setkání.

Autorka: Mgr. Michaela Krotká

Nepřehlédněte!

Ceny obědů od října 2022

U P O Z O R N Ě N Í Vážení rodiče,

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Odhlásit oběd

Díky aplikaci www.strava.cz můžete nyní odhlašovat stravu prakticky odkudkoli (všechny změny je potřeba potvrdit tlačítkem odeslat, jinak se změny neprovedou).…

Nejbližší akce školy
Nahoru