Václavský den třídy 8. B a 8. C

vaclav8bc004Letos jsme v rámci Václavského dne vyrazili do Moravského krasu. Návštěvu jsme však pojali trochu netradičně, zavítali jsme totiž do méně známé jeskyně Výpustek a Sloupsko-šošůvské jeskyně.

V jeskyni Výpustek jsme se dozvěděli její historii, prý zde pobývali jeskynní medvědi a bylo zde nalezeno mnoho kosterních pozůstatků tohoto zvířete. Dále jsme byli seznámeni s poměrně nedávnou historií jeskyně, která do roku 2001 sloužila jako tajné podzemní stanoviště armády.

Expozice nám nabídla pohled do skutečných vojenských místností, pracovišť, ložnic a jiných vojenských prostor ponechaných záměrně v původním stavu.

Naopak Sloupsko-šošůvské jeskyně nabízejí okouzlující krápníkovou výzdobu a pravěké naleziště pozůstatků člověka neandrtálského. Tato jeskyně patří k nejdelším v Moravském krasu a je ve dvou výškových úrovních, využívá se i k léčbě astmatických dětí.

Nebyli jsme ochuzeni ani o pohled na pomalu zimující netopýry a také o prožití chvilky v naprosté jeskynní tmě. Celoroční teplota cca 7 stupňů Celsia při podobné venkovní teplotě nikomu nevadila. Exkurze proběhla v pořádku a děti si jistě odnesly řadu nových poznatků.

Napsala Mgr. Wanda Velebová

Nepřehlédněte!

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Přijímací řízení pro rok 2019/2020

Uchazeč může pro 1. kolo přijímacího řízení do denní formy vzdělávání podat 2 přihlášky do 1. března 2019. Způsob předávání přihlášky je stanoven…

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!!

V ÚTERÝ 19. 2. 2019 BUDE OMEZEN PROVOZ KANCELÁŘE ŠKOLNÍ JÍDELNY Z DŮVODU ÚČASTI EKONOMKY ŠKOLY NA SEMINÁŘI. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ!!!

Lyžařský kurz 2019

Škola v letošním školním roce organizuje dva lyžařské výcvikové kurzy pro 7. ročník v termínech od 3. do 9. února 2019 a od 23. února do 1. března 2019. V…

VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Základní škola Horka-Domky pořádá pro všechny děti, které se chystají k zápisu do první třídy, přípravný kurz VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Nahoru