Den dětí 2. C

myslivec 007V pátek 1. června 2018 zažili žáci 2. C netradiční podívanou. Do třídy zavítal pan Ing. Aleš Wollmuth převlečený za rakouského polního myslivce z přelomu 17. a 18. století. Pan Wollmuth velmi poutavě vyprávěl o svém historickém oblečení i o zbraních. Děti se dozvěděly, jak se žilo vojákům za vlády Františka II. nebo jak těžké je v dnešní době sehnat křesadlovou pušku či šavli. Žáci vzali během povídání do ruky voskovky a polního myslivce nakreslili. Jak? To můžete vidět ve fotogalerii.

Největší zážitek pro kluky a holky se odehrál na školním hřišti. Zde mohli vidět i slyšet střelbu z křesadlové zbraně. Den dětí pokračoval po svačině tříhodinovou vycházkou do přírody zakončenou hledáním sladkého pokladu.
Děkujeme panu Ing. Aleši Wollmuthovi za zajímavé zpestření dětského dne.

Autorka: Mgr. Petra Charvátová

 

Nepřehlédněte!

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Odhlášky obědů

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!! ODHLÁŠKY OBĚDŮ NA ŠKOLNÍ ROK 2017/2018 SE PŘIJÍMAJÍ DO 27. 6. 2018 DO 14:00 HODIN. V TERMÍNU 25. - 29. 6. 2018 V DOBĚ OD 11:00 DO 13:30…

Pronájem tělocvičny

Od 1. 5. 2018 nebude možné uzavírat nové smlouvy o pronájmu tělocvičny a hřiště z důvodu omezeného provozu (dlouhodobá nepřítomnost správcové tělocvičny - nemoc…

Nejbližší akce školy
Nahoru