Halloween

halloween05Přestože Halloween slaví anglicky mluvící země, těšíme se z tohoto svátku i my středoevropané. Nebráníme se žádným novotám, a tak se u nás slaví nejen tradiční důstojný Svátek zesnulých, který katolická církev ustanovila v 10. století, ale také Halloween, svátek starý již 6 000 let. Podle legendy jeho kořeny sahají až ke starým Keltům, kteří duše zemřelých vyprovázeli na poslední cestu svítilnami z řepy, brambor nebo dýně.

Tomuto dni, na který se děti velmi těšily, předcházela práce ve výtvarné výchově a školní družině. Kreslili jsme dýně, duchy, netopýry, černé kočky, vyráběly se kouzelné čarodějné svítilny, tajemné hrady a v keramické dílně se rozpálila pec pro výrobu naglazovaných dýní. Děti přinesly ze svých domovů krásně vyřezané a nazdobené přírodní dýně a další halloweenské dekorace. Ve třídách se soutěžilo ve strašidelných kostýmech. Odměny ve formě kouzelných hadů všem moc chutnaly.

Děkujeme všem, kteří přispěli svým výrobkem.

Máme radost, že osvícená halloweenská výstava ve vchodě budovy potěšila nejen děti z naší školy ale i Vás.

Autor: Jitka Doležalová

halloween01
halloween02
halloween03
halloween04
halloween06
halloween09
halloween10
halloween12
halloween14
halloween15
   

Nepřehlédněte!

Výsledky zápisu na školní rok 2021/22

V následujícím souboru najdete výsledky letošního zápisu dětí do budoucích 1. tříd. Výsledky_zápisu_do_1._ročníku_pro školní rok 2021/2022.pdf148.96 KB

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Odhlásit oběd

Díky aplikaci www.strava.cz můžete nyní odhlašovat stravu prakticky odkudkoli (všechny změny je potřeba potvrdit tlačítkem odeslat, jinak se změny neprovedou).…

Nejbližší akce školy
Nahoru