II. A v zahradě u řeky

zahrada reka_009Ve čtvrtek 21. června navštívili žáci II. A nově otevřenou zahradu, která patří do sítě Ekocenter Chaloupky o.p.s. Nachází se při břehu řeky Jihlavy na Nových Dvorech. Po celé dopoledne se žáci seznamovali s nejběžnějšími druhy bylinek, jako jsou např. meduňka, máta, bazalka, majoránka, třezalka, heřmánek, černý bez nebo dobromysl. Z některých vlastnoručně nasbíraných bylinek si pak děti za pečlivého dohledu paní lektorky uvařily svatojánský bylinkový čaj, který všem moc chutnal. Velkou radost měly děti z látkového bylinkového škapulíře a miniherbáře, které si samy vyrobily. Všichni se už nyní těšíme na další zajímavou návštěvu v této zahradě v příštím školním roce.

Autorka: Mgr. Eva Koudelová

Nepřehlédněte!

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Sběrový týden

V termínu od 25. 9. do 27. 9. 2018 (ÚT - ČT) proběhne na naší škole sběr starého papíru.

VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Základní škola Horka-Domky pořádá pro všechny děti, které se chystají k zápisu do první třídy, přípravný kurz VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Nahoru