Deváťáci na hvězdárně v Třebíči

hvezdy1V rámci seznamování se s vesmírem jsme 21. března 2019 využili krásného jarního počasí a šli se s deváťáky podívat na večerní oblohu na třebíčskou hvězdárnu.

 

 

Různými typy dalekohledů jsme pozorovali mlhoviny, hvězdokupy a další objekty dalekého vesmíru. Pokusili jsme se vyhledat výrazná souhvězdí zimní oblohy. Později vyšel Měsíc v úplňku, který nám svým intenzivním světlem pozorování slabších objektů mírně rušil. Při pozorování planet jsme tentokrát štěstí neměli, protože většina z nich je nyní vidět až k ránu. Toto je jeden z mnoha důvodů, proč stojí za to třebíčskou hvězdárnu navštívit znovu.

Autorka: Mgr. Jindřiška Špačková

hvezdy3

hvezdy2

Nepřehlédněte!

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Přijímací řízení pro rok 2019/2020

Uchazeč může pro 1. kolo přijímacího řízení do denní formy vzdělávání podat 2 přihlášky do 1. března 2019. Způsob předávání přihlášky je stanoven…

Odhlásit oběd

Obědy lze odhlásit na telefonním čísle 568 839 359 nebo e-mailové adrese jidelna@zsvaclav.cz. Odhlášky obědů: - na první pracovní den v týdnu do 7:15 hodin na ten…

Nejbližší akce školy
Nahoru