Žádný justiční omyl!

justice 004Po exkurzi u hasičského záchranného sboru, policie a na třebíčské radnici zavítali žáci 4. C na další zajímavé místo. V úterý 6. března navštívili budovu Okresního soudu v Třebíči, aby si tak doplnili učivo vlastivědy o výkonné moci státu.

Správce budovy pan Ondřej Hladký zavedl návštěvu do jednací síně pro trestní právo a vyložil dětem princip soudní moci v ČR. Hovořil o tom, jak to probíhá u soudního přelíčení, které osoby se ho zúčastňují a co je jejich úkolem. Správcův výklad pak obohatil příchod člena justiční stráže pana Machovce. Ten dětem ukázal nejen svoji uniformu a její doplňky, ale také jim vysvětlil, v jakých případech je stráž v soudní budově potřebná.

Exkurze byla pro děti velmi zajímavá, a kdo ví – nahlédnutí „pod pokličku" fungování dalšího pracoviště možná za pár let pomůže některému z žáků při volbě povolání.

Autorka: Mgr. Michaela Krotká

Sběrový týden

V termínu od 25. 9. do 27. 9. 2018 (ÚT - ČT) proběhne na naší škole sběr starého papíru.