Beseda s Veronikou Válkovou

knihovna002Naše třída 4. C si v úterý 23. října odnesla z Městské knihovny Třebíč nevšední zážitek. Stalo se jím setkání se spisovatelkou PhDr. Veronikou Válkovou. Absolventka Filozofické fakulty UK je autorkou desítek knih pro děti a mládež a také učebnic dějepisu.

Poutavým vyprávěním a předčítáním nás zavedla do příběhů založených na historických faktech. Podrobněji jsme se seznámili s titulem Terezínské ghetto. Hlavní hrdinka, dvanáctiletá Bára, se pomocí kouzelného atlasu dostane ze současnosti do Terezína v roce 1944.

Děti byly rozděleny do skupin. Jejich úkolem bylo správně zodpovědět co nejvíce otázek týkajících se 2. světové války. Vzhledem k věku luštitelů to nebyl úkol jednoduchý. O to víc se zdokonalili v hledání a třídění informací v literatuře.

Díky paní Válkové teď víme, co obnáší spolupráce s nakladatelstvím a jak dlouhou cestu příběh musí urazit, než se objeví v knihkupectví.

Autorka: Mgr. Marcela Tomková

knihovna003

knihovna004

knihovna002