Beseda s Veronikou Válkovou

knihovna002Naše třída 4. C si v úterý 23. října odnesla z Městské knihovny Třebíč nevšední zážitek. Stalo se jím setkání se spisovatelkou PhDr. Veronikou Válkovou. Absolventka Filozofické fakulty UK je autorkou desítek knih pro děti a mládež a také učebnic dějepisu.

Poutavým vyprávěním a předčítáním nás zavedla do příběhů založených na historických faktech. Podrobněji jsme se seznámili s titulem Terezínské ghetto. Hlavní hrdinka, dvanáctiletá Bára, se pomocí kouzelného atlasu dostane ze současnosti do Terezína v roce 1944.

Děti byly rozděleny do skupin. Jejich úkolem bylo správně zodpovědět co nejvíce otázek týkajících se 2. světové války. Vzhledem k věku luštitelů to nebyl úkol jednoduchý. O to víc se zdokonalili v hledání a třídění informací v literatuře.

Díky paní Válkové teď víme, co obnáší spolupráce s nakladatelstvím a jak dlouhou cestu příběh musí urazit, než se objeví v knihkupectví.

Autorka: Mgr. Marcela Tomková

knihovna003

knihovna004

knihovna002

Nepřehlédněte!

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Přijímací řízení pro rok 2019/2020

Uchazeč může pro 1. kolo přijímacího řízení do denní formy vzdělávání podat 2 přihlášky do 1. března 2019. Způsob předávání přihlášky je stanoven…

Odhlásit oběd

Obědy lze odhlásit na telefonním čísle 568 839 359 nebo e-mailové adrese jidelna@zsvaclav.cz. Odhlášky obědů: - na první pracovní den v týdnu do 7:15 hodin na ten…

Nahoru