Beseda s Veronikou Válkovou

knihovna002Naše třída 4. C si v úterý 23. října odnesla z Městské knihovny Třebíč nevšední zážitek. Stalo se jím setkání se spisovatelkou PhDr. Veronikou Válkovou. Absolventka Filozofické fakulty UK je autorkou desítek knih pro děti a mládež a také učebnic dějepisu.

Poutavým vyprávěním a předčítáním nás zavedla do příběhů založených na historických faktech. Podrobněji jsme se seznámili s titulem Terezínské ghetto. Hlavní hrdinka, dvanáctiletá Bára, se pomocí kouzelného atlasu dostane ze současnosti do Terezína v roce 1944.

Děti byly rozděleny do skupin. Jejich úkolem bylo správně zodpovědět co nejvíce otázek týkajících se 2. světové války. Vzhledem k věku luštitelů to nebyl úkol jednoduchý. O to víc se zdokonalili v hledání a třídění informací v literatuře.

Díky paní Válkové teď víme, co obnáší spolupráce s nakladatelstvím a jak dlouhou cestu příběh musí urazit, než se objeví v knihkupectví.

Autorka: Mgr. Marcela Tomková

knihovna003

knihovna004

knihovna002

Nepřehlédněte!

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Lyžařský kurz 2019

Škola v letošním školním roce organizuje dva lyžařské výcvikové kurzy pro 7. ročník v termínech od 3. do 9. února 2019 a od 23. února do 1. března 2019. V…

VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Základní škola Horka-Domky pořádá pro všechny děti, které se chystají k zápisu do první třídy, přípravný kurz VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Nahoru