Halloween ve škole

halloween aj032Halloween je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu) a „koledují" o sladkosti. Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu aj.

Tradičními barvami Halloweenu jsou černá a oranžová. Lidé dávají před dveře domu nebo za okno vyřezané dýně se svíčkou uvnitř (tzv. Jack-o'-lantern). Oblíbené halloweenské kostýmy symbolizují „zlé duchy", tj. všechno, čeho se obvykle bojíme - čarodějky, strašidla, černé kočky, pavouky, upíry, příšery, kostlivce atd.

Zažít halloweenskou oslavu na vlastní kůži mohli také žáci naší školy v hodinách anglického jazyka. Malovali dýně, vytvářeli strašidelné masky a mumie, hráli typické hry – „lovili" jablka ve vodě (apple bobbing) nebo zavěšená na provázku (apples on strings). Mnozí žáci pro dokreslení halloweenské atmosféry přišli do školy v kostýmech nebo si pomalovali obličeje strašidelnými motivy.

Předmětová komise cizích jazyků

Nepřehlédněte!

VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ŠKOLY

  Projekt VYBUDOVÁNÍ MULTIFUNKČNÍ UČEBNY A ZAJIŠTĚNÍ VNITŘNÍ KONEKTIVITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY je spolufinancován Evropskou unií.

Sběrový týden

V termínu od 25. 9. do 27. 9. 2018 (ÚT - ČT) proběhne na naší škole sběr starého papíru.

VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Základní škola Horka-Domky pořádá pro všechny děti, které se chystají k zápisu do první třídy, přípravný kurz VÁCLAVSKÁ MINIŠKOLIČKA

Nahoru