Václavský den – 9. C, 9. B

vaclavday9bc017Letošní Václavský den oslavily třídy devátého ročníku zajímavou exkurzí.

Navštívili jsme Letiště Náměšť nad Oslavou, které slouží Armádě České republiky jako vrtulníková základna. Žáci naší školy byli seznámeni s ochrannými složkami objektu. Mohli jsme se podívat na dravce, kteří jsou chováni kvůli ochraně letadel, loví ptactvo a drobnou zvěř, jež by mohla fatálně ohrozit letový provoz.

Dál jsme mohli poznat služební psy. Ti slouží k ostraze areálu letiště. Jsou speciálně cvičení a musejí projít náročnými zkouškami. Nesmí se například bát výstřelů, temného prostředí, musí umět zaútočit či kousnout. I jejich fyzická kondice podléhá přísným zdravotním zkouškám. Nejlepší výsledky mají vojáci s plemeny belgického a německého ovčáka. Ti vynikají svou inteligencí a jsou tak vhodní jako služební plemeno.

Dále jsme měli možnost prohlédnout si hasičskou stanici s veškerou technikou a místní letecké muzeum.

Poté jsme odjeli ještě do zámku Budišov, kde je rozsáhlý depozitář téměř všech zvířat z celého světa. Jsou zde vycpaniny exotického ptactva, dravců, antilop, krokodýlů či ryb. Hodinová prohlídka mohla být klidně delší, vše jsme si ani nestihli prohlédnout. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací a viděli živočichy, o kterých jsme doposud jen slyšeli. Exkurze se vydařila, nenastal žádný problém.

sepsala Mgr. Wanda Velebová, organizace exkurze Mgr. J. Špačková

Nepřehlédněte!

VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Základní škola Horka-Domky pořádá pro všechny děti, které se chystají k zápisu do první třídy, přípravný kurz VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Přijímací řízení pro rok 2020/2021

Uchazeč může pro 1. kolo přijímacího řízení do denní formy vzdělávání podat 2 přihlášky do 2. března 2020. Způsob předávání přihlášky je stanoven…

Odhlásit oběd

Obědy lze odhlásit na telefonním čísle 568 839 359 nebo e-mailové adrese jidelna@zsvaclav.cz. Odhlášky obědů: - na první pracovní den v týdnu do 7:15 hodin na ten…

Nahoru