Václavský den třídy 8. B a 8. C

vaclav8bc004Letos jsme v rámci Václavského dne vyrazili do Moravského krasu. Návštěvu jsme však pojali trochu netradičně, zavítali jsme totiž do méně známé jeskyně Výpustek a Sloupsko-šošůvské jeskyně.

V jeskyni Výpustek jsme se dozvěděli její historii, prý zde pobývali jeskynní medvědi a bylo zde nalezeno mnoho kosterních pozůstatků tohoto zvířete. Dále jsme byli seznámeni s poměrně nedávnou historií jeskyně, která do roku 2001 sloužila jako tajné podzemní stanoviště armády.

Expozice nám nabídla pohled do skutečných vojenských místností, pracovišť, ložnic a jiných vojenských prostor ponechaných záměrně v původním stavu.

Naopak Sloupsko-šošůvské jeskyně nabízejí okouzlující krápníkovou výzdobu a pravěké naleziště pozůstatků člověka neandrtálského. Tato jeskyně patří k nejdelším v Moravském krasu a je ve dvou výškových úrovních, využívá se i k léčbě astmatických dětí.

Nebyli jsme ochuzeni ani o pohled na pomalu zimující netopýry a také o prožití chvilky v naprosté jeskynní tmě. Celoroční teplota cca 7 stupňů Celsia při podobné venkovní teplotě nikomu nevadila. Exkurze proběhla v pořádku a děti si jistě odnesly řadu nových poznatků.

Napsala Mgr. Wanda Velebová

Nepřehlédněte!

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Přijímací řízení pro rok 2019/2020

Uchazeč může pro 1. kolo přijímacího řízení do denní formy vzdělávání podat 2 přihlášky do 1. března 2019. Způsob předávání přihlášky je stanoven…

Odhlásit oběd

Obědy lze odhlásit na telefonním čísle 568 839 359 nebo e-mailové adrese jidelna@zsvaclav.cz. Odhlášky obědů: - na první pracovní den v týdnu do 7:15 hodin na ten…

Nahoru