4. C ve vězení !!!

policie copyPřestože nebývá zvykem, aby se člověk volně procházel v prostorách třebíčského oddělení Policie České republiky, třídě 4. C se to 14. října poštěstilo. Nprap. Roman Hlouch se svými kolegy ukázal dětem kamerový systém, odkud je řízena činnost třebíčského obvodního oddělení.

Nechal děti nahlédnout do policejního vozu v garážích, seznámil je s dovednostmi služebních psů, dovolil vyzkoušet uniformu i pracovní pomůcky a trpělivě odpovídal na zvídavé dotazy všech žáků.

Rozebíral s nimi, co se děje se zadrženým, který spáchal trestný čin, a nechal je si vyzkoušet, jaké to je „sedět za katrem“. Návštěvu totiž zavedl do cel předběžného zadržení. To se dětem líbilo asi nejvíce. Samozřejmě došlo i na prevenci a rozhovor zakončila diskuze, jak se chovat, abychom služeb policie potřebovali co nejméně.

Autorka: Mgr. Michaela Krotká

Výsledky zápisu na školní rok 2021/22

V následujícím souboru najdete výsledky letošního zápisu dětí do budoucích 1. tříd. Výsledky_zápisu_do_1._ročníku_pro školní rok 2021/2022.pdf148.96 KB