II. A v zahradě u řeky

zahrada reka_009Ve čtvrtek 21. června navštívili žáci II. A nově otevřenou zahradu, která patří do sítě Ekocenter Chaloupky o.p.s. Nachází se při břehu řeky Jihlavy na Nových Dvorech. Po celé dopoledne se žáci seznamovali s nejběžnějšími druhy bylinek, jako jsou např. meduňka, máta, bazalka, majoránka, třezalka, heřmánek, černý bez nebo dobromysl. Z některých vlastnoručně nasbíraných bylinek si pak děti za pečlivého dohledu paní lektorky uvařily svatojánský bylinkový čaj, který všem moc chutnal. Velkou radost měly děti z látkového bylinkového škapulíře a miniherbáře, které si samy vyrobily. Všichni se už nyní těšíme na další zajímavou návštěvu v této zahradě v příštím školním roce.

Autorka: Mgr. Eva Koudelová

Lyžařský kurz 2019

Škola v letošním školním roce organizuje dva lyžařské výcvikové kurzy pro 7. ročník v termínech od 3. do 9. února 2019 a od 23. února do 1. března 2019. V…