Spisovatel Jan Opatřil

opatril 003Jan Opatřil byl pro všechny druháčky z naší školy ještě před pár dny neznámým autorem dětských knížek. Avšak společné setkání v Městské knihovně v Třebíči, které se uskutečnilo v pondělí 23. dubna, představilo dětem tohoto mladého a sympatického spisovatele také jako sportovního rybáře a absolventa Fakulty rybářství a ochrany vod.

Děti se seznámily s knížkami, ve kterých poznaly hlavního hrdinu kapříka Metlíka a jeho rybí kamarády Šupinku a Břeťu, kteří zažívají všelijaká dobrodružství nejdříve v malém rybníčku a posléze i ve veliké přehradě, kde se setkávají s různými nástrahami, štikami, úhoři a dalšími vodními živočichy.

Prostřednictvím obrázků, které společně se svojí sestrou Vendou pan Opatřil nakreslil, se děti dozvěděly mnoho zajímavostí z vodního světa, jako například, že existují dva druhy kaprů – a to šupináč a lysec. Velmi rád se podělil o své zážitky z rybaření, kterému se věnuje už od svých dětských let, stejně jako několik přítomných kluků.

Beseda se všem velice líbila. Druháčci obdarovali pana Opatřila svými kresbami kapříků, ze kterých měl upřímnou radost. Mnoho dětí knížky zaujaly natolik, že si po besedě některou z jeho sedmi vydaných zakoupily i s vlastnoručním podpisem a věnováním.

Všichni doufáme, že do budoucna si budeme moci s nadšením přečíst další nové příběhy kapříka Metlíka a jeho přátel.

Autorka: Mgr. Eva Koudelová

Nepřehlédněte!

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Odhlášky obědů

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!! ODHLÁŠKY OBĚDŮ NA ŠKOLNÍ ROK 2017/2018 SE PŘIJÍMAJÍ DO 27. 6. 2018 DO 14:00 HODIN. V TERMÍNU 25. - 29. 6. 2018 V DOBĚ OD 11:00 DO 13:30…

Pronájem tělocvičny

Od 1. 5. 2018 nebude možné uzavírat nové smlouvy o pronájmu tělocvičny a hřiště z důvodu omezeného provozu (dlouhodobá nepřítomnost správcové tělocvičny - nemoc…

Nejbližší akce školy
Nahoru