Batůžkový projekt pro africké děti

batuzkyV období od 20.12.2019 do 25.2.2020 probíhala na naší škole pod záštitou Mery´s Meals sbírka batůžků a dalšího školního vybavení pro děti z Afriky.
Charitativní organizace Mery´s Meals se věnuje pomoci dětem v nejchudších státech světa. Z vybraných peněz se financuje jídlo pro děti v místě jejich vzdělávání (momentální náklady na stravu pro jedno dítě činí 450 Kč ročně). K dnešnímu dni krmí 1 667 067 dětí v 18 státech.


Posláním Mery´s Meals je umožnit lidem, aby nabídli peníze, věci, dovednosti, čas nebo modlitbu a poskytli tu nejefektivnější pomoc těm, kteří trpí důsledky extrémní chudoby v nejubožejších zemích světa.
V případě zájmu se můžete podívat na filmy o tom, proč a jak Mery´s Meals vzniklo a jak pomáhá – Child 31, Generartion hope. Více se můžete dozvědět i v knize Bouda, která krmí milión dětí. V případě zájmu o tuto tématiku, máte možnost si knihu zapůjčit ve školní knihovně.
Žáci naší školy nasbírali celkem 51 batůžků. Žáci přinesli do školy batůžky, které již oni sami nevyužijí a podělili se i o další učební pomůcky (tužky, pera, gumy, pravítka, sešity, pouzdra na tužky, pastelky), oblečení (trička, kraťasy, sukně, šaty...), obuv (páskové boty a žabky), ale i o hygienické potřeby (zubní kartáček, pastu, mýdlo, ručník). Batůžky dále obsahují i malé míčky a lžíce. Věřím, že vybrané batohy udělají žákům v Malawi velkou radost a pomohou jim při dalším vzdělávání.
Všem, kteří darovali batůžky nebo některý z batohů pomohli dovybavit, moc děkuji.
Velký dík patří i všem pedagogům a zejména žákům 6.A, kteří mi pomáhali s přípravou batohů k expedici do Brna.
Tento projekt ale určitě nekončí, můžete se do něj zapojit opět příští rok, a proto už použité a nepotřebné batohy a školní pomůcky, které již nebudete používat rozhodně nevyhazujte, budou se určitě ještě hodit.

Mgr. Inka Maxová, školní koordinátorka Mery´s Meals

Nepřehlédněte!

Zápis dětí do prvního ročníku pro školní rok 2020/2021 NOVĚ

Zápis do 1. třídy se uskuteční bez osobní přítomnosti dětí a jejich zákonných zástupců Vážení rodiče, z důvodu mimořádných opatření vlády ČR se…

>>> ON-LINE VÝUKA

Vzhledem k nastalé situaci v souvislosti s nařízením vlády o uzavření škol v ČR bychom chtěli rodiče a žáky informovat o možnosti využití cloudového úložiště…

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Přijímací řízení pro rok 2020/2021

Uchazeč může pro 1. kolo přijímacího řízení do denní formy vzdělávání podat 2 přihlášky do 2. března 2020. Způsob předávání přihlášky je stanoven…

Odhlásit oběd

Obědy lze odhlásit na telefonním čísle 568 839 359 nebo e-mailové adrese jidelna@zsvaclav.cz. Odhlášky obědů: - na první pracovní den v týdnu do 7:15 hodin na ten…

Nahoru