Broukoviště

brouk 001Naše přírodní zahrada je zase o něco bohatší!  Postavili jsme si totiž  broukoviště. Tato populární forma ochrany hmyzu k nám přišla z britských ostrovů pod názvem logger. Jde o náhradní stanoviště pro organismy vázané na mrtvé dřevo. U nás ji můžeme nejčastěji vidět v městských parcích a lesoparcích, v botanických a zoologických zahradách.

Broukoviště poskytuje různorodé prostředí pro nepřeberné množství živočichů. Kromě brouků se v něm mohou zabydlet i ještěrky, slepýši, drobní pěvci, ale také různé houby. My jsme na „konstrukci“ použili dvě torza jasanu, věnovaná městem Třebíč, vlastní štěpku, větve a mulč. Práce nám zabrala prakticky celý květen, nejtěžší bylo přemístit obří špalky. Ale, jak vidno podle fotografií, máme na škole siláky.

Naše broukoviště je příkladem, jak využít dřeviny, které bylo nutné pokácet z bezpečnostních důvodů, a současně má i ochranářskou a ekovýchovnou funkci.

Autorka Mgr. Alena Dokulilová

brouk 002brouk 003brouk 004

Nepřehlédněte!

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Odhlášky obědů

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!! ODHLÁŠKY OBĚDŮ NA ŠKOLNÍ ROK 2017/2018 SE PŘIJÍMAJÍ DO 27. 6. 2018 DO 14:00 HODIN. V TERMÍNU 25. - 29. 6. 2018 V DOBĚ OD 11:00 DO 13:30…

Pronájem tělocvičny

Od 1. 5. 2018 nebude možné uzavírat nové smlouvy o pronájmu tělocvičny a hřiště z důvodu omezeného provozu (dlouhodobá nepřítomnost správcové tělocvičny - nemoc…

Nejbližší akce školy
Nahoru